• benchmark.pl
 • Gry
 • Nieoficjalne informacje o dacie premiery GTA 6 raczej Was nie ucieszą
Gry

Nieoficjalne informacje o dacie premiery GTA 6 raczej Was nie ucieszą

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Kiedy premiera GTA 6? Wszyscy zdają sobie sprawę, że nieprędko. Najnowsze informacje dają jednak nieco dokładniejszy obraz sytuacji.

GTA 6 nie wcześniej niż pod koniec 2023 roku?

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, iż Rockstar Games rozpoczęło poszukiwania nowych testerów gier, którzy mieliby znaleźć pracę w kilku studiach tego producenta. Tajemnicą poliszynela jest, że obecnie, jeśli chodzi o nowe gry, pracuje on nad GTA 6. Wedle niektórych źródeł, które w przeszłości publikowały sprawdzające się później doniesienia, mimo tego nie należy nastawiać się na rychłą premierę tej wyczekiwanej gry.

Data premiery GTA 6 miała zostać ustalona wstępnie na końcówkę 2023 roku. I zakładając, że jest to prawdą, wcale nie musi oznaczać, że tak się skończy. Nawet po oficjalnej zapowiedzi i późniejszym podaniu daty premiery, GTA 6, jak wiele innych produkcji, może zostać przecież opóźnione. Warto zauważyć, że podany termin pokrywa się z zapisami z dokumentów Take-Two, które opublikowano w zeszłym roku.

A może to jednak optymistyczny scenariusz?

Biorąc pod uwagę sytuację wokół GTA V, powyższy scenariusz można zacząć rozpatrywać w kategoriach pozytywnego. Co chwilę pojawiają się bowiem sygnały, iż sprzedaż GTA V mimo upływu lat wygląda świetnie, a przecież jest jeszcze GTA Online. Niezależnie od konieczności włożenia wysiłku w nową część serii, producent zabrałby sobie coś, co nadal przynosi mu zyski.

Na ten rok planowana jest premiera GTA V na trzeciej już generacji, czyli na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X / Xbox Series S. Wiele wskazuje na to, że cena nie będzie należała do najniższych, a mimo to można obstawiać, że chętnych do zakupu nie zabraknie.

Kiedy Waszym zdaniem zadebiutuje GTA 6?

Źródło: twitter - @ViewerAnon

Warto zobaczyć również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kalkulatorek
  1
  A po co się mają spieszyć ? na cyber bublu wszyscy lekcje wyciągnęli to raz. Dwa V kasę daje taką że VI MUSI poczekać.
 • avatar
  Kynareth
  1
  Postęp zwolnił, gdyby dziś wydali GTA VI to za mało osób miałoby sprzęt by je uciągnąć. Mają wybór: albo wyprodukują półprodukt albo nie będą się spieszyć i wydadzą coś porządnego.
 • avatar
  Much_
  0
  Nawet benchmark już nie może się doczekać kolejnego GTA :D
 • avatar
  Dudi4Fr
  0
  Pewnie będzie jeszcze później patrząc na popularność RP Online w ostatnich dniach i tego że dalej zarabiają miliony miesięcznie na prawie 10 letniej grze.
 • avatar
  Monstrum
  0
  Obstawiałbym że premiera nie prędzej niż w 2025r, ale zobaczymy, a w 2023r. to dopiero oficjalnie zostanie zapowiedziane i wypuszczą jakiś pierwszy trailer GTA 6.
 • avatar
  Wenezo
  0
  2023
 • avatar
  bankaigoku
  0
  Rockstar z pewnością przeprowadza regularnie badania na rynku i mają dane odnośnie nasycenia tego typu grami. Bez dwóch zdań również wiedzą, że nowa odsłona musi być w jakimś stopniu rewolucyjna. Chociażby obecny poziom grafiki jest zbyt podobny do tego z GTA V. Za dwa/trzy lata, jak konsumenci będą w większym posiadaniu lepszych kart graficznych lub konsol nowych generacji, będą mogli wycisnąć więcej z planowanego tytułu.
 • avatar
  Komar_2
  0
  GTA V / GTAO sprzedaje się dobrze bo nie ma konkurencji.
  RDR2 jest zupełnie w innym klimacie, w GTAO mam level ponad 430 w RDRO dobiłem do 53 levelu i już mi się znudziło bo jest zdecydowanie za mało aktywności. W GTA jest kilka dużych napadów, dużo misji i zaczynając grę od początku potrzeba wiele tygodni / miesięcy by wszystko poznać.
  A konkurencja? Po prostu brak !!! Mafia, Watch Dogs.
  GTA VI jak pojawi się na rynku od razu go podbije i będzie się dobrze sprzedawać kolejne długie lata.
  Niestety stworzenie takiej gry zajmuje obecnie kilka lat, każda kolejna część jest lepsza i większa od poprzedniej. Nowe konsole pozwalają na opracowanie nowych technik jeszcze lepszej grafiki itd. a to niestety zajmuje czas.
 • avatar
  Ahura
  0
  Spoko, nie śpieszno mi