Systemy operacyjne

Windows 10 21H1 już oficjalnie. Rewolucji nie będzie

przeczytasz w 1 min.

Rewolucji nie będzie, bo też Windows 10 21H1 nie będzie szczególnie dużą aktualizacją. Mimo to na pewno nie będzie dobrym pomysłem jej ominięcie – warto będzie ją zainstalować choćby ze względów bezpieczeństwa.

Aktualizacja Windows 10 21H1 już oficjalnie

Windows 10 21H1 to pierwsza z dwóch zaplanowanych na ten rok dużych aktualizacji najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie. W przeszłości ta pierwsza była wypełniona funkcjami, a druga raczej przynosiła tylko drobne usprawnienia i poprawki. Tym razem jest inaczej, co oficjalnie zapowiedział Microsoft. Nie możemy więc spodziewać się zbyt wielu ciekawostek, ale możemy za to liczyć na bezproblemową instalację. 

Windows 10 21H1 zainstaluje się szybko. A co przyniesie?

Aktualizacja 21H1 zainstaluje się szybko i (przynajmniej teoretycznie) nie powinna spowodować żadnych problemów. Poprawi za to nasze bezpieczeństwo, usprawni narzędzia do pracy zdalnej i wyeliminuje drobniejsze błędy. Ale czy to znaczy, że nie będzie żadnych nowych funkcji? Co to, to nie. Najważniejszymi spośród nowości w Windows 10 21H1 będą: 

 • dodanie obsługi wielu kamer przez funkcję Windows Hello (do logowania bez hasła), 
 • zwiększenie wydajności w Windows Defender Application Guard (przyspieszeniu powinno ulec między innymi otwieranie dokumentów), 
 • poprawa wydajności w Windows Management Instrumentation (WMI), co powinni docenić pracownicy zdalni. 

I tak, tą krótką listą wyczerpaliśmy właściwie ten temat. Więc tymczasem przejdźmy do odpowiedzi na inne pytanie...

Kiedy premiera Windows 10 21H1? 

Na to pytanie Microsoft nie udzielił jeszcze odpowiedzi, a przynajmniej nie konkretnej. Jedyna informacja, jaką potwierdził, to że doczekamy się premiery Windows 10 21H1 w pierwszej połowie tego roku. Przypuszczamy, że będą to okolice kwietnia/maja. 

Na większe zmiany – nowe funkcje i odświeżenie interfejsu (zaokrąglone rogi i lewitujące menu Start) będziemy musieli poczekać jeszcze pół roku – na aktualizację 21H2. A przynajmniej aktualnie wszystko na to wskazuje. 

Źródło: Windows Blog, Thurrott,The Verge, MSPowerUser, ZDNet, Windows Central

Czytaj dalej o Windows 10: 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gatar
  5
  "Nie możemy więc spodziewać się zbyt wielu ciekawostek, ale możemy za to liczyć na bezproblemową instalację." Trzymają "poziom".
  • avatar
   Silver
   2
   Zmiany tak żałosne, że wystarczyło aktualizację zwykłą do tego wydać a tyle szumu, bo nowe wydanie.
   Kiedy w końcu wezmą się za zmianę w usługach? Flash wywalili to może czas na wiele innych archaizmów, by odchudzić system i wtedy mówić o postępie.
   • avatar
    Marucins
    1
    Co tym razem zostało zepsute?
    • avatar
     greghostor
     0
     A miało być tyle nowych duperelów
     Jestem zawiedziony