• benchmark.pl
 • Gry
 • W Microsoft Flight Simulator niebo będzie pełne samolotów
Gry

W Microsoft Flight Simulator niebo będzie pełne samolotów

przeczytasz w 2 min.

Microsoft Flight Simulator to szansa na cudowny relaks w pojedynkę, ale w tym przypadku autorzy zadbali też o to, byśmy mogli polatać ze znajomymi (i nieznajomymi). Świat gry będziemy dzielić z wieloma innymi samolotami, więc nigdy nie będzie nudno.

Jeden wspólny świat w Microsoft Flight Simulator

Świat gry Microsoft Flight Simulator (2020) to jeden świat, który będziemy dzielić z prawdziwymi samolotami (latającymi w danej chwili nad naszymi głowami w realnym świecie) oraz z innymi graczami, którzy w różnych częściach świata – jak my – próbują swoich sił w roli wirtualnych pilotów. 

Dosłownie każdy samolot latający w prawdziwym świecie i każdy gracz, łączący się z serwerem znajdzie swoją reprezentację w sesji Flight Simulator. Ruch rzeczywisty i wirtualny będzie się mieszać, aby świat gry faktycznie był żywy, a realizm rozgrywki – jeszcze większy. 

Jaka technologia to udźwignie? 

Współdzielony świat to kolejne (po świecie gry odtwarzanym na podstawie zdjęć satelitarnych i aktualnych danych pogodowych) olbrzymie wyzwanie technologiczne. Poradzić ma z nim sobie (wydajna i skalowalna) technologia serwerowa Microsoftu – Azure. 

Żeby faktycznie wszystko zadziałało, tak jak powinno, twórcy zdecydowali się jednak na pewne rozwiązania optymalizacyjne. Na przykład: na naszych ekranach będziemy widzieć tylko 50 samolotów znajdujących się najbliżej nas. Autorzy przekonują też, że zadbali o to, by wszystkie samoloty wokół nas poruszały się płynnie i nie znikały w dziwnych momentach. 

Lataj z wszystkimi. Albo na własnych zasadach

W najnowszym materiale wideo twórcy wspominają także o innych możliwościach zabawy. Otóż będzie to realizowane za pomocą grup (czyli ograniczonych sesji prywatnych) oraz filtrów nakładanych na rozgrywkę ogólną. 

Dzięki tym ostatnim będziemy mogli na przykład wybrać, czy w grze mają być widoczne samoloty z prawdziwego świata, czy mają pojawiać się tylko prawdziwi gracze (bez samolotów sterowanych przez sztuczną inteligencję), czy pogoda ma być taka jak naprawdę czy też jakaś określona albo czy trzeba przestrzegać prawnych reguł czy też nie. 

Microsoft Flight Simulator screen

Premiera Microsoft Flight Simulator coraz bliżej

W grze Microsoft Flight Simulator będziemy latać realistycznie odwzorowanymi samolotami, mając do dyspozycji całą naszą planetę i wszystkie lotniska. Niestety wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie to wszystko trafi w nasze ręce, ale z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Źródło: Microsoft, Asobo Studio, Dark Side of Gaming

Czytaj dalej o Microsoft Flight Simulator (2020):

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kkastr
  3
  Gra/symulator zapowiada się fenomenalnie. Przeskok w stosunku do poprzednich symulatorów jest gigantyczny. I to nie tylko w szczegółowym odwzorowaniu całej powierzchni kuli ziemskiej, ale i wielu innych rozwiązaniach których dotychczas nie było w żadnym symulatorze.
  • avatar
   SibCopRobo
   2
   ciekawe jak walnie się w inny samolot
   • avatar
    kalkulatorek
    1
    A mogę sobie uzbrojonym F-16 polatać ??? Oczywiście bez złych intencji ;P
    • avatar
     Ciekawski_
     1
     Zapowiada się naprawdę ciekawie :)
     • avatar
      StaryZgred
      0
      I dalej nie wiadomo jak ze wsparciem VR. Wypadałoby już podziękować TrackIR, służył lata i czas na postęp.
      • avatar
       xxx.514
       0
       Zwijcie mnie czarnowidzem, ale czy nakładanie na grę tras i aktualnego położenia realnego samolotu nie jest doskonałym narzędziem dla terrorysty / bojownika o wolność?