• benchmark.pl
 • Gry
 • Grami z uniwersum Star Wars zajmie się teraz Lucasfilm Games
Gry

Grami z uniwersum Star Wars zajmie się teraz Lucasfilm Games

przeczytasz w 1 min.

Sympatyzujecie z uniwersum Star Wars, również jeśli chodzi o gry? Właśnie doszło do dość istotnych zmian, które powinny odbić się na kolejnych projektach.

Lucasfilm Games znów żyje

W ostatnim czasie wyłączność na przygotowywanie gier osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen miało EA. Teraz ulegnie to jednak zmianie. Disney zapowiedział bowiem, iż powołuje, a tak naprawdę przywraca do życia Lucasfilm Games. Przywraca, ponieważ to nic innego jak nowy szyld dla zamkniętego przed laty LucasArts.

​”Lucasfilm Games jest teraz oficjalną tożsamością wszystkich gier z pod skrzydeł Lucasfilm, nazwą, która obejmuje bogaty katalog gier oraz widoki na przyszłość.”

Lucasfilm Games przejmuje piecze nad obecnie powstającymi grami, ale nie będzie ingerować w działania tych, którzy wcześniej otrzymali zielone światło do prac. Co innego jeśli chodzi o następne projekty. I tutaj już wiadomo, że EA nie zostaje „odstrzelone”, ale będzie musiało podzielić się tym tortem z innymi. Lucasfilm Games jest bowiem otwarte na współpracę.

Jedną z nowych gier stworzy Ubisoft

I już widać, że wspomniana zmiana dość szybko pociąga za sobą kolejne ciekawe wiadomości. Dziś potwierdzono, że nawiązana została współpraca ze studiem Ubisoft. Na jej mocy jedną z nowych gier z uniwersum Star Wars przygotuje podległe mu Massive Entertainment. Jeśli nie kojarzycie, to mowa tutaj o ekipie odpowiedzialnej ostatnio za serię The Division. Na jakiekolwiek szczegóły jest teraz za wcześnie. Zdradzono jedynie tyle, iż będzie to fabularna gra z otwartym światem.

Co ważne, Lucasfilm Games będzie miało pod sobą też inne marki należące do Lucasfilm. W ich sprawie też już działa. Na mocy umowy z Bethesdą, Machine Games tworzy grę o przygodach Indiany Jonesa.

Źródło: starwars

Warto zobaczyć również:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  damian193
  10
  najgorsze co spotkało SW to Disney
  • avatar
   myszka91
   8
   Star Wars na wyłączność EA to chyba najgorsze co mogło spotkać to uniwersum.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    z tej całej zgrai najbardziej nie cierpię EA, mistrzowie dojenia kasy przez DLC. dodatkowo DRM który jest skrajnie uciążliwy dla legalnych nabywców. już się na tym przejechałem. nie chce już od nich niczego. wynocha od mojego portfela.

    a jeśli chodzi o DisneyFilm, to jest bardzo skuteczny dystrybutor, ale niekoniecznie twórca.
    na koniec Ubisoft, czyli naprawianie podstawowych błędów w grach całymi latami.
    • avatar
     Kenjiro
     0
     LucasArts... to ja poproszę jakąś dobrą przygodówkę w świecie SW. Choćby pixelartową na podobieństwo starych Indiana Jonesów :-).
     • avatar
      Blejd
      0
      Aby tylko Disney się za to nie wziął bo to co zrobili z ostatnimi Gwiezdnymi Wojnami to woła o pomstę do nieba.

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login