Ciekawostki

Tak będzie wyglądać gigafabryka Tesli u naszych sąsiadów z zachodu

przeczytasz w 1 min.

Tesla przymierza się do budowy i otwarcia Gigafactory Berlin – swojej pierwszej gigafabryki na Starym Kontynencie. Wreszcie możemy zobaczyć, jak ten obiekt ma się prezentować.

Elon Musk pokazał, jak będzie wyglądać Gigafactory Berlin

Pomimo protestów ze strony ekologów pod Berlinem powstanie europejska gigafabryka Tesli, z której rocznie wyjeżdżać ma nawet 500 tysięcy samochodów. Początkowo będą tam produkowanie dwa modele: Model 3 oraz Model Y, a także same akumulatory i silniki. Obiekt ma rozpocząć swoje działanie już w przyszłym roku i stojący na czele tej firmy Elon Musk postanowił wreszcie pochwalić się renderem, przedstawiającym to, jak będzie się prezentować. Widzisz go powyżej… i poniżej zresztą też.

To, co rzuca się w oczy – oprócz olbrzymiej powierzchni oraz futurystycznego projektu, to panele słoneczne na dachu. To one mają dostarczyć większość energii potrzebnej do działania podberlińskiej gigafabryki. Takie przynajmniej są plany. Zakładają one również bardzo nieduże zużycie wody oraz – ogólnie rzecz biorąc – „wyjątkowo pozytywny wpływ netto na środowisko”, jak podsumował to Elon Musk.

To pierwsza gigafabryka w Europie, a Tesla nie zwalnia tempa

Fabryka pod Berlinem (a konkretnie w brandenburskim Grünheide) będzie czwartym obiektem spod znaku Gigafactory na świecie, drugim (po chińskim) poza Stanami Zjednoczonymi i pierwszym w Europie. Już teraz planowana jest także budowa dwóch kolejnych: w Indiach oraz jeszcze jednego w USA.

Źródło: Elon Musk na Twitterze, Digital Trends, informacja własna

Czytaj dalej o Tesli: 

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mavis
  16
  ech i zamiast rządzacy starać się aby takie fabryki powstawały w Polszy, tworząc miejsca pracy i zarabiać na tym jednoczesnie i mieć tańsze elektryki, to nieeee przecież najważniejsze jest 500+ i bony ...
  • avatar
   Ciekawski_
   7
   Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby taka mała powierzchnia paneli, zasiliła w istotnym stopniu, tak dużą fabrykę.
   • avatar
    smar.n
    1
    Skąd oni wytrzasną tyle drzew wokół tej fabryki, a pewnie przywiozą z Polszy.
    • avatar
     Adrianwo
     0
     NIECH TESLA POMYŚLI LEPIEJ O POLSCE!
     Inaczej - Elon, F*CK YOU!!!
     • avatar
      Dexterr
      0
      U nas nawet energii nie potrafimy wyprodukować na własne potrzeby i dokupujemy z zagranicy. Czym mielibyśmy to zaslilić.. węglem? Za kasę jaka poszła na 500+ były by już 3 elektrownie atomowe... ale nie lepiej za to kupić przygłupawych wyborców.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ten fab byłby u nas, ale od nas firmy się wynoszą, co najwyżej otwierają przedstawicielstwa handlowe z kapitałem tak małym, jak to tylko możliwe, aby mieć rynek zbytu. Problemem jest tragiczne otoczenie urzędniczo prawne.