Gry

To RPG zachwyca światem i grafiką, ale...

przeczytasz w 2 min.

Wizualnie Atomic Heart wygląda naprawdę dobrze, tak samo jak na poprzednich materiałach wideo promujących tę produkcję. Nie można jednak już teraz przesądzać, że otrzymamy hit pozbawiony mankamentów.

To nie BioShock. Walka z bossem na nowym materiale z Atomic Heart

Sporo osób zaliczyło Atomic Heart do grona najbardziej oczekiwanych gier 2022 roku. Wprawdzie ostatecznie premiera odbędzie się z poślizgiem, ale nadzieje związane z tym tytułem pozostają ogromne. Przynajmniej wśród tych, którzy nie zapowiadają bojkotu [grę przygotowuje rosyjskie studio - przyp. red.].

Z pewnością nie zalicza się do tego grona redakcja IGN. To właśnie na jej kanale w serwisie YouYube odbyła się prezentacja ostatniego zwiastuna z datą premiery, a teraz opublikowano tam coś jeszcze ciekawszego - gameplay. Dziennikarze zarejestrowali ponad 10 minut rozgrywki, całość skupia się na walce z jednym z bossów. To Hedgie, który pojawiał się na wcześniejszych materiałach promujących tę grę. Teraz jest okazja sprawdzić, na co konkretnie będzie go stać. Gameplay pokazuje też część arsenału, jaki zostanie oddany do dyspozycji graczy i chyba ponownie przypomina nam, że Atomic Heart ma szanse przewijać się w zestawieniach gier z najładniejszą grafiką.

Atomic Heart gameplay

Grafika jest najważniejsza, ale co z resztą?

Atomic Heart to pewien miks gatunków, sami twórcy zmieniali nawet swoje stanowisko. Ostatecznie stanęło na tym, że otrzymamy RPG akcji. Wzrastająca ilość informacji i materiałów wideo sugeruje, że zbliżamy się do premiery. Niestety pojawiają się też doniesienia zza kulis, które, jeśli są prawdziwie, niekoniecznie nastrajają optymizmem.

Mówi się bowiem o tym, iż projekt dotknął crunch, a części osób zajmujących się rozwojem gry nie przypadły do gustu częste zmiany koncepcji na całość (to akurat pasuje do faktu, iż oficjalnie korygowano stanowisko odnośnie tego, z jakim gatunkiem mamy do czynienia, początkowo mówiono o strzelance). Na forum resetera można natrafić niestety także na sugestie o braku obiecanych premii i ogólnym kiepskim zarządzaniu w studiu oraz o przygotowywaniu całości pod kątem filmowej otoczki. Alternatywna wizja Związku Radzieckiego ma przyciągać przede wszystkim klimatem, fabułą oraz dopracowaną grafiką. Jak wiadomo, takie podejście nie zawsze kończy się najlepiej.

Nie od dziś jest jasne, że partnerem twórców Atomic Heart jest NVIDIA, gra wykorzysta technologie tej firmy. Także ray tracing i DLSS 3.

Kiedy premiera Atomic Heart?

Jak już wspomnieliśmy, Atomic Heart nie zadebiutuje w tym roku. Zainteresowani mogą nastawiać się  na zabawę od 21 lutego 2023 roku. Gra zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S, a także PlayStation 4 i Xbox One. Już od dnia premiery ma pojawić się także w Xbox Game Pass.

Źródło: IGN, resetera

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  3
  "Gra zmierza na [...], a także PlayStation 4 i Xbox One."

  Ta ostatnia część mnie smuci. Niech te dinozaury już umrą.
  • avatar
   xbk123
   1
   Zapowiada się bombowo. Nie dość, że oryginalna to jeszcze wykonanie super.
   • avatar
    Warmonger
    1
    Na trailerze widzę radosną naparzankę, a nie żadne RPG¯\_(ツ)_/¯ Może to i dobrze, bo mogliby przekombinować.
    • avatar
     Cybul2
     1
     Jeśli nie używam rosyjskiego gazu i ropy, to rosyjskich gier też nie. Zachęcam wszystkich żeby tego nie kupować, może wtedy "normalni" Rosjanie pojmą, że z ich krajem jest coś nie tak.
     • avatar
      Hasta-la-vista-baby
      0
      Niech grafika będzie do posrania na wet na GX970, ruskie ścierwo w żadnej postaci nie zagości na moim dysku. Gra grą ale ile szpiegujących elementów ruskie parchy zamieszczą w grze? I znów pełno myślących inaczej zainstaluje kacapskiegoo szpiega będzie się podniecało grafiką i zarazem będzie sponsorowało PuttIdiote.
      • avatar
       Shunex
       0
       To bujanie obrazu strasznie przeszkadza mam nadzieję że to da sie wyłączyć.
       • avatar
        levusek1992
        0
        Może pobiorę z ruskich torrentów. Ale groszem nie wesprę kraju terrorystycznego