• benchmark.pl
 • Mobile
 • Nie zdążysz wypić kawy, a smartfon naładowany. Oppo pochwaliło się imponującą technologią
Mobile

Nie zdążysz wypić kawy, a smartfon naładowany. Oppo pochwaliło się imponującą technologią

przeczytasz w 2 min.

Ładowanie baterii od 1% do 100% w 9 minut. Technologia 240W SUPERVOOC ustanowiła nowy rekord w branży smartfonów.

Oppo zaprezentowało technologię 240W SUPERVOOC

MWC 2022, podobnie jak poprzednie edycje tej imprezy, to nie tylko nowe urządzenia, ale też ciekawe technologie. Trudno nie uznać za takową najnowszego rozwiązania firmy Oppo. Mowa o technologii szybkiego ładowania 240W SUPERVOOC.

I określenie szybkiego pasuje tutaj jak mało gdzie. SUPERVOOC to rozwiązanie, które pojawiło się na rynku już w 2014 roku, ale cały czas przechodzi ewolucję i przyśpiesza. Aby nie być gołosłownym podajmy liczby, jakimi chwali się producent. Wedle niego, 240W SUPERVOOC to ładowanie baterii od 1% do 100% w zaledwie 9 minut. O jak pojemnej baterii mowa? 4500 mAh.

Z oficjalnej notki prasowej możemy dowiedzieć się, że 240W SUPERVOOC to holistyczne podejście do tematu. Brzmi ładnie, aczkolwiek czy fakt, iż technologia uwzględnia nie tylko samą ładowarkę, ale też kabel oraz odpowiednie komponenty smartfona kogokolwiek zaskakuje?

Ważniejsze wydaje się pytanie, czy tak szybkie ładowanie jest w ogóle bezpieczne? Cóż, odpowiedzi producenta możecie się chyba domyślać. Wspomina tu o pięciu różnych zabezpieczeniach, a także inteligentnym układzie sterującym kontrolującym napięcie i natężenie prądu oraz 13 czujnikach w smartfonie monitorujących temperaturę.

Pokazano też technologię 150W SUPERVOOC z Battery Health Engine

Być może niektórych bardziej zainteresuje 150W SUPERVOOC. Wprawdzie nie można liczyć na rekordowo szybkie ładowanie jak powyżej (chociaż 15 minut od 1% do 100% nie brzmi przecież źle, prawda?), ale w zamian producent zaimplementował tu system Battery Health Engine (znany już z serii OPPO Find X5, ale przy 80W). Co dzięki niemu zyskuje użytkownik?

Dłuższy cykl życia baterii, wedle producenta nawet dwa razy dłuższy niż średnia rynkowa. Battery Health Engine składa się z dedykowanego procesora zarządzającego optymalną pracą baterii, a także dwóch autorskich technologii - Smart Battery Health Algorithm oraz Battery Healing.

150W SUPERVOOCTM

W tym przypadku poznaliśmy datę planowanej premiery. 150W SUPERVOOC z Battery Health Engine ma pojawić się w drugim kwartale 2022 roku. Nie wiadomo jeszcze, na jaki smartfon padnie w pierwszej kolejności.

Źródło: Oppo

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Aniteczka
  3
  Kupiłam Oppo Reno 5 5G we wrześniu zeszłego roku. Aktualizacje co miesiąc, Android 12 w styczniu. Dla mnie naładowanie od 1-100% w około 35-40 minut to już przeskok technologiczny.
  Pytanie tylko, jak te baterie z turbo ładowaniem będą trzymać po 1-2 latach ???
  • avatar
   HardCorak
   3
   Tylko jako jaka ładowarka będzie przy tych 240W. Laptopowe z taką mocą są naprawdę duże.
   • avatar
    piomiq
    2
    Co mi po tej technologii jeśli muszę mieć w pobliżu gniazdko elektryczne.
    Wolałby,m, tak jak pewnie i wielu innych użytkowników smartfonów, pojemniejsze akumulatory.
    • avatar
     PeetBoss
     -1
     Już wiele razy czytałem o akumulatorach i nie tylko o tych w telefonach. Normalna bateria powinna się znacznie dłużej ładować, wszelkie szybkie ładowania do godziny nie są dobre dla baterii, a wręcz skracają jej żywotność i pojemność jeszcze szybciej. Z czasem coraz szybciej się rozładowują.
     • avatar
      TitoBandito01
      0
      Nie zdążysz wypić kawy a bateria już do wymiany. Taki chyba miał być tytuł co nie?