Ciekawostki

Rosjanie porwali dziecko ukraińskiego urzędnika. Zobaczyli u niego telefon

przeczytasz w 1 min.

Wojna na wschodzie okazuje się dramatem dla wielu ukraińskich rodzin. Niestety, podobna sytuacja spotkała także Ołeha Buriaka, szefa regionalnej administracji państwowej z Zaporoża – Rosjanie porwali jego syna, do czego pretekstem miał być znaleziony telefon komórkowy.

Rosjanie potrwali dziecko ukraińskiego urzędnika

Sprawę porwania syna Ołeha Buriaka opisała białoruska agencja NEXTA.

Do zdarzenia miało dojść 8 kwietnia, gdy jego 16-letni syn Władysław podróżował samochodem z dwiema kobietami i trojgiem dzieci. W pewnym momencie kolumnę przejeżdżających samochodów zatrzymali rosyjscy żołnierze - w czasie kontroli, mieli oni zobaczyć u nastolatka telefon, po czym wyciągnęli go z samochodu i uprowadzili.

Informację potwierdziła również Zlata Nekrasova, zastępczyni szefa Zaporoskiej Obwodowej Administracji Wojskowej.

Ołeh Buriak zaapelował do europejskiej społeczności o pomoc w odnalezieniu syna:

Mój syn został porwany, porwali go Rosjanie. Ma dopiero 16 lat. Nie wiem, gdzie jest teraz mój syn. Apeluje do europejskiej wspólnoty i całej ludzkości - pomóżcie mi. Niech cały świat wie, że Rosjanie porywają dzieci w tym kraju.

Telefon tak naprawdę mógł być tylko przypadkowym powodem do uprowadzenia nastolatka. Możemy podejrzewać, że rosyjscy żołnierze sprawdzili, że chłopak jest synem ważnego ukraińskiego urzędnika, więc po jego porwaniu będą mogli go szantażować zdrowiem lub życiem dziecka.

Źródło: Twitter @ NEXTA, Polsat News

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  14
  I na świecie, oprócz traktowania zwykłych Rosjan jako bydło, to zacznie się ich traktować jako terrorystów pokroju Al-Kaidy. Jednak Putler jest niespełna rozumu...
  • avatar
   Maryja
   9
   Te dziecko u Ruskich to pewny trup, niestety. A cały świa przygląda się jak Rosja gwałci, torturuję i zabija Ukraińców i nic nie robi
   • avatar
    Han44
    8
    80 lat temu mój dziadek opowiadał co robiła armia czerwona , minęło 80 lat i dalej te zdziczałe bydlęta robią to samo a najlepiej utkwiło mi jak opowiadał jakie to zdziwienie było kiedy zobaczyli kran i dumali jak ze ściany może lecieć woda?Nie wiem jak takie stworzenia w kosmos latają.
    • avatar
     antytalent
     5
     Zachód to banda tchórzy, robią to samo co w latach 1933-1939, czekają i zwlekają, wojna z Rosją i tak prędzej czy później wybuchnie. Kacapy od stuleci żyją z agresji i najeżdżają sąsiadów wzorem Mongołów, którzy ich wychowali.
     • avatar
      pawluto
      0
      Czy to jest temat na Benchmarkt ???
      • avatar
       Gnom_Z_Piany2
       -6
       jak do tej pory, poza krzyczeniem z trybun, nie ma jakichś istotnych sankcji na rosję. granica z białorusią jest ciągle otwarta, chociaż mogli ją zamknąć dawno temu, jak białorusini robili prowokacje wykorzystując tzw. imigrantów z krajów arabskich. pytanie, czemu polski rząd do tej pory tej granicy nie zamknął?
       • avatar
        _Ciekawski_
        -6
        Naprawdę wszyscy chcecie nakręcać nienawiść między narodami? Piszę do komentujących. Wystarczy, że politycy są bezwzględni i posyłają ludzi na śmierć. Wy też chcecie być tacy? Im większa nienawiść, tym dłużej potrwa ta wojna i ofiar będzie coraz więcej. Bo coraz trudniej będzie zawrzeć kompromis.
        • avatar
         maziarzek
         0
         • avatar
          tokacz
          0
          "Rosjanie potrwali" co to potrwali?
          • avatar
           Marucins
           0
           To nie powinno nikogo dziwić.
           To co oni nawyczyniali do tej pory to...
           • avatar
            Mordgird
            0
            nie macie o czym pisać?
            • avatar
             kitamo
             0
             Potrwali dziecko !!! :)