Gry komputerowe

Nie graj w New World na GeForce RTX 3090, bo pożegnasz się ze sprzętem

przeczytasz w 2 min.

Wygląda na to, że New World i komputer z GeForce RTX 3090 to bardzo kiepskie połączenie. W skutek błędu, zabawa może poskutkować zniszczeniem karty graficznej.

New World może zniszczyć GeForce RTX 3090

Amazon nieszczególnie kojarzy się z grami, a jeśli już to pewnie sporej części graczy raczej negatywnie. New World ma to zmienić i biorąc pod uwagę pierwsze opinie po starcie beta testów, być może faktycznie wreszcie będzie to ciekawa propozycja, którą Amazon zapisze na konto swoich sukcesów. Tyle tylko, że aktualnie poza pozytywnymi opiniami na temat rozgrywki pojawiły się bardzo niepokojące doniesienia dotyczące kwestii technicznych.

Wczesne wersje gier często miewają mniejsze lub większe problemy. W tym przypadku, przynajmniej na niektórych konfiguracjach sprzętowych, ich skutki mogą okazać się opłakane. W sieci pojawiły się wpisy graczy i streamerów, u których zabawa przy New World doprowadziła do zniszczenia GeForce RTX 3090 na skutek zbyt wysokiej temperatury.

Wiele wskazuje na to, że dotyczy to głównie modeli EVGA. Od razu pojawił się trop i wszystko może być związane z nielimitowaną liczbą klatek na sekundę i maksymalnym wysiłkiem karty graficznej. I okazał się on trafny.

Amazon wydał krótkie oświadczenie

Temat dość szybko zyskuje na popularności, czemu trudno się dziwić, bo wszystko brzmi bardzo niepokojąco. Amazon przesłał oficjalny komunikat redakcji PC Gamer, który w świetle takich a nie innych doniesień wygląda na wyjątkowo stonowany. Stwierdza w nim, iż nie zaobserwował „żadnych oznak powszechnych problemów z RTX 3090”, aczkolwiek odnotował „kilka” doniesień graczy, którzy doświadczyli awarii sprzętu. Jednocześnie dodaje, iż lada chwila udostępni odpowiednią łatkę.

„Setki tysięcy osób grało wczoraj w zamkniętą betę New World, łącznie możemy mówić o milionach godzin rozgrywki. Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o graczach używających wysokowydajnych kart graficznych, którzy doświadczali awarii sprzętu podczas grania w New World.

New World wykonuje standardowe wywołania DirectX dostarczane przez Windows API. Nie zaobserwowaliśmy żadnych oznak powszechnych problemów z RTX 3090, ani w wersji beta, ani podczas naszych wielomiesięcznych testów alfa.

Zamknięta beta New World jest bezpieczna. Aby jeszcze bardziej uspokoić graczy, opublikujemy dziś łatkę, która ogranicza liczbę klatek na sekundę na ekranie menu. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakie New World otrzymuje od graczy z całego świata. Będziemy słuchać ich opinii w trakcie bety i nie tylko.”

Jeśli dysponujecie PC z GeForce RTX 3090 i jednocześnie interesujecie się New World, na wszelki wypadek upewnijcie się, że będziecie sięgać po grę z opublikowaną już, wyżej wymienioną łatką.

Źródło: pcgamer

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mateusz007
  9
  Problem dotyczy nie tylko 3090, poczytajcie:
  https://videocardz.com/newz/amazons-new-world-game-is-bricking-geforce-rtx-3090-graphics-cards
  • avatar
   greghostor
   6
   Najpierw to trzeba mieć 3090, ale w sumie to jest bardzo dostępna i bardzo tania, więc nie ma problemu hahaha
   • avatar
    kitamo
    5
    Na szczescie nic nikomu sie nie spali bo nie ma 3090 :D
    • avatar
     bodziokrak
     4
     Nie bardzo rozumiem, a to nie sterowniki, jakieś wewnętrzne oprogramowanie nie powinno pilnować tego żeby gpu nie przekraczało dozwolonych temperatur?
     • avatar
      KENJI512
      4
      I to jest pytanie...

      Kto powinien być winny?

      Twórca gry - bo wydał grę zabijającą sprzęt?
      Twórca karty graficznej - bo wydał sprzęt, który w jakiejś grze może się niszczyć, bo gra "zbyt wymagająca"?

      Najgorsza sytuacja, bo oboje będą zrzucać na siebie winę, a konsument w tym czasie będzie bez działającego sprzętu. Szczerze wątpię, aby któreś z nich lub razem, zrobiło gest i zapewniło na ten czas kartę graficzną, aby konsument mógł grać póki dochodzenia, pozwy i sprawy sądowe trwają.
      • avatar
       -SnR-
       3
       Tak tak granie jest bespieczne NIC wam nie grozi a na dowod damy wam patch ktory rozwiazuje problem (ktorego nie ma).....
       • avatar
        bullseye
        3
        Twórca karty graficznej jest winny, wydał kartę która przy pełnej mocy się gotuje ? To tak jakbym kupił samochód i winił twórcę drogi że mi się auto przegrzało :/
        • avatar
         Abigail
         1
         Potem jak ktoś kupi używkę to ma wymówkę że karta padła bo grał w New World, a nie kopał kryptowaluty XD
         • avatar
          sennn
          0
          Zaraz premiera a nawet nie zrobili jeszcze pelnego spolszczenia, nie wszystko ma nazwy, angielski ok, no ale mimo wszystko nie wyglada to dobrze, kolejna wydmuszka?, grafika to plus pewny a reszta to na miesiac grania?, fakt za ok.150zl to i tak dobrze. Gra wymaga do dzialania min.4 fizycznych rdzeni, jesli ktos ma mniej to nie ma sensu kupowac bo wywali, zamrozi gre np. w miescie.
          • avatar
           Monolit
           0
           Ciu...we karta ma zabezpieczenia i tyle w temacie. :)