Gadżety

Kolejni Chińczycy chcą zawładnąć naszymi domami

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

realme to kolejna chińska marka, która rozszerza swoje portfolio w naszym kraju. To już nie tylko smartfony i gadżety ubieralne, ale też urządzenia z gatunku akcesoriów domowych.

realme chce zawładnąć naszymi mieszkaniami – zupełnie jak Xiaomi

Chińczycy czują się u nas coraz lepiej, bo też my przyjmujemy ich z coraz szerzej otwartymi ramionami. Śladami Xiaomi, które najpierw zachwyciło nas telefonami, by z czasem zawładnąć naszymi nadgarstkami, a ostatecznie i całymi mieszkaniami, podążają kolejni producenci, a jednym z nich jest realme. Firma niedawno zadebiutowała w naszym kraju ze swoimi smartfonami oraz akcesoriami, takimi jak słuchawki czy smartwatche i smartbandy. Teraz chce nas zainteresować także innymi produktami ze swojego obszernego portfolio. 

Pierwszym urządzeniem spoza szeroko rozumianej gałęzi mobilnej, jakie wylądowało na polskich półkach sklepowych, jest realme Smart Scale. Podobnie jak konkurencji, tak i ten producent nie przejmuje się wymyślaniem nazw i podaje wprost, czym jest dany sprzęt. W tym przypadku mówimy więc o tzw. inteligentnej wadze, czyli gadżecie, który nie ogranicza się tylko do podawania masy ciała w kilogramach lub funtach. 

realme Smart Scale – inteligentna waga za 100 złotych

Odpowiedź realme na takie wagi jak Xiaomi Mi Body Composition Scale czy Huawei Smart Scale, jest w stanie podać aż 16 różnych wyników: od samej masy ciała, przez poziom tkanki tłuszczowej, wagę tkanki kostnej i wagę mięśni, po współczynnik BMI, wiek biologiczny, tętno czy poziom nawodnienia organizmu. Dzięki temu masz mieć wszystko pod kontrolą.

realme Smart Scale waga

O samej wadze warto wiedzieć jeszcze, że ma dość pamięci na wskazania wszystkich domowników, że główny element został wykonany z hartowanego szkła, że energię dają tu 4 baterie AAA, że tolerancja wynosi 50 gramów oraz że całość bazuje na diagnostyce w technologii impedancji bioelektrycznej. Co ciekawe, urządzenie może się też sprawdzić w kuchni, dzięki trybowi małej wagi (pomiary od 50 g do 10 kg, z dokładnością do 10 g). 

Sugerowana cena wagi wynosi 99 złotych i według nas pierwsze w Polsce urządzenie realme z kategorii smart home prezentuje się zatem naprawdę nieźle. My czekamy na więcej, a ty?

Źródło: realme, informacja własna

Czytaj dalej o gadżetach: 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .Alx.
  No... świetnie im w tym "zawładnięciu" pomagacie...
  4
 • avatar
  saser
  Żadna nowość. Produkty z Chin już 'władają' naszymi domami (Made in China lub Made in PRC). Różnica tylko taka, że teraz to będzie oficjalnie. Pod własnymi markami.
  3
 • avatar
  Gnom_Z_Piany
  czy ta waga będzie po cichu wysyłać dane gdzieś w kosmos? nie? to nie wiem na czym polega to zawładnięcie. krzykliwy tytuł o niczym.
  2
 • avatar
  Dariosex
  Zaliczylem w zyciu wiecej takich kobitek jak na zdieciu niz wy macie wlosow na glowie!
  -7
 • avatar
  kalkulatorek
  Polacy kupują (kupowali) xiaomi z biedy po prostu. Zawodowo mam kontakt z osobami dość dobrze sytuowanymi. Kobieta odwrotnie. I o ile ja nie spotkałem u nikogo fonu xiaomi, to żona często. Nie jest to złośliwość pod adresem xiaomi. Po prostu fakt.
 • avatar
  baca130
  Tylko po co dokładność do 50g w wadze łazienkowej?