Internet

Hakowanie świata - zwiastun filmu o aferze Facebooka i handlu danymi

przeczytasz w 1 min.

Powiedzenie, że jeśli coś jest za darmo, to my sami jesteśmy produktami, nie wzięło się znikąd. Dziś zaś jest prawdziwsze niż kiedykolwiek wcześniej. Doskonale pokazała to afera Facebook i Cambridge Analytica, za której kulisy pozwoli zajrzeć Hakowanie świata.

Hakowanie świata to film dokumentalny, który jeszcze w tym miesiącu zasili katalog usługi Netflix. Jego tematem jest wspomniana afera Facebook i Cambridge Analityca, która dobitnie pokazała, że informacje są dziś niezwykle cennym towarem, a nawet te treści, które teoretycznie są prywatne, ale wstawiamy je do Internetu, to wcale takie nie są. 

(Nominowani do Oscara za Plac) twórcy dokumentu zapraszają za kulisy skandalu i obiecują rzetelną opowieść przedstawioną z perspektywy każdej ze stron. Równocześnie film stanowić ma przestrogę i podkreślać to, że „informacje stały się cenniejsze niż złoto” oraz pokazywać, „jak łatwo można nimi manipulować dla własnych potrzeb”. Bo choć główny nacisk położono na wspomnianą aferę, to poruszane są również pokrewne tematy.

Autorzy chcą, by widzowie dostrzegli, że w dzisiejszym Internecie nic nie musi być tym, czym wydaje się na pierwszy rzut oka, a portale społecznościowe mogą być potężną bronią. Premiera filmu Hakowanie świata odbędzie się 24 lipca, a to już jego oficjalny zwiastun…

Hakowanie świata – trailer filmu dokumentalnego:

Źródło: Netflix

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Adrianwo
    0
    Facebookowi nakazuję wstrzymanie prac nad kryptowalutą - to dlatego, że oni oszczędzają na ochronie danych miliardy, wdrażając najgorsze dostępne rozwiązania ochrony danych