• benchmark.pl
 • Gry
 • GTA 6 i nowe Gears of War będą musiały poradzić sobie bez ojców
Gry

GTA 6 i nowe Gears of War będą musiały poradzić sobie bez ojców

przeczytasz w 2 min.

Co łączy serie Grand Theft Auto i Gears of War poza tym, że obie to znane i lubiane cykle gier akcji z trzyliterowymi skrótami na „G”? Ano to, że niestety, obie straciły w ostatnich dniach swoich ojców.

Dan Houser – współzałożyciel Rockstar Games opuszcza szeregi studia

Być może już wkrótce zobaczymy zapowiedź gry GTA 6 i ta odsłona na pewno będzie inna. Projektem nie pokieruje bowiem Dan Houser – założyciel Rockstar Games zdecydował się na opuszczenie zespołu po 22 latach współpracy

Dan Houser napisał wszystkie odsłony serii Grand Theft Auto od (wydanego w 1999 roku) dodatku London 1969 do „jedynki”, po (megahit z 2013 roku, czyli) GTA 5. W portfolio współzałożyciela studia Rockstar Games znajdują się też takie tytuły jak L.A. Noire, Red Dead Redemption i Red Dead Redemption 2, Bully czy Max Payne 3. 

Houser od kilku miesięcy nie jest aktywnym pracownikiem Rockstar Games i 11 marca 2020 roku oficjalnie zrezygnuje ze swojej posady. Na razie nie podzielił się planami na dalszy ciąg swojej kariery, ale wierzymy, że powróci i da nam jeszcze wiele okazji do dobrej rozrywki.

Rod Fergusson – ojciec serii Gears of War będzie czuwać nad Diablo

Decyzję o opuszczeniu swojego zespołu podjął także Rod Fergusson, który stworzył i przez 15 lat rozwijał markę Gears of War – najpierw pod skrzydłami Epic Games, a od 2014 roku na czele zespołu The Coalition. To on czuwał również nad najnowszą odsłoną, czyli Gears 5 oraz strategicznym projektem pobocznym Gears Tactics, który ujrzy światło dzienne pod koniec kwietnia.

W przeciwieństwie do Housera, Fergusson zdecydował się na natychmiastowe opuszczenie studia i zdradził też, co będzie robić dalej. Otóż zasili szeregi ekipy Blizzard, aby stanąć na czele zespołu rozwijającego markę Diablo. To od jego decyzji może zależeć to, jak ostatecznie będzie wyglądać (wyczekiwana) czwarta odsłona tej serii

Źródło: DualShockers, Metro News

Czytaj dalej o grach:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  5
  Rockstar lepiej niech się zajmie łataniem RDR2
  • avatar
   mutissj
   -1
   Pececiarze niech lepiej sobie głowy nie przejmują tym tytułem, nawet jeszcze PS5 nie miało premiery, znając podejście rockstara orientacyjnie to 4 lata czekania.

   Prawdopodobnie jakość rodzimego sandboxa CyberPunk 2077 może mieć duży wpływ na przyspieszenie premiery GTA6.
   • avatar
    Torrentowy Pirat
    -4
    No cóż. Miejsce musi wypełnić nowsze pokolenie z epoki social media, selfie i emotek, żeby tytuł był wiecznie żywy i na czasie.
    • avatar
     LukisNysa
     0
     Jeśli koleś dopiero odszedł i piszecie że projektem nie pokieruje czyli mam rozumieć że GTA 6 jeszcze nie zaczęło powstawać ? a jesli powstaje to pewnie miał nad nią piecze więc dopiero o następnej odsłonie można tak powiedzieć... dziękuje pozdrawiam !!!
     • avatar
      Matrix100000
      0
      https://tiny.pl/t6qkr