Gry

Odświeżony, kultowy System Shock nadal bardzo klimatyczny

przeczytasz w 2 min.

Naprawdę długo czekamy na remake System Shock. Wciąż nie wiemy, kiedy można będzie zagrać, ale warto rzucić okiem na obiecujący materiał wideo.

Ładniejszy, ale nadal bardzo mroczny System Shock

System Shock z 1994 roku na stałe zapisał się w historii branży gamingowej. Nic dziwnego, chociaż ogólnie niektórzy mają już dość odgrzewanych kotletów, że z radością przyjęto wiadomość o pracach nad nową wersją gry. Tyle tylko, że było to kilka lat temu, przygotowanie remake'u okazało się dość problematyczne. Na szczęście ostatnio zaczęło zmieniać się na lepsze i chyba w końcu można twierdzić, że cały projekt znajduje się na ostatniej prostej przed premierą.

Twórcy z Nightdive Studios zdecydowali się wybrać na targi Gamescom 2022. Na miejscu pokusili się o kilka atrakcji, będącym daleko pokazali natomiast zwiastun. Najbardziej nakręceni na odświeżoną wersję System Shock dostrzegą, że nie jest to materiał przygotowany specjalnie na tę imprezę, zawiera sceny, które można było zobaczyć kilka tygodni temu. Z pewnością nie zrobił tego jednak każdy, no i nie sposób nie nadmienić, że całość wygląda obiecująco. Zanosi się na to, że udało się zachować klimat oryginału.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej, to na Steam dostępna jest wersja demo. Można samemu sprawdzić, jak obietnice twórców mają się do rzeczywistości. A przypomnijmy, że owe obietnice mówią nie tylko o lepszej grafice, ale też zaktualizowanym sterowaniu i interfejsie, a także nowych dźwiękach i muzyce.

System Shock - zwiastun z Gamescom 2022

Niby wszystko dobrze, ale data premiery System Shock wciąż nieznana

Twórcy już od pewnego czasu twierdzą, że prace są na ukończeniu. Dość poważne potraktowanie targów Gamescom 2022 i zauważalne promowanie tam System Shock zdaje się sugerować, że faktycznie może tak być. Tyle tylko, że w kontekście daty premiery cały czas pozostaje nam określenie „Coming Soon”, bez konkretnej daty.

Czekacie? Pamiętacie oryginał? Odświeżony System Shock będzie dostępny na PC oraz konsolach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S i Xbox One.

Źródło: GamesRadar

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yesusik
  9
  386DX40, 4MB SDRAM, 210MB HDD - na takim sprzęcie grałem w pierwowzór bez opamiętania w 1996/97 ! Można powiedzieć, że ten tytuł ukształtował mnie jako przyszłego gracza !! Piękne wspomnienia !!!
  Czekam na Remake z wypiekami na twarzy, licząc na odwiedzenie tych niesamowitych lokacji w nowej oprawie graficznej i mając nadzieję, że niewiele innych rzeczy się nie zmieni, pozostawiając tą grę tak samo miodną, jak oryginał sprzed ponad ćwierć wieku :)
  • avatar
   brettsinclairdannywilde
   3
   System Shock absolutnie kultowy tytuł, czekam z niecierpliwością na remake, tym bardziej że ostatnie 10 lat nie rozpieszcza miłośników klimatów sci-fi/cyber punkowych i jakościowe tytuły, które się ukazały w tych latach można policzyć na palcach jednej ręki.
   • avatar
    paankracyk
    0
    Choć zagrywałem się np. w deus ex (a wydaje mi się, że choćby mechaniki są zbliżone?), to do oryginalnego system shock, choć w niego nigdy nie grałem - ciężko byłoby mi usiąść. Gra okropnie się zestarzała. Dlatego taki remake przywitam z dużą chęcią.