Kino domowe

Polak skuszony soundbarem. Jest nas coraz więcej

przeczytasz w 1 min.

Soundbary stanowią najprostszy sposób na zapewnianie sobie niezłej jakości dźwięku podczas domowych seansów z telewizorem w centralnym punkcie. Coraz więcej Polaków faktycznie decyduje się na takie rozwiązanie.

Polacy kupują coraz więcej soundbarów. Jakie wybierają? 

Zarówno ilościowo, jak i wartościowo można mówić o wzrostach na polskim rynku. Samsung przedstawił dane za okres styczeń – sierpień, według których kupiliśmy o 6,3% więcej soundbarów i wydaliśmy na nie o 3,7% więcej pieniędzy

Najchętniej wybieramy soundbary, których ceny mieszczą się w widełkach od 1200 do 1800 złotych. Ta kategoria zdominowana jest przez zestawy 3.1 i 5.1 o mocy na poziomie 300 – 500 watów. Coraz chętniej decydujemy się jednak także na droższe modele – za 2800 złotych i więcej. Wówczas można wybrać już soundbary w układzie 3.1.2 czy 5.1.2 – z głośnikami skierowanymi do góry, zapewniającymi przekonujące efekty przestrzenne. 

Samsung jest królem soundbarów. Niezmiennie od lat

Samsung nie mógł przy okazji nie wspomnieć, że to właśnie jego urządzenia cieszą się w Polsce największym zainteresowaniem. Siódmy rok z rzędu jest liderem rynku soundbarów – zarówno w ujęciu ilościowym, jak i wartościowym. 

soundbary zestaw

Dodajmy więc, że w tym roku Samsung przygotował kilka linii soundbarów: od niedrogich modeli podstawowych z serii B, przez designerskie modele S i Ultra Slim, po wypasioną Q-Serię z Bezprzewodowym Dolby Atmos i funkcją Q-Symphony, umożliwiającą połączenie soundbara z głośnikami TV. 

Pomagamy wybrać dobry soundbar – sprawdź nasze rankingi

My też zatem skorzystamy z okazji, by zainteresować cię naszymi rankingami: w pierwszym znajdziesz polecane soundbary do 500 zł, w drugim natomiast – najlepsze soundbary na rynku

Źródło: Samsung

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  losiaczek1
  11
  Coraz mniej osób stać na przyzwoite mieszkanie, w którym było by jedno pomieszczenie specjalnie przeznaczone do TV. Ludzie kupują soundbary bo zajmują mniej miejsca i sumarycznie są tańsze niż adekwatny system kina domowego. Mało kto zdaje sobie sprawę, że do soundbara trzeba mieć odpowiednio przygotowany pokój bez mebli żeby się cieszyć w pełni przestrzennym dźwiękiem.
  • avatar
   Dzentel
   0
   mam 5.1 dd/dts i odsłuch dźwięku przestrzennego bije na głowę wszystkie dźwięko-belki jakie słyszałem... a znajomi siedząc na kanapie robią tylko oh i ah... dźwięko-belki? pic na wodę, chwilowa moda, bida z nędzą do kawalerki
   • avatar
    holdmybeerandwatch
    0
    500 w? Chyba mocy szczytowej.
    • avatar
     pawluto
     -7
     Mi to lotto bo nadal moje głośniki 2.1 przebijają niejeden sounbar...Subwufer daje czadu sąsiadom...:)