Gry PlayStation 5

Czy na PlayStation 5 pojawi się w tym roku jakikolwiek większy exclusive?

przeczytasz w 2 min.

O zakup PlayStation 5 nie jest łatwo. Nawet jeśli komuś się to uda, sytuacja z nowymi grami nie wygląda najlepiej i kolejne miesiące nie zapowiadają znaczącej poprawy sytuacji.

Horizon Forbidden West w 2021 roku? Najprawdopodobniej tak

Lista gier, dla których warto kupić PlayStation 5 prezentuje się dość skromnie. Można twierdzić, że start nowej generacji zazwyczaj wygląda podobnie, ale to chyba delikatne łagodzenie obecnej sytuacji. Tym bardziej, że 2021 rok miał przynieść zmiany i sporo głośnych hitów, a coraz bardziej prawdopodobne, że trzeba będzie obejść się smakiem. Sony wraz z podległymi studiami nie będzie w stanie zadbać o obiecywane gry.

Wyjątkami mogą okazać się nie opóźnienia, ale premiery zgodnie z planem. Jim Ryan, CEO Sony Interactive Entertainment, zapewnia, że obecnie w przypadku tytułów na wyłączność PlayStation 5 można być spokojnym o Horizon Forbidden West, Ratchet & Clank: Rift Apart oraz Returnal. Pierwsza z wymienionych propozycji nie ma jeszcze dokładnie ustalonej daty premiery, Ratchet & Clank: Rift Apart ma zadebiutować w czerwcu, a Returnal najwcześniej, bo w kwietniu (później niż pierwotnie planowano). O ile faktycznie nic się nie zmieni.

Gran Turismo 7 opóźnione, God of War: Ragnarök może podzielić ten los

Zapewnienia mające nieco uspokoić zniecierpliwionych graczy nie pojawiły się przypadkiem. Niezbyt ciepło przyjęto informację, że Gran Turismo 7 zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Co więcej, cierpliwością będą musieli najpewniej wykazać się nie tylko sympatycy wyścigów.

Zaczęto spekulować, że podobny los podzieli God of War: Ragnarök. I jeśli też na ten tytuł czekacie, to nie ucieszycie się, że wtóruje temu między innymi zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany Jason Schreier.

Jim Ryan tłumaczy wszystko sensownym argumentem mówiącym o tym, że Sony woli wydać gry później, ale za to odpowiednio dopracowane. Problem w tym, że wydłużająca się lista nieobecnych będzie wywoływać coraz mniejsze zrozumienie dla takich stwierdzeń.

„Są dwa podejścia do tego, albo możesz utrzymać określoną datę i wypuścić grę bez względu na jakość, albo wypuścić ją kiedy będzie to właściwe. Zawsze przyjmowaliśmy to drugie podejście. Było kilka dość głośnych przypadków, w których wydawcy próbowali tego pierwszego.”

Udało Wam się kupić PlayStation 5? Brakuje Wam gier czy jesteście zadowoleni z wyboru?

Źródło: gq-magazine, @jasonschreier

Warto zobaczyć również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baca130
  5
  Horizon 2: Forbidden West Poczekam jak wyjdzie na PC.
  • avatar
   dampool
   4
   W tym roku bedzie wiecej exow na xboxa jak na ps5
   • avatar
    MastaLama
    1
    Ta konsola dla developerów nie była dostępna wcześniej czy jak?
    Nie mieli dev setów I nie tworzyli gier od 2-3 lat jak to się wcześniej robiło?
    • avatar
     raffal81
     1
     A jest sens wydawać dobre gry które się nie sprzedadzą tak jakby chcieli bo za mało sprzętu na który mieliby kupić ? :D