Systemy operacyjne

Microsoft szykuje się do dużej zapowiedzi. Zobaczymy „The New Windows”

przeczytasz w 1 min.

Brakowało Wam nowości związanych z Windows? Za kilka tygodni producent powinien je przedstawić. Pojawiają się dwa tropy odnośnie tego, co zobaczymy.

Microsoft będzie prezentował „The New Windows”

Nie od dziś wiadomo, że Microsoft pracuje nad kilkoma dość istotnymi zmianami w systemie Windows, nie tylko nad rozwojem, ale też poszerzeniem ekosystemu. Najnowsze doniesienia z branży zdradzają, iż producent szykuje się do dużej prezentacji, która ma obyć się pod szyldem „What’s new for Windows”. Co więcej, przedstawiany ma być „The New Windows”.

Czego się spodziewać? Pojawiają się dwa tropy, z których ten bardziej prawdopodobny zakłada premierę i omówienie najważniejszych funkcji systemu Windows 10X. W największym skrócie można przedstawiać go jako lekki system operacyjny na tańsze komputery (laptopy), który ma stanowić konkurencję dla Chrome OS. Ostatnio można było zobaczyć krótki materiał wideo z wczesnej wersji, która dość dobrze przybliżała to, z czym powinniśmy mieć do czynienia po premierze.

A może jednak Windows 10 Sun Valley?

Druga opcja to skupienie się na Windows 10, a konkretniej na aktualizacji Sun Valley (21H2), chociaż trudno przypuszczać, aby producent robił wokół tego aż tak duży szum. Nawet jeśli brać poprawkę na to, że będzie to zdecydowanie większa aktualizacja niż 21H1.

Przede wszystkim ma przynieść zauważalne odświeżenie Windows 10 pod względem wizualnym. Pisaliśmy już, że w jej ramach ma zostać wprowadzone między innymi lewitujące menu Start, a cały interfejs powinien doczekać się zaokrąglonych narożników i kilku innych zmian. Nawet to nie powinno jednak dawać podstaw do określenia aktualizacji mianem nowego systemu, chociaż fantazja producentów bywa niekiedy spora.

Wszystko powinno wyjaśnić się już w przyszłym miesiącu, a najpóźniej w kwietniu, bo Microsoft podobno nie zamierza długo zwlekać z wspomnianą zapowiedzią.

Źródło: softpedia

Warto zobaczyć również:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Zaprezentują zaokrąglone narożniki. Czyli Miś na miarę naszych możliwości.
  • avatar
   PerfectDAY
   3
   Zaprezentują pewnie jedno i drugie.
   • avatar
    OpusDei
    2
    Jeżeli tu jest mowa o następcy Windows10 to można tylko spekulować ile szpiegującego goowna Bill postara się tam wcisnąć.
    Może jeszcze konieczne kryterium do zalogowania się w windzie - trzy dawki szczepionki od Billa na cokolwiek i czip w doopie.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     zbiorcza poprawka bezpieczeństwa mi się nie instaluje, bo cały czas błąd. a oni bredzą o jakichś funkcjach estetycznych.
     • avatar
      fonzie
      1
      Ja ostatnio miałem jazdę u znajomego jeśli dobrze pamiętam z aktualizacją R20H.
      Po jej zainstalowaniu nie uruchamiały się żadne exe-ki (gry ze steam , cristal disk info , Aida itp).
      Po jej odinstalowaniu wszystkie problemy zniknęły jak ręką odjął.

      Ja się cieszę że jeszcze siedzę na win7 ( i do końca przyszłego roku się z niego nie ruszę).
      • avatar
       _taurus_
       1
       U mnie sie nie pojawi ani 10 ani ten nowy wynalazek new windows nawet jak beda rozdawac za darmo...
       • avatar
        kaalus
        0
        The New Windows? Przerażenie! To już raz przerabialiśmy w 2012 i nazywało się to Windows 8. Oby Microsoft nie wypalił znowu z czymś podobnym, bo jest monopolistą, a my małe żuczki nie mamy za bardzo gdzie uciec.
        • avatar
         mikrofonkameragps
         0
         nowe czasy nowy windows cała masa ludzi zrezygnowała z windows10
         Szkoda że muszę płacić za licencje kupując nowego laptopa ponieważ ani jednego dnia nie korzystam z systemu chiałbym mieć miżliwość zamówienia bez systemu.
         Gdzie tu logika kupuje urzadzenie i jestem zmuszony zapłacić za oprogramowanie.
         • avatar
          hovzi
          0
          Skończy się na tym, że zmienią małe szczegóły, albo rzeczy zupełnie nic nie znaczące.