Kontrolery do gier

To będzie przełom w grach VR

przeczytasz w 1 min.

Nowe PlayStation VR na PS5 zaoferuje ten sam realizm, co DualSense. To może być kolejny przełom w światku wirtualnej rzeczywistości. Nie możemy się doczekać!

Nowe PlayStation VR na PS5 mniej tajemnicze

Nigdy nie sądziliśmy, że mogłoby się stać inaczej, ale od lutego wiemy już oficjalnie, że PlayStation VR 2 ujrzy światło dzienne i pozwoli posiadaczom konsol PlayStation 5 doświadczyć wirtualnej rozrywki na jeszcze wyższym poziomie. Szczegółów wciąż jest jak na lekarstwo, ale firma Sony uchyliła rąbka tajemnicy i zaprezentowała nowe… kontrolery.

PSVR PS5 kontroler

Korzystając z aktualnego zestawu PSVR możesz sterować padem, kontrolerem Move albo kontrolerem celowniczym. W „dwójce” dołączy do nich kontroler w kształcie „orbity” przypominający nieco konkurencyjne – chwalone na ogół – rozwiązania. Wygląda na wygodne i zapewniające swobodę ruchów akcesorium, które równocześnie ma pod wieloma względami przypominać DualSense

Nowy kontroler PSVR z funkcjami z DualSense

Podobnie jak oficjalny pad do PS5, tak i ten nowy kontroler zostanie wyposażony w adaptacyjne spusty czy haptyczne wibracje, a więc technologie, dzięki którym czujesz, co dzierżysz w dłoni – inne odczucia są przy strzelaniu z karabinu snajperskiego, z rewolweru czy z łuku. Brzmi nieźle, prawda?

Poza tym nowy kontroler będzie też wykrywać dotyk, a komplet podstawowych przycisków pozwoli na intuicyjne sterowanie w tych bardziej skomplikowanych grach. Wypada też wspomnieć o nowym sposobie śledzenia ruchów – przez pierścień na spodzie kontrolera. 

PSVR PS5 kontroler wygląd

Kiedy VR nowej generacji zawita na PlayStation 5?

Wygląda na to, że nadciągają ciekawe czasy dla miłośników rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości, a do tego ich grono może się w niedalekiej przyszłości znacząco powiększyć. Niestety nadal nie wiemy, co ta „niedaleka przyszłość” konkretnie oznacza. Raczej jednak nie ma co liczyć na premierę PlayStation VR 2 w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. 

Źródło: Sony, PlayStation Blog

Czytaj dalej o rzeczywistości wirtualnej:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Altru
  9
  Bez urazy przełom to może być dla PS5, ale nie widze niczego rewolucyjnego nie ma na tę chwilę czego by nowe VR obecnie nie miało w stosunku do nowego VR od PS5 taki np. Oculus Quest oprócz standardowego używania kontrolerów ma skanowanie naszej dłoni i ruchów każdego z palców dodatkowo jest całkowicie bezprzewodowy, jak dla mnie to jest przyszłość VR. Ale tytuł to zwykły clikbait, z którego oprócz wielkich słów nic nie wynika. I nie twierdze ze nowy VR do PS5 będzie zły, ale wątpię o jakaś wielki przełom ogółem.
  • avatar
   flash44
   1
   Kolega Wojtek K. chyba nie robi w VR. Wydaje się raczej, że PS5 VR nie będzie miał nic na bezprzewodowego Questa, a tu takie pijanie z zachwytu, bo kontroler? Przyszłość to raczej gra bez kontrolera, kolega sobie Oculusa Questa uruchomi z tytułami wspierającymi sterowanie za pomocą dłoni.
   • avatar
    Damian_jo
    0
    Apropo tego co "dzierżymy w dłoniach" - fajne aczkolwiek pewnie niebezpieczne dla zdrowia byłoby coś w stylu zamontowanych elektromagnesów przy ziemi - same kontrolery byłyby z czegoś co po przyłożeniu do nich siły magnetycznej - reagowałyby. Chodzi mi o to że np nosimy pistolecik - nie odczuwamy obciążenia dla dłoni, po wzięciu ak47 czujemy już ciężar w rękach (idzie większy prąd w elektromagnes przez co mocniej przyciąga kontrolery), po wzięciu CKM'u dociąża nas dodatkowe 15-25kg. Taka luźna myśl.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     w sumie bardzo fajne kontrolerki :) szkoda że kontrolery od steam w ogóle się nie rozpowszechniły :(