• benchmark.pl
 • Gry
 • Ten rok to porażka Ubisoftu. Czarne chmury nad najważniejszym projektem
Gry

Ten rok to porażka Ubisoftu. Czarne chmury nad najważniejszym projektem

przeczytasz w 2 min.

Wydawało się, że Skull and Bones wkrótce trafi w ręce graczy, ale na ostatniej prostej plany związane z tą produkcję znów zmieniono.

Premiera Skull and Bones dopiero w 2023 roku

Losy Skull and Bones są naprawdę pokrętne. Gra została zapowiedziana podczas targów E3 w 2017 roku. Później mieliśmy do czynienia z festiwalem doniesień związanych z różnego rodzaju problemami i opóźnień. Niespodzianką była lipcowa, obszerna prezentacja. Tym bardziej, że jednocześnie ogłoszono datę premiery - 8 listopada 2022 roku. Za wcześnie się jednak ucieszyliśmy.

Dziś Ubisoft ogłosił, że Skull and Bones zalicza kolejne opóźnienie, ukaże się dopiero 9 marca 2023 roku. Nie jest to zatem delikatna, ale naprawdę zauważalna korekta. Ominęła platformy docelowe, bo te pozostają bez zmian. Gra będzie dostępna na PC, konsolach PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S, a także Google Stadia i Amazon Luna.

Będą beta testy Skull and Bones

Ubisoft dodaje, że dodatkowy czas zostanie wykorzystany na jak najlepsze dopracowanie gry i zbalansowanie rozgrywki, także w oparciu o opinie graczy z testów technicznych i Programu Insider. Nowa data premiery ma być również odpowiednim oknem na wydanie nowej marki, chociaż nie doprecyzowano, dlaczego ta wcześniejsza już nie.

Dodatkowo potwierdzono, że odbędzie się otwarta beta, która pozwoli wszystkim zainteresowanym graczom zapoznać się z niebezpiecznym światem i eksploracją wód Oceanu Indyjskiego. Jej termin póki co pozostaje zagadką, zapewne stanie się to na krótko przed premierą.

W tym roku Ubisoft nie rozpieszcza graczy (i akcjonariuszy)

Nie da się ukryć, że 2022 rok jest mocno przeciętny w wykonaniu tego francuskiego producenta i wydawcy. A to i tak chyba dość delikatne określenie. Większych debiutów nie było i już nie będzie, no chyba, że ktoś zalicza do nich mające zadebiutować w październiku Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Zapowiedziany ostatnio Assassin’s Creed: Mirage może być projektem o zaskakująco małym rozmachu, co sugeruje chociażby deklaracja, iż nie będzie najdroższy. No bo przecież potwierdzono, że Ubisoft podniesie ceny swoich największych gier. Jeśli ktoś się zastanawia, to tak, Skull and Bones ma takową być i kosztować 70 dolarów (u nas około 350 złotych).

Źródło: Ubisoft

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Batyra
  2
  Mało jest gier w pirackich klimatach, a dziwne - to świetny materiał na uniwersum… szkoda ze to ubisoft - czyli mikropłatności i pay to win (z tym mi się Ubi kojarzy) a jeszcze większa sKoda ze to online a nie single.
  • avatar
   Sebenicz
   0
   Porażką to jest Ubisoft.
   • avatar
    pawluto
    -1
    To jakby zapytał Hamlet - Czy legalnie bedzie można spiracić grę piracką ??? :)
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     350zł za grę? chyba pogięło. gdybym zarabiał w USD w standardowych stawkach dolarowych, to też bym krzywo patrzył na 70USD za grę.

     ubisoft powinien popracować nad kilkoma ważnymi rzeczami:
     1. usprawnić ogólnie proces tworzenia gry i jej projektowania
     2. zrobić sensowne testowanie.
     3. ułatwić developerom życie. chodzi o narzedzia, niekoniecznie o najszybsze komputery.
     4. rotacja kadr. to zawsze jest szkodliwe dla projektu i firmy
     5. podejście do klienta
     6. za pomocą narzędzi obniżyć koszt pracy ludzkiej, co też przyspiesza wydanie produktu

     mam wrażenie że ubisoft i wiele innych dużych znanych firm ma z tym jakiś niepojęty problem, a jedynym wspólnym punktem jest niemar churalny wrask: "teraz ekrany mają 4K i gry się projektuje dużo trudniej". na serio? algorytm i strategia gry się zmienia? no chyba nie. modele się rysuje trudniej w wyższej rozdziałce? no chyba też nie. a silnik gry sobie z tym poradzi.
     • avatar
      Dexterr
      -3
      7 lat temu jak dolar był po 3.4 to gra by kosztowała 238 co nie było by aż tak duża sumą ale na szczęście wstaliśmy z kolan i dolar kosztuje 5zł i wychodzi 350 i co już jest jednak wysoką ceną. ***** ***.
      Ehh.. a gierka może być naprawdę dobra bo temat jest ciekawy.