Słuchawki BT

Huawei pozazdrościł Sony i tak powstały FreeBuds Studio - już w sprzedaży

przeczytasz w 2 min.

Pierwsze takie w ofercie Huawei słuchawki, które zapewniają nam komfort odsłuchu w dobrej izolacji od otoczenia z zaawansowaną redukcją szumów.

Huawei rozwija swoje portfolio produktowe, dotyczące dźwięku. Oprócz głośników Sound X i ich mniejszego brata Sound, który niedługo pewnie trafi do Polski, a także serii dousznych i dokanałowych słuchawek FreeBuds, zdecydował się wprowadzić do oferty słuchawki nagłowne.

Co potrafią Huawei FreeBuds Studio? Jaka jest ich specyfikacja?

Huawei FreeBuds Studio to jak sugeruje nazwa słuchawki, które maja zapewnić nam studyjną jakość dźwięku, podobno wrażenia klasy Hi-Fi, o czym sugeruje po części informacja o paśmie przenoszenia od 4 Hz do 48 kHz, wsparciu kodeka Hi-Res Audio L2HC i zastosowaniu najwyższej jakości przetworników.

Huawei FreeBuds Studio

Pełna specyfikacja jest następująca.

  • wymiary i waga: 194 x 152 x 81,5 mm i 265 gramów
  • redukcja szumów: dynamiczna
  • procesor: Kirin A1
  • układ audio: AK4377
  • przetworniki: 40 mm, 4-warstwowe polimerowe
  • pasmo przenoszenia: 4 Hz - 48 kHz
  • komunikacja: Bluetooth 5.2, opóźnienie 180 ms
  • zasilanie: 2 akumulatory 410 mAh, ładowanie przez USB-C
  • kolory: czarny, złoty

W praktyce dopiero faktyczny odsłuch dopiero pozwoli ocenić jakość tego sprzętu. A także odpowiedzieć na pytanie, czy pozycjonowanie się w segmencie cenowym, który okupują produkty tak doświadczonych producentów jak Bose czy Sony, jest uzasadnione.

Huawei FreeBuds Studio przód

To co na pewno nie podlega dyskusji to.

  • czas ładowania: 60 minut do pełnego naładowania, 10 minut do 30% energii
  • czas pracy: 24 godziny bez redukcji szumów, 20 godzin z redukcją szumów
  • dwa akumulatory i system 8 mikrofonów kierunkowych, z których 6 wspiera system aktywnej redukcji szumów

Huawei FreeBuds Studio a inne słuchawki tego producenta

Huawei FreeBuds Studio zapewnia inny komfort użytkowania w porównaniu z FreeBuds Pro, ale funkcje redukcji szumów i tryb świadomości (równoważenie dźwięków z otoczenia i muzyki) są takie same jak w tych drugich.

Swoje pierwsze nagłowne słuchawki Huawei kieruje do użytkowników urządzeń z Bluetooth, przede wszystkim telefonów. Jednocześnie można połączyć się z dwoma urzadzeniami. To jedyna możliwość przesyłania dźwięku, port USB typu C służy jedynie ich ładowaniu.

Słuchawki wyposażono w strefę dotykową, co jest kolejnym podobieństwem do dokanałowych FreeBuds Pro. Tym razem jednak mamy sporą płytkę dotykową wokół zaczepu pałąka. Gestami dotykowymi możemy regulować głośność, zmieniać utwory, włączać i wyłączać odtwarzanie, aktywować asystenta głosowego i odbierać połączenia telefoniczne.

Cena i dostępność Huawei FreeBuds Studio

Wygląd Huawei FreeBuds Studio inspirowany jest kształtem gramofonu. Pałąk można rozewrzeć do 150 stopni co zapewnia komfort użytkowania przez osoby o różnym rozmiarze głowy.

Słuchawki są już dostępne w sprzedaży. Do 30 listopada kupimy je w promocyjnej cenie 999 złotych, a za złotówkę otrzymamy Huawei Band 4. Od grudnia Huawei FreeBuds Studio cena będzie wynosić 1399 złotych.

Źródło: Huawei

Zobacz również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    michal_mat
    1
    No to jednak dalej bym poszedł w sony wh1000xm3 na wyprzedaży albo wh1000xm4 jak jest kasa. Pchełki też huawei robi i do wf1000xm3 się żadne nie umywają.
    • avatar
      chemix
      1
      Pasmo przenoszenia do 48kHz ciekawe, bardzo ciekawe plus osiem mikrofonów ...tak bardzo ciekawe . Moje ucho już się śmieje .
      • avatar
        Adelar
        1
        Ja jestem ciekaw jaka jest jakość mikrofonu do rozmów. Chciałem kupić sobie bezprzewodowe słuchawki, w których nie tylko można posłuchać muzyki z dobrą jakością (z tym nie ma problemu) ale dałoby się też używać ich do rozmów na Teamsach. Okazuje się, że jest z tym problem i zarówno Sennheisery za kilkaset zł jak i inne Bluetooth w tej cenie mają z tym problem. Ostatnio napaliłem się na Audio-Technica M50BT, które wg. testów fajnie grają ale w kwestii mikrofonu zabija je zestaw słuchawkowy logitecha który kosztował mnie 100zł (tyle, że jest na kablu i już dogorywa).
        Czy ktoś może polecić jakiś zestaw, który pozwoli pozbyć się kabla i będzie dobry również do rozmów? No i fajnie gdyby nie kosztował więcej niż 500-600zł
        • avatar
          piomiq
          0
          Nie sądzę, aby miały one w ogóle start do Sony (1000 xm3, czyli starszych) jeśli chodzi o ANC czy nawet jakość dźwięku.
          Czas pracy na akumulatorze to jakaś bieda. Sony ma oczywiście dłuższy, bo zdaje się 30h
          No ale z ceną to pojechali. Wchodzą na rynek obsadzony mocną konkurencją to mogliby ceną zawalczyć, ale nie, wzięli i przywalili 1000 zł.
          Generalnie można kupić lepsze słuchawki znanych producentów, np. AKG, Senheiser, Audio Technika czy Sony (tu dokładając 100 zł) i mieć lepszy dźwięk i prawie najlepsze ANC (w Sony) - najlepsze ma najnowszy model Sony 1000 xm4, ale tu cena trochę wyższa.
          • avatar
            BasiaGru
            0
            Bratankowi z okazji urodzin kupiłam nauszne słuchawki z polskiej dystrybucji geekbuying. Stare odmówiły mu posłuszeństwa, więc to był jednym słowem idealny prezent. Ja się na takich gadżetach nie znam, ale w wyborze pomógł mi jego starszy brat.