Samochody elektryczne

Oto najszybszy elektryk na rynku. Rimac Nevera rozpędza się do szokującej prędkości

przeczytasz w 1 min.

Rimac Nevera pobił właśnie rekord prędkości maksymalnej wśród samochodów elektrycznych. Chorwacki elektryk rozpędził się do szokującej prędkości ponad 400 km/h.

Rimac Nevera rozpędził się do 412 km/h

Chorwacki producent hipers-amochodów, Rimac może pochwalić się pobiciem kolejnego rekordu w kategorii samochodów elektrycznych. Jeszcze w ubiegłym roku Nevera wykonała rekordowy sprint na 1/4 mili w czasie 8,582 sekund, a teraz dowiadujemy się o kolejnym osiągnięciu.

Prędkość maksymalną 412 km/h udało się osiągnąć testowemu kierowcy Miro Zrncecivicowi na niemieckim torze Papenburg, który pozwala rozwijać tak spektakularne osiągi dzięki obecności dwóch prostych odcinków o długości 4 km każdy.

Imponujący wynik w seryjnej specyfikacji

Rimac Nevera, który pobił rekord prędkości maksymalnej w kategorii samochodów elektrycznych był w seryjnej specyfikacji. Oznacza to, że producent nie dokonywał żadnych modyfikacji mogących wpłynąć na osiągi - i auto z taką samą specyfikacją jest dopuszczone do ruchu drogowego, a kupić można je za imponujące 10 milionów złotych.

Zastosowane podczas bicia rekordu opony, podobnie jak specyfikacja samochodu - są seryjne i w pełni legalne w drogowym zastosowaniu (Michelin Pilot Sport Cup 2 R wykorzystywane w super-samochodach).

Niestety takiej prędkości nie rozwinie każdy właściciel Nevery

Choć elektryczny Rimac Nevera trafił już do pierwszych klientów (jego dostawy są stale realizowane), to osiągnięcie rekordowej prędkości 412 km/h jest dostępne wyłącznie po wyłączeniu ogranicznika prędkości.

Aby to zrobić - niezbędna jest obecność zespołu Rimac, który musi wyrazić zgodę na uruchomienie systemu seryjnie wbudowanego w Neverze. Decyzja zależy od warunków, w jakich samochód będzie się poruszał - a więc próba przekroczenia bariery 400 km/h na niemieckiej autostradzie raczej się nie uda. Niezbędny będzie tor przystosowany do tak ekstremalnych prędkości.

Standardowa prędkość maksymalna Rimac Nevera wynosi 352 km/h. Konkurencja do chorwackiego hiper-samochodu pod postacią Tesli Roadster, mimo wielu zapowiedzi, nadal się nie pojawiła.

Źródło: electrek

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MokryN
  3
  Wymiana opon po jednym takim okrążeniu. Generalnie bardzo ekologicznie.
  • avatar
   PerfectDAY
   1
   Ciekawe jak szybko w takich autach rozładowują się akumulatory. Pewnie ze dwa a może trzy razy szybciej.
   • avatar
    pawluto
    -1
    Zobaczcie jak w Chinach Tesla zabiła dwie osoby...a na koniec rozwaliła się po zderzeniu z ciężarówką...
    Taki inteligentny samochodzik...
    • avatar
     driver2
     -3
     zupełnie bez sensu, rower elektryczny też można zrobić żeby jeździł 150km/h, tylko jakie ma to znacznie praktyczne
     • avatar
      Abgan
      0
      "osiągnięcie rekordowej prędkości 412 km/h jest dostępne wyłącznie po wyłączeniu ogranicznika prędkości."
      No tak, seryjne 352 km/h to lipa, ogranicznik prędkości trzeba wyłączyć koniecznie. :-D

      Ciekawe auto, gratuluję tym, którzy mogą się bawić takimi zabawkami :)
      • avatar
       Teodor
       0
       Specjalne opony są potrzebne. Tylko do 300 km/h miałem. Elektryki wgniatają.
       • avatar
        Kapitan Nocz
        0
        "Niestety takiej prędkości nie rozwinie każdy właściciel Nevery" tak niestety, na drogach zdecydowanie brakuje, butnych kierowcow w dersach mogacych rozwijac takie predkosci. Zal i smutek przepelnia me serce po przeczytaniu arykulu..
        • avatar
         Damian Szymański
         0
         Warto dodać, że podobnie jak w Teslach aby osiągnąć podobną prędkość trzeba najpierw uruchomić tryb rozgrzewania baterii, który trochę trwa... Więc opcja raczej pozostaje ciekawostką.