Akcesoria do konsol

Co chcielibyśmy zobaczyć w PlayStation VR 2?

przeczytasz w 2 min.

Od premiery PlayStation VR minęły już cztery lata i choć zestaw stworzony z myślą o PS4 działa również na PlayStation 5, to na nową generację wirtualnej rzeczywistości wciąż czekamy. Firma Sony zapowiedziała, że wkrótce faktycznie się doczekamy.

PlayStation VR 2. Gogle VR do PlayStation 5 oficjalnie zapowiedziane

Firma Sony ogłosiła, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zadebiutuje PlayStation VR nowej generacji. Rozwiązanie wykorzysta moc PlayStation 5 i swoje możliwości, aby zaoferować jeszcze większą wydajność, interaktywność i immersję. W zapowiedzi czytamy też, że poprawie uległ praktycznie każdy aspekt zestawu: od rozdzielczości i pola widzenia, po śledzenie i przetwarzanie danych. Będzie łączyć się z konsolą za pośrednictwem pojedynczego przewodu, gwarantując równocześnie wyśmienite wrażenia wizualne. 

PSVR 2 – co powinny zaoferować nowe gogle VR?

Japończycy wspomnieli również o nowym kontrolerze – jego cechą szczególną ma być bardzo wysoki poziom ergonomii. Przedstawiciele Sony powiedzieli, że wykorzystali pewne rozwiązania z kontrolera DualSense, ale nie zdradzili, o które konkretnie chodzi. Byłoby świetnie, gdyby mieli na myśli adaptacyjne spusty oraz efekty haptyczne – to genialnie sprawdza się na PS5, a w rzeczywistości wirtualnej mogłoby dawać jeszcze lepszy efekt. 

Z otwartymi ramionami przyjęlibyśmy możliwość swobodnego przemieszczania się po pokoju z realistycznym śledzeniem – aktualnie gogle PlayStation VR rejestrują wyłącznie ruchy głowy, a przemieszczanie całego ciała nie przynosi rezultatów w grze. Mamy również nadzieję, że ten nowy system będzie w pełni kompatybilny z poprzednią generacją. W katalogu gier na PlayStation VR znajduje się bowiem niemało perełek. Astro Bot: Rescue Mission, Blood & Truth, Resident Evil 7, Paper Beast, The Persistance czy Moss to zaledwie kilka pozycji z bardzo długiej listy. 

Tymczasem podsumujmy… 

Co o PlayStation VR 2 wiemy na pewno? Nowy zestaw zaoferuje: 

 • połączenie z konsolą za pomocą jednego przewodu, 
 • wyższą rozdzielczość obrazu, 
 • głębsze pole widzenia, 
 • udoskonalone, bardziej precyzyjne śledzenie ruchów 
 • oraz nowy kontroler.

Kiedy premiera PlayStation VR 2?

Prace projektowe nadal trwają, dlatego też nie należy nastawiać się na premierę nowego zestawu PlayStation VR w 2021 roku. Być może w przyszłym roku doczekamy się jego rynkowego debiutu, a póki co posiadaczom PS5 pozostaje korzystanie z dotychczasowego systemu. Pytanie do ciebie: czy jest to jednak w ogóle coś, na co czekasz?

Źródło: PlayStation Blog, informacja własna

Czytaj dalej o graniu w rzeczywistości wirtualnej: 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fa_sol
  1
  Jest coś na co czekam, czekam na dostępność PS5 w normalnych ilościach. Nie zamierzam zapisywać się na listy oczekujących jak jakiś uzależniony desperat, ani kilkukrotnie przepłacać u "Januszy" biznesu. Chce po prostu, jak człowiek, pójść do sklepu i spokojnie kupić konsole + parę akcesoriów i może grę lub dwie.
  • avatar
   gofish
   1
   Osobiscie czekam na połączenie PSVR2 z jakąś ścigawką typu GT lub NFS z widokiem z kabiny