Gadżety

Pierwszy smartwatch Timex wytrzyma 25 dni między ładowaniami

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Z wyglądu Timex Ironman R300 przypomina coś pomiędzy Forerunnerem a Polarem i właściwie skojarzenie to jest jak najbardziej słuszne, bo mówimy o inteligentnym zegarku dla sportowców (a przynajmniej osób aktywnych). Jakie są jego możliwości?

Sportowy smartwatch Timex Ironman R300 – co ma do zaoferowania?

Smartwatch Timex Ironman R300 pomaga wykonywać najróżniejsze treningi (opracowane we współpracy z trenerami i atletami). Ma akcelerometr i moduł GPS, więc monitoruje prędkość, dystans i inne parametry związane z aktywnością, a także mierzy puls i czuwa nad snem. Jest też wodoszczelny (do 30 m), co oznacza, że można z nim pływać. 

Timex Ironman R300 wygląd

Jak na smartwatcha przystało Timex Ironman R300 wyświetla też powiadomienia ze smartfona (nie tylko o wiadomościach i połączeniach), a do tego pozwala ustawiać alarmy wibracyjne. Niestety zabrakło funkcji odtwarzacza muzyki, jak również modułu NFC, który pozwalałby skorzystać z płatności zbliżeniowych.

Smartwatch? Tak. Ale przede wszystkim – zegarek sportowy

Zegarek sportowy powinien być niezauważalny i niewyczuwalny. W tym przypadku wygodę zapewniać ma silikonowy pasek, a wszystkie kluczowe informacje wyświetlane są na prostokątnym, kolorowym ekranie, który może pozostawać zawsze włączony i – jak zapewnia producent – jest czytelny nawet w pełnym słońcu

Być może jednak największym plusem zegarka jest aż 25-dniowy czas pracy między ładowaniami. ...Przynajmniej tyle wynosi, jeśli nie włączymy modułu GPS, bo wtedy akumulator wyczerpie się w mniej niż dobę. 

Cena nie przeraża. Timex Ironman R300 kosztuje… 

A ile za to wszystko trzeba zapłacić – spytacie? Wcale nie tak dużo. Cena smartwatcha Timex Ironman R300 wynosi 120 dolarów, więc spodziewamy się, że w Polsce będzie kosztować jakieś 600-700 złotych. 

Timex Ironman R300 zegarek

Źródło: Timex, The Verge, TechRadar

Czytaj dalej o smartwatchach: 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wojtek_pl
  Paskudny. Duży zegarek a na środku malutki ekranik. Jakby ekran był duży to o wszem podobała byy mi się ta koncepcja.
 • avatar
  kalkulatorek
  Mój zegarek elektroniczny wytrzymuje rok (bez zmiany baterii). I się tym nie chwalę. ;P
 • avatar
  krato234
  Xiaomi mi band 4 lepsze i mniej paskudne
 • avatar
  MaNiAc
  Swojego Amazfit Bip ładowałem ostatnio 73 dni temu :D i zostało mi jeszcze 12%
 • avatar
  Prezes Internetu
  Nie jest to może najpiękniejszy model na rynku, ale też nie jest najbrzydszy. Miejmy nadzieję, że od strony funkcjonalności nie kuleje w porównaniu z konkurencją i pokazuje rzeczywiste dane a nie jakieś zgrubne wyliczenia z plam na słońcu.