Obudowy

Nowe obudowy Fractal z poważną wadą konstrukcyjną - istnieje ryzyko uszkodzenia sprzętu

przeczytasz w 1 min.

Najnowsza obudowa Fractal cierpi na poważną wadę konstrukcyjną – wadliwy kontroler obrotów może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Producent zdecydował się na czasowe wstrzymanie sprzedaży i rozpoczął program wymiany wadliwych egzemplarzy.

Mowa o modelu Fractal Torrent, który niedawno mieliśmy okazję przetestować – konstrukcja została zaprojektowana pod kątem optymalnego przepływu powietrza, a dodatkowym atutem jest wbudowany hub do podłączenia wentylatorów. Okazuje się, że zastosowany element stwarza ryzyko uszkodzenia sprzętu.

Fractal ostrzega przed wadliwym kontrolerem wentylatorów w obudowie Torrent

W hubie Nexus 9P Slim Fan odkryto wadę konstrukcyjną, która potencjalnie może stwarzać ryzyko zwarcia, co w efekcie może doprowadzić do uszkodzenia podzespołów komputera. O problemie poinformował sam producent, do którego napłynęły pojedyncze doniesienia użytkowników obudowy.

Fractal Design Torrent TG

Fractal podobno już pracuje nad poprawioną wersję koncentratora, w której nie będzie występować napotkany problem. Do tego czasu producent jednak zdecydował się wstrzymać sprzedaż obudowy.

Mam obudowę Fractal Torrent – co mam zrobić?

Fractal rozpoczął program wymiany wadliwych koncentratorów – w tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie producenta i odesłać sam kontroler (tutaj znajdziecie instrukcję jak go wymontować z obudowy). Nowa wersja zostanie odesłana za darmo tak szybko, jak to tylko możliwe. Do tego czasu należy używać obudowy bez dodawanego kontrolera.

Szwedzki producent postanowił też pójść o krok dalej. Klienci, którzy nie są zadowoleni z obudowy, mają możliwość zwrotu sprzętu - Fractal współpracuje tutaj ze sprzedawcami, ale w razie problemów należy skontaktować się z działem wsparcia technicznego.

Fractal pokazuje jak reagować w razie problemów

Wpadki ze sprzętem na pewno nie są miłą rzeczą dla użytkowników, ale w razie problemów ważne jest podejście producenta – w tym przypadku Fractal może być wzorem dla innych firm. Producent sam poinformował o problemie i wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów. Zdecydowano się też na czasowe wstrzymanie sprzedaży obudowy do czasu rozwiązania usterki.

Źródło: Fractal

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Nowa obudowa, zebrała ostatnio dużo pozytywnych recenzji. Szkoda takiej wpadki, obudowa trochę kosztuje. Dobrze natomiast że producent szybko reaguje. Plus też za poradniki z tego można dowiedzieć się też że każda obudowa ma swój numer seryjny i jak go sprawdzić.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Mam R6 i hub też nie działa jak powinien. W zasadzie w ogóle nie działa.
   • avatar
    SerwusX
    1
    Dobrze chociaż, że da się wymontować sam kontroler. A wentylatory można ostatecznie podpiąć bezpośrednio do płyty.
    • avatar
     dariuszd1
     1
     jak można przy takiej cenie wypuścić tak nieprzemyślany bubel? Przecież te styki aż się proszą o zwarcie podczas montażu czy zamykania pokrywy dociskając któryś przez przypadek np. Takiej podstawowej rzeczy producent nie przewidział?? Czy szkoda było kasy na lepsze rozwiązania konstrukcyjne...?
     • avatar
      Silver
      0
      Producent przynajmniej zareagował, ale patrząc przez pryzmat chociażby Ikei czy Jula widać dbają o PR i proces reaklamacji. SPC w modelu Regnum olało temat - jeden wentylator na minimum obrotów bez problemu upalił źle dobrany tranzystor. Mało tego - nie miał chłodzenia.
      • avatar
       AsusROG
       -2
       od kiedy wadliwy kontroler jest wadą konstrukcyjną? :V
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Bo dodanie bezpiecznika jest już zbyt drogie...