Gadżety

Polk Assist - głośnik z Asystentem Google na pokładzie

przeczytasz w 2 min.

Asystent Google mówi i rozumie już po polsku, więc najwyższy czas, by na naszym rynku pojawiały się urządzenia, które pozwolą to wykorzystać. Jednym z pierwszych jest inteligentny głośnik Polk Assist. Co go cechuje?

Od kilku dni Asystent Google działa po polsku (i to działa całkiem nieźle!). W najbliższym czasie możemy się więc spodziewać na naszym rynku wysypu urządzeń, które pozwolą go wykorzystać. Na pierwsze zresztą nie trzeba było długo czekać, bo za nami jest już premiera inteligentnego głośnika Polk Assist.

Polk Assist, czyli głośnik inteligentny

Głośnik firmy Polk Audio przykuwa wzrok nowoczesną stylistyką, ale najważniejsze jest oczywiście to, co drzemie we wnętrzu obudowy. Znajdują się tam: wzmacniacz oraz przetworniki wysoko- i niskotonowy, czego efektem ma być „niesamowity dźwięk wypełniający pomieszczenie”, jak zachwala producent.

Polk Assist przód

Gadżet jest kompatybilny z technologią Chromecast (co oznacza możliwość strumieniowego odtwarzania muzyki z wielu rozmaitych usług) i obsługuje odtwarzanie Multi-room (w którym kilka głośników tworzy jeden system), ale przede wszystkim ma zintegrowanego Asystenta Google.

Asystent Google zamknięty w głośniku

Asystent Google na pokładzie sprawia, że użytkownicy mogą kontrolować odtwarzanie muzyki (a także sterować inteligentnymi akcesoriami domowymi, planować dzień i uzyskiwać odpowiedzi na nurtujące ich pytania) za pomocą poleceń głosowych, teraz także tych wydawanych w języku polskim. 

Polk Assist góra

Dzięki temu, że Polk Assist bazuje na platformie Android Things, sterowanie głosowe ma z upływem czasu stawać się coraz lepsze. Najnowsze funkcje Asystenta Google będą dostępne dla użytkowników głośnika od razu, dzięki automatycznym aktualizacjom. 

„Dzięki dodaniu inteligentnego głośnika Polk Assist do naszej gamy produktów, konsumenci mogą uzyskać wygodę kontroli poprzez polecenia głosowe Asystenta Google oraz korzystać z wielostrefowego streamingu dźwięku Chromecast w swoim domu” – powiedział Michael Greco, globalny dyrektor marki Polk Audio.

Polk Assist wygląd

Krótka specyfikacja głośnika Polk Assist:

 • typ: inteligentny głośnik bezprzewodowy
 • przetworniki: 3,5-calowy przetwornik niskotonowy, 1-calowy przetwornik wysokotonowy
 • moc: 40 W
 • łączność bezprzewodowa: WiFi (2,4/5 GHz), Bluetooth 4.1
 • obsługiwane technologie: Asystent Google, Chromecast, Multi-room
 • obsługiwane aplikacje: Google Play Music, Spotify, TuneIn, Deezer
 • obsługiwane akcesoria smart home: Nest, Wemo, Philips Hue
 • przyciski: odtwarzanie, głośność, mikrofon, akcja
 • wymiary i waga: 190,5 x 119,4 x 119,4 mm, 1,36 kg

Inteligentny głośnik Polk Assist jest dostępny w naszym kraju w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej (Midnight Black) oraz szarej (Cool Grey). Niezależnie od wybranego wariantu jego sugerowana cena wynosi 899 złotych.

Źródło: Polk Audio

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  losiaczek1
  3
  cena z kosmosu
  • avatar
   BULDOGGG
   2
   Przecież narazie język Polski działa tylko na telefonach i słuchawkach i na ŻADNYM INNYM URZĄDZENIU,po to pisać takie bzdury ?

   są to potwierdzone informacje od google!!

   • avatar
    voxcordi
    0
    Nieprawda. Z USA. :-P