Gadżety

To „nowa generacja”. Gogle Meta Quest 3 pokazane światu

przeczytasz w 2 min.

Meta Quest 3 to gogle rzeczywistości mieszanej, które już jesienią ujrzą światło dzienne. Mają imponować jako gogle VR i równie dobrze spisywać się w środowisku rzeczywistości rozszerzonej.

Gogle Meta Quest 3 zapowiedziane – sprzęt „nowej generacji”

To mogą być jedne z najlepszych gogli VR, a zarazem świetne okulary rzeczywistości rozszerzonej. Meta Quest 3 to najnowszy zestaw, o którym mówi się, że reprezentuje nową generację, będąc „pierwszym mainstreamowym gadżetem mieszającym rzeczywistości w wysokiej rozdzielczości” – jak podsumował Mark Zuckerberg.

Krótko mówiąc: gogle Meta Quest 3 potrafią zabrać użytkownika do całkowicie wirtualnej rzeczywistości, na przykład na potrzeby gry. Dzięki wbudowanym kamerom można jednak także wrócić do rzeczywistego świata (bez zdejmowania gadżetu z oczu) z dodatkowymi elementami nakładanymi na prawdziwy widok. 

Meta Quest 3 spec

Warto w tym miejscu wspomnieć, że z nieoficjalnych informacji wynika, że w Quest 3 ponownie nie pojawią się wyświetlacze OLED, lecz będzie to para paneli LCD – konkretnie 120-hercowych i cechujących się rozdzielczością 2064 x 2208 pikseli każdy. 

Olbrzymi wzrost wydajności, a gabaryty w dół

Sercem zestawu jest „next-genowy” procesor firmy Qualcomm, który ma oferować dwukrotnie wyższą wydajność niż w modelu Quest 2. Pomimo wyższej mocy „Trójka” jest lżejsza, smuklejsza i wygodniejsza – a przynajmniej tak zapowiadają autorzy. Większy komfort mają także zapewniać przeprojektowane kontrolery, które zyskały w dodatku dotykowe sprzężenia zwrotne. 

Meta Quest 3 kontrolery

Ile kosztują gogle Meta Quest 3? Ceny rozpoczną się od 500 dolarów (za model ze 128 GB pamięci). Dla porównania Quest 2 o tej pojemności będzie można kupić za 300 dolarów – producent podkreśla, że nic nie stoi obecnie na przeszkodzie, by te dwie generacje istniały obok siebie i nowa nie musi od razu zastępować poprzedniej. 

Premiera jesienią. Wkrótce dowiemy się wiecej

Warto tutaj podkreślić, że gogle Quest 3 będą w pełni kompatybilne z wszystkimi grami i aplikacjami na Quest 2. Więcej informacji natomiast mamy poznać po wakacjach – 27 września bieżącego roku, na konferencji Meta Connect. Rynkowa premiera urządzenia została natomiast zaplanowana na jesień – równocześnie na całym świecie. 

Źródło: Meta, Engadget, FlatPanelsHD

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  3
  Artykuł to jakiś zapychacz wypełniony wodolejstwem. Bardzo mało konkretów, a sporo marketingowego "bełkotu". Dowiadujemy się tylko jaki mieć procesor i jakie ekrany (z podaną rozdzielczości), a czy będzie śledzić wzrok to nie wiadomo, czy będzie bez przewodowe, nie wiadomo. Słowem, nie wiele wiadomo, a autor się zachwyca. No i narzeka że nie będzie OLEDów, co na pewno podniosło by cenę.
  • avatar
   Batyra
   0
   Po zabawia PS VR2 przyznam że jestem pod ogromnym wrażeniem... ciekawe czy konkurencja jak metaquest potrafi pójść jeszcze dalej?