Gry

Jazda bez trzymanki - zobacz zwiastun Hyenas

przeczytasz w 2 min.

Hyenas to tytuł najnowszej gry studia Creative Assmebly. Ta wieloosobowa strzelanka w klimacie science fiction zapowiada się… ekstrawagancko.

Zobacz zapowiedź Hyenas – nowej gry studia Creative Assembly

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun gry Hyenas – strzelanki przeznaczonej do rozgrywki wieloosobowej, nad którą pracuje studio Creative Assembly. 

Dziwi cię to, kto odpowiada za ten tytuł? Choć ekipa Creative Assembly kojarzy się przede wszystkim ze strategiami z serii Total War, warto pamiętać, że ma też na koncie całkiem udany horror, mianowicie Obcy: Izolacja. Dodajmy też, że twórcy zapowiadają „śmiały projekt”, który ma „odmienić strzelanki”. No dobrze, ale przejdźmy do rzeczy. 

Rozgrywka w Hyenas to jazda bez trzymanki

W Hyenas trafiamy do świata przyszłości, w którym miliarderzy uciekli na Marsa. Ci, którzy nie mieli dość szczęścia i pieniędzy, pozostali na Ziemi – rozbitej przez technologię zerowej grawitacji. Bogaczom wciąż jednak jest mało i wracają statkami po łupy, by urządzić swe marsjańskie rezydencje. Nasze zadanie będzie polegać na… pokrzyżowaniu im planów. 

Wraz z innymi graczami uformujemy 3-osobowe zespoły. Na mapie zmierzy się ze sobą pięć takich ekip i tylko jedna może zwyciężyć, zgarniając tym samym łupy. W tym celu będzie trzeba właściwie wykorzystać charakterystyczne dla bohaterów umiejętności, różne typy uzbrojenia, a także elementy otoczenia. 

Hyenas screen

„Będziecie musieli użyć broni i sprytu. Każdy grabistatek oferuje sandboksową mieszankę przeplatających się systemów, zapewniając zgranym zespołom nieograniczone możliwości wykorzystywania otoczenia, systemów bezpieczeństwa, najemnych zbirów i rywalizujących ekip w celu wypracowania przewagi. Podczas starć błyskawiczny ruch i mordercza walka uzupełniają się w niebezpiecznych, często przełączalnych, strefach zero g, zapewniając niezwykłe możliwości użycia otoczenia do uwięzienia i wyeliminowania wrogich ekip” – czytamy w zapowiedzi.

Premiera Hyenas w przyszłym roku. Wcześniej - testy

Gra Hyenas zmierza na komputery oraz konsole tej i poprzedniej generacji: Xbox Series X|S, PlayStation 5, Xbox One i PlayStation 4. Premiera pełnej wersji planowana jest na przyszły rok, ale już teraz możesz zapisać się do zamkniętych testów alpha, które wystartują lada chwila. 

Źródło: SEGA

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tasioros
  1
  Quo vadis, Creative Assembly? Ależ stylistycznie ta gra mnie odpycha od siebie. Kolejny twór, który jest tak bardzo kolorowy, śmiechowy i "edgy". Nie spodziewałem się tego po twórcach Alien: Isolation. Ewidentnie nie jestem tu targetem, ale kurde...
  • avatar
   kabat
   0
   Medieval III total war by zrobili a nie strzelanie