Telewizory

Pierwszy telewizor LG OLED 8K kupiony w Polsce - kosztuje tyle, co nowy Passat

przeczytasz w 1 min.

Dwa tygodnie temu odbyła się oficjalna premiera telewizora LG OLED 8K w Polsce. Po takim czasie znalazł się wreszcie pierwszy nabywca, który był gotowy wydać…

Ile kosztuje telewizor LG OLED 8K?

130 000 złotych – dokładnie tyle kosztuje pierwszy na świecie telewizor OLED o rozdzielczości 8K produkcji LG, którego przekątna wynosi 88 cali. To cena za połączenie olbrzymiego ekranu, najwyższej szczegółowości na rynku konsumenckim i typu panelu kojarzonego z głęboką czernią, nieskończonym kontrastem i żywymi kolorami. 

Jeśli chodzi o Europę, to (wyróżniony nagrodą iF Design Award na IFA 2019) telewizor dostępny jest wyłącznie w salonie LG Brand Store, który niedawno został otworzony w warszawskiej Galerii Klif. To miejsce, gdzie obejrzeć i kupić można produkty klasy premium tego południowokoreańskiego producenta. LG Signature OLED 8K na swojego nabywcę musiał czekać tylko 2 tygodnie. „Tylko” to dobre słowo, biorąc pod uwagę tę cenę.

LG Brand Store

Z tego wyniku zadowolone jest też samo LG. Dyrektor Marketingu polskiego oddziału firmy, Daniel Czok, skomentował: „tak szybka sprzedaż, już po dwóch tygodniach od wprowadzenia do LG Brand Store, tego niezwykle zaawansowanego, ale i drogiego telewizora OLED 8K, jest dowodem na to, iż polski rynek ma w sobie ukryty potencjał. A sprzedaż również pozostałych produktów w naszym firmowym salonie jest na bardzo zadowalającym poziomie, co utwierdza nas w słuszności decyzji o poszerzeniu strategii LG o rynek dóbr premium”.

Chcielibyście postawić takie cacko w swoich salonach?

LG OLED 8K TV

Źródło: LG News

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    axelbest
    6
    Moje warianty:
    NR1
    Za te 130K, kupiłbym 4 telewizory 4K, zrobiłbym z nich ekran 4x4. Aby brzydko nie wyglądało, poprosiłbym jakąś firmę do obróbki plastiku, aby przygotowała mi jednolitą obudowe i stelaż na taki tv, abym nie miał żadnych ramek w środku. Zakładam, że to duże przedsięwzięcie, więc liczę, że kosztowałoby to mnie tyle co te telewizory, tym bardziej, że ramka miałaby być demontowalna, w razie awarii jednego z tv.
    Zatem :
    30k pln =4x 4k screen = 30k (liczę po 7,5k za tv 4k)
    30k pln = customowa obudowa na te tv + montaż, by mieć "bezramkowca"
    15k pln = dobry PC do grania + masa gier (albo usług
    25k pln = dobre nagłośnienie
    10k pln = wszystkie konsole obecnej generacji + masa gier
    10k pln = wycieczka do ciepłych krajów
    10k pln = dziwki, koks i lasery (a tak na poważnie dobre alkohole, żarcie zamawiane na okrągło przez cały miesiąc)

    NR2
    10k pln = kupno zwykłego telewizor 8k
    120k pln = kupno mieszkania o metrażu 35m2 (w mniejszym mieście)

    W obu wariantach po 5 latach od kupienia, odsprzedaż tego da mi większy zwrot niż odsprzedanie takiego tv jak z artykułu.

    Przy takiej cenie, zastanawiają mnie tylko te kwestie:
    1. Czy gwarancja będzie na 10 lat? Czy tylko 2 lata lub 1 rok na firme?
    2. Jaki jest koszt naprawy tv po gwarancji?
    3. Jaki jest koszt naprawy gdy np. zbijemy matrycę?
    4. Ile kosztowałoby ubezpieczenie takiego sprzętu na wypadek kradzieży/uszkodzenia/zwarcia/zalania itp itd.
    • avatar
      bodziokrak
      3
      Czy wystarczy klasyczne gniazdko 230v, czy koniecznie siłowe? No i ta mina na powidoki po kilku miesiącach użytkowania - bezcenne.
      • avatar
        xbk123
        2
        Gdybym miał 130k do wydania to... kupiłbym Panasonic GZ2000, a resztę zostawił na inne sprawy.
        • avatar
          scoobydoo19911
          2
          Swoją drogą 8k to jakieś 33 megapiksele. Żeby taki zestaw danych z dźwiękiem przesyłać to trzeba naprawdę wydajnej kompresji i teraz pojawia się pytanie na czym będą ciąć czy na kolorach, rozdziałce poziomej a może pionowej. Zakładając że raw z matrycy 33 mpix to jakieś 60 mb to przy to przy 30 klatkach na sekundę godzinny materiał ma już przeszło 6 terabajtów(cały czas mówimy o niekompresowanym materiale). także odnoszę wrażenie że zbliżamy się do górnego co jesteśmy w stanie przesyłać i magazynować. Pomyślćie jak abstrakcyjne wartości przybierze 16k :D
          • avatar
            bodziokrak
            1
            Umówmy się, nikt na tym nie będzie oglądał zbliżających się wyborów, szkoda i prądu i powidoków które mogą się pojawić w bliżej nieokreślonym czasie. W tej cenie wolałbym wydać 40tys na porządny proj od sony czy jvc z natywnym 4k, dobry ekran i zestaw 7.1, z dobrym ampli i wypasiony komputer htpc w ślicznej obudowie, żaluzję na okno i jeszcze trochę by zostało. Taki zestaw ze swoimi 120" lub więcej spuściłby w kiblu ten tv. Nawet na stronie LG nie mieli odwagi podać ile to żre watów, jedynie w trybie standby 0,5W, klasa energetyczna "(A++ to E scale)", musi być moc.
            • avatar
              owatanka
              0
              Za ta cene wolal bym micro led kupic niz oled , micro led jest jasniejszy , zuzywa mniej energi , oferuje identyczna czern oraz tak samo szybka reakcje , jednak micro led dodatkowo uzywa neorganicznych ledow czyli nie jest podatny na wypalenia co jest glowna zaleta tej technologi w walce z oledami.

              Mam nadzieje ze microledy szybko pojawia sie w monitorach oraz ekranach smartfonow a jesli chodzi o te drugie to jak narazie apple chce uzyc takich ekranow w przyszlych iphonach.

              Wada microled jest cena a to z okazji tego ze malo kto produkuje takie urzadzenia a jak jest ich malo to i cena wysoka identycznie bylo z oledami.
              • avatar
                patol1984
                0
                Za ten telewizor miałbym na bilet w kosmos.
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  No niezły marketing odstawili. Całe 2 tygodnie i sprzedana ........ 1 sztuka :) faktycznie ogromny sukces :)
                  • avatar
                    zuzannator
                    0
                    Dzi(e)wki !