Internet

Google+: rząd Chin ogranicza dostęp do usług portalu

przeczytasz w 1 min.

W ubiegłym tygodniu użytkownicy otrzymali możliwość wypróbowania wersji trial nowego serwisu społecznościowego Google - Google+. Szefowie korporacji dali szansę na zdobycie zaproszenia do testowania witryny użytkownikom z całego świata. Jednak w praktyce nie wszyscy mogli skorzystać z tego udogodnienia.

W czwartek ukazał się raport, z którego wynikało, że chiński rząd zablokował dostęp do nowopowstałego portalu. Informacja ta oparta została na przeprowadzonych wcześniej przez stronę Great Wall of China testach. Używając krajowego serwera pingowała ona lokalny dostęp do strony Google z całego świata. Dostępu nie można było uzyskać w Pekinie, Shenzen, Mangolii oraz w dwóch innych chińskich miastach.

Ikony usług portalu Google Plus


Odrębny test przeprowadzony został przez Just Ping. Uzyskany rezultat był taki sam. Ostatnie próby wskazują jednak na to, iż użytkownicy zamieszkali w Chinach nie zostali całkowicie odcięci od nowej usługi. Rząd postanowił ją jedynie maksymalnie ograniczyć.

Na stronę można się dostać, jednak trwa to niezwykle długo. Jak wynika z założenia władz, internauci mają poczuć się zniechęceni. A kiedy już uznają, że nie warto tracić czasu na oczekiwanie aż strona się załaduje, stracą nią zainteresowanie. Wtedy nie zaistnieje konieczność blokowania czegokolwiek.

Czy jednak w rzeczywistości powstrzyma to użytkowników? Czy raczej sprawi, że będą tylko bardziej zainteresowani tym, co tylko pozornie dla nich dostępne?

Więcej o cenzurze w Chinach:

Źródło: tom's guide

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jakub Kralka
  0
  Wielkiej straty nie ma. Testuję Google+ od wczoraj, nie ma szans w walce z Facebookiem z prostej przyczyny - nie oferuje niczego ponad to co już jest na FB.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "Chiński rząd" piszemy z małej litery, czyli "chiński rząd". Ewentualnie "rząd Chin" :)
   • avatar
    b4rt3k
    0
    facebook
    • avatar
     b4rt3k
     0
     mysle ze facebook
     • avatar
      b4rt3k
      0
      'facebook'
      • avatar
       b4rt3k
       0
       fb
       • avatar
        b4rt3k
        0
        facebook < google+
        nie lubie fb, jest badziewny, google to klasa sama w sobie wiec mysle ze po pewnym czasie obejmie palme pierszenstwa
        geekowi uzytkownicy przemigruja na poczatku :D

        btw LOL jak sie wpisze facebook i cos dalej to ucina dalsza wiadomosc, zrobcie cos z tym
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Nie jestem za takimi portalami ale to co robią władze to jest chore.
         • avatar
          Skaza
          0

          Pozostaje tylko czekać, aż nasz rząd wprowadzi cenzurę. Bowiem gdy widzimy, jak ludziom żyje się na zachodzie, zaczynamy również pragnąć takiego życia i ruszamy w świat. A przecież nie może wyjechać zbyt wielu polaków, gdyż nie będzie komu utrzymywać tak nieudolnego oraz kosztownego rządu ;)

          • avatar
           Konto usunięte
           0
           a ja liczę, że G+ wygryzie w końcu FB z rynku, lub choć przynajmniej nadgryzie ;) duży plus dla Google za video konferencje w G+, może w końcu nie trzeba będzie odpalać zasobożernego Skype i mieć wszystko w jednym miejscu. Z drugiej strony to co chcę pokazać koledze z podwórka nie koniecznie chcę pokazać koledze z pracy, a w G+ będzie to możliwe w przeciwieństwie FB gdzie wszystko dla wszystkich
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            I poco rząd Chin tak wszystko ogranicza.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             LUBIE TO ;D