Oprogramowanie

Microsoft zapłaci 5000 dol. za dobry pomysł

przeczytasz w 1 min.

Microsoft ogłasza interesujący konkurs. Firma doceni pomysły na aplikacje do systemu Windows Phone 7. Na zwycięzcę czeka 5000 dolarów, telefon oraz obietnica, że wymyślona przez niego aplikacja powstanie do końca roku.

Jak dotąd pojawiło się ponad 800 propozycji. Niektóre z nich są łudząco podobne do aplikacji dostępnych w konkurencyjnych platformach, inne zaś starają się wykorzystać dotychczasowe produkty Microsoftu. Dla przykładu, jest propozycja opracowania gry Halo na platformę Windows Phone 7.

Jedną z najwyżej ocenianych propozycji - przynajmniej przez samych użytkowników - jest stworzenie aplikacji, która pozwoli na dostęp z telefonu do oprogramowania Windows Media Center zainstalowanego na PC. W ten sposób można by cieszyć się multimediami z komputera na smartfonie. 

Pojawiła się także propozycja stworzenia aplikacji, która przemieniałaby telefon z Windows Phone 7 w kontroler do konsoli Xbox 360. Dzięki tej aplikacji gracz mógłby korzystać z klawiatury telefonu, by w łatwy sposób wpisywać znaki na ekranie telewizora, jak również komunikować się z innymi (rozmowy głosowe).

Propozycje można zgłaszać do 8 lipca. Pierwsze telefony z Windows Phone 7 powinny być dostępne pod koniec roku, w okresie świątecznym. Swoje pomysły można przedstawiać na tej stronie. Powodzenia!

Świetne zestawienia:  
MEGATEST: 20 komputerów przenośnychNajlepsze klasyki na PC - musisz je miećNajlepsze bezpłatne programy na 2010 rok


Źródło: PC Advisor.co.uk

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  To będzie stres dla zwycięzcy. Pewnie na przeciwko niego usiądzie ze trzech prawników z pejsami opłacanych przez MS aby przekazać mu dolę.
  • avatar
   Warmonger
   0
   Nie chciałbym, aby wymyślone przeze mnie aplikacje powstawały w niecałe pół roku :/
   • avatar
    b1tzz
    0
    Ojjj... mam pomysł na aplikację, ale zapewne nie byłaby zgodna z polityką M$, który wszystko musi zrobić zgodnym z Windows Media Playerem, Media Center itp. :(