Smartfony

Huawei ma problem. Donald Trump wydał kolejny wyrok

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że osoby przywiązane do usług Google wciąż nie będą najmocniej zainteresowane smartfonami Huawei. Chiński producent nadal nie może implementować ich w swoich nowych propozycjach.

Smartfony Huawei jeszcze przez dłuższy czas nie dostaną dostępu do usług Google

O tym, jak szybko płynie czas najlepiej świadczy fakt, że cała sprawa ma już niemal rok. Przypomnijmy, że Huawei trafił na czarną listę handlową, którą prowadzi Departament Handlu Stanów Zjednoczonych. Nie pozwala to chińskiemu producentowi na pełną współpracę z amerykańskimi firmami. Chyba, że rząd USA wyda odpowiednią zgodę. W przypadku Google takowej nie było, niewiele też wskazuje na to, aby coś miało się zmienić.

Sam zakaz współpracy został natomiast właśnie przedłużony. Donald Trump zdecydował, że będzie trwał jeszcze (przynajmniej) rok. Oczywiście w trosce o bezpieczeństwo narodowe. Cały czas brakuje jednak dowodów na to, w jaki sposób Huawei (i kilka innych chińskich firm) temu zagraża. W tle cały czas mowa o zarzutach dotyczących szpiegostwa.

USA przedłuża zakaz współpracy z Google. Co dalej z Huawei?

Z punktu widzenia samego Huawei oraz użytkowników na całym świecie, najbardziej problematyczna wydaje się konieczność stosowania w nowych smartfonach okrojonej wersji systemu Android - bez dostępu do usług Google, w tym Google Play. Rozwój ekosystemu Huawei jest widoczny, kwestia aplikacji też wygląda coraz lepiej, ale wciąż daleko do tego, jak wyglądają zasoby Google Play.

Wyniki sprzedaży póki co nie są dramatyczne, Huawei nadspodziewanie dobrze radzi sobie np. w Polsce. Dla niektórych brak dostępu do usług Google jest jednak dyskwalifikujący. Nowy wariant Huawei P30 Lite czy Huawei P30 Pro New Edition, które są próbami obejścia zakazu pokazują, że producent jednak wolałby stan, od którego pozostaje odcięty już rok i najpewniej przez kolejny też tak będzie.

Kupiliście ostatnio smartfona Huawei lub to planujecie?

Źródło: reuters

Warto zobaczyć również:

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  drfrank3nstein
  9
  Zanim zaczniemy krytykować USA za ich merkantylizm itp. nie zapomijmy w jaki to sposób Chiny albo Japonia stały się gigantami przemysłowymi (spojler - w ten sam sposób).
  • avatar
   anemusek
   5
   Ale w sensie Huawei ma problem czy Google? Dla Google to oznacza koniec dominacji. Nieunikniony. Huawei sobie poradzi. Nauczył się już z tym żyć i obrał drogę. Tylko spuszczenie z tonu przez Trumpa mogło ten proces spowolnić ale na pewno nic już nie jest w stanie go zatrzymać. Natomiast dla wielu innych firm amerykańskich, które szczególnie teraz potrzebują dużych rynków zbytu jak Chiny to wyrok śmierci.
   • avatar
    Dekard
    2
    Chińczycy zrobią to co potrafią robić najlepiej i robili przez ostatnie 10 lat: skopiują cały system Android razem ze sklepem i jeszcze zaczną to serwować na całym świecie.
    • avatar
     Franz
     1
     Huawei sobie jeszcze nieźle radzi, bo ma w ofercie jeszcze sporo starszych przyzwoitych telefonów, które mają dostęp do usług Google.
     Sam kupiłem dla rodziców P Smart 2019 spokojnie daje radę jak całkiem tani średniak
     • avatar
      kitamo
      0
      Zapadł wyrok ulicy i koniec . Nie ma zmiłuj
      • avatar
       Dexterr
       0
       Koś jeszcze zauważył że Trump ostatnio się zrobił jakiś taki pomarańczowy? Jakieś solarium czy co?
       • avatar
        Gatts-25
        0
        Czytam o tych problemach Huawei i doszukuję się jakie one są wielkie ale patrząc co ta firma wydziwia oraz co chce osiągnąć to tylko takie problemy każdy by chciał mieć.W Huawei Mate 30 tylko część ochronna ekranu za 3 dolary od Corning Glass pochodzi z USA.Najgorsze, że Europa na tym nic nie zyska bo nie ma co produkować by Huawei od nas kupił.Pozostałe części oprócz Chińskich firm pochodzą z Korei Południowej i Japonii.
        Polska nic na tym nie zyskuje ale może chociaż obywatele będą mogli mieć taniej i lepiej od Chińczyków.
        • avatar
         pawluto
         0
         Po co ta dyskusja ???
         Huawei robi i tak najlepsze tablety i najlepsze smartwatche.
         Kto ma kupić i tak kupi.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Ten ban nie wróży nic dobrego dziś Huawei jutro Xaiomi później Oppo :( zostanie tylko kupowanie od dinozaurów telefoni komórkowej którzy przestali wprowadzać innowacje i przepłacać .