Myszki

Ta myszka nie jest droga, choć po specyfikacji przypuszczalibyśmy inaczej. Oto Genesis Xenon 800

przeczytasz w 2 min.

Genesis Xenon 800 to flagowa myszka gamingowa tego producenta. Po specyfikacji widać to od razu, po cenie – niekoniecznie. W obu przypadkach można powiedzieć: na szczęście.

Pewnie, nie jest to najtańsza myszka gamingowa na rynku, ale stosunek ceny do tego, co ma do zaoferowania, zdaje się przemawiać zdecydowanie na jej korzyść. Genesis Xenon 800 może pochwalić się specyfikacją, jakiej nieraz trudno szukać nawet u droższej konkurencji. 

Genesis Xenon 800 ma jeden z najlepszych sensorów na rynku i konkretne przełączniki

Zacznijmy od tego, że sercem gryzonia jest jeden z najlepszych sensorów dostępnych na rynku: Pixart PMW3389. Wysoka precyzja to jego cecha charakterystyczna. Czułość możemy regulować w zakresie od 200 do 16 000 DPI, a LOD (czyli wysokość, na której myszka przestaje rejestrować sygnał) – w trzech stopniach. Xenon 800 cechuje się też akceleracją 50G i śledzeniem 400 ips. 

Genesis Xenon 800 myszka

Niezawodność to kolejna istotna cecha tej myszki – osiągnięta przede wszystkim poprzez postawienie na japońskie przełączniki Omron. Te charakteryzują się żywotnością na poziomie 20 milionów kliknięć. Mający 180 centymetrów przewód ma natomiast tekstylny oplot – ponownie dla poprawy trwałości. 

Gamingowa myszka, którą dostosujesz do swoich potrzeb. To właśnie Genesis Xenon 200

Wiemy już, że to solidna i dobrze wyposażona myszka, ale to, co w niej najlepsze, to fakt, że możemy ją sobie spersonalizować. Nie mówmy tylko o efektach podświetlenia RGB czy programowalnych przyciskach (choć na to też możemy liczyć), ale także o wymiennych grzbietach (ażurowym i tradycyjnym) oraz systemie regulacji wagi w zakresie od 58 do 78 gramów. Na zestaw składa się 12 ciężarków. 

Genesis Xenon 800 zestaw

Specyfikacja Genesis Xenon 800 – dane techniczne myszki: 

  • Sensor: Pixart PMW3389
  • Rozdzielczość: 200 – 16 000 DPI
  • Maks. szybkość śledzenia: 400 ips
  • Akceleracja: 50 G
  • Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
  • Liczba przycisków: 6, programowalne
  • Przełączniki: Omron (żywotność 20 mln kliknięć) 
  • Podświetlenie: tak, RGB
  • Łączność: przewodowa, USB (180 cm)
  • Wymiary i waga: 120 x 66 x 43 mm, 58-78 g (regulowana)

Rynkowy debiut odbędzie się na początku lipca. Już teraz jednak myszka Genesis Xenon 800 jest dostępna w przedsprzedaży i jeśli dopłacimy symboliczną złotówkę (czyli zapłacimy 230 zł), to w prezencie otrzymamy jeszcze praktyczny uchwyt na przewód tego producenta: Vanad 300. A jeśli zastanawiacie się, czy warto, to już przeczytajcie nasz premierowy test tego gryzonia.

Źródło: Genesis, informacja własna

Czytaj dalej o myszkach dla graczy: 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Leminairre
    5
    Odpowiadając na komentarz powyżej i rozjaśniając nieco...
    Model Genesis najprawdopodobniej wypełza z tej samej fabryki co Sharkoon Light² 200, spodziewałbym się więc bardzo przeciętnej jakości tworzywa i odlewów, PCB natomiast jest bardzo dobre - nastały takie czasy, że ODM-y/OEM-y klepane są na potęgę bez żadnych zmian w komponentach (Glorious, SPC, wspomniany Sharkoon czy Genesis - wsio ryba).
    Odnośnie mitycznej jakości Corsaira czy Logitecha, absolutnie nie są to myszy pozbawione wad.
    Zastosowanie problematycznego mikro-przełącznika pod rolką w G Pro Wireless, jak i bardzo przeciętnego enkodera (przypominam - mysz za 549zł), nienaturalnie zachowujący się sensor w Corsair Harpoon czy dziurawa kontrola jakości, to niestety codzienność.
    • avatar
      slo1q
      3
      Teoretycznie spoko, biorąc pod uwagę bebechy. Ale jednak jest na kablu. Jak w 1995 roku.
      Logitech czy Corsair udowadniają, że da się zrobić świetną, bezprzewodową mysz z totalnie zerowym opóźnieniem i z topowymi komponentami. Czas, by i inni producenci poszli ich śladem.

      No i ponad 230 zł za produkt "marki" Genesis znanej ze swojej raczej kiepskiej jakości? W tej cenie można mieć produkt bardziej uznanej konkurencji.
      • avatar
        Erikson83
        1
        Szkoda że nie radiowa tylko zawsze ten kabel
        • avatar
          Danketch
          1
          "Ta myszka nie jest droga"??? Dla mnie niedroga mysz, to pułap max 150-180zł za już konkretną mysz.
          • avatar
            pawluto
            -2
            W życiu nie kupiłbym myszy od mało znanej firmy.
            Tylko logitech i razer - reszta to narazie druga liga.