Technika wojskowa

Brutalny atak Rosjan. Rakieta trafiła prosto w ukraiński dom kultury

przeczytasz w 1 min.

Dom kultury w Łozowej (obwód charkowski) stał się celem ostatniego ataku przeprowadzonego przez Rosjan na ludność Ukrainy. Rakieta spadła prosto na cywilny budynek, raniąc tym samym siedem osób.

Rosjanie trafili rakietą w dom kultury. Ranni cywile, a wśród nich - dziecko

Terror Rosjan nie zna granic - dziś mieliśmy kolejną okazję być tego świadkami. Zlokalizowany w Łozowej (obwód charkowski) dom kultury stał się celem ataku rakietowego przeprowadzonego przez wojska Federacji Rosyjskiej. Zgodnie z zapisem monitoringu, do ostrzału doszło niespełna kwadrans po 14 czasu polskiego.

Nagranie ze zdarzenia opublikowały instytucje rządowe Ukrainy - w tym Ministerstwo Obrony, ale też sam prezydent Wołodymyr Zełenski. Na krótkim wideo widać moment bezpośredniego uderzenia w budynek oraz ogromne kłęby dymu będące efektem niemal całkowitego zrównania z ziemią domu kultury w Łozowej.

„Rosjanie traktują kulturę i edukację za swoich wrogów” - twierdzi prezydent Ukrainy

W dzisiejszym ataku w Łozowej ucierpiało co najmniej siedem osób, z czego jednym z rannych jest 11-latek. To kolejny atak w wykonaniu Rosjan, który został przeprowadzony na placówkę związaną z kulturą i edukacją. W ostatnim czasie zniszczony został również ukraiński bank roślinnych zasobów genowych, który lata temu oszczędzali nawet naziści.

Ministerstwo Ukrainy nie ma wątpliwości: „Rosjanie celowo terroryzują ludność cywilną Ukrainy”, natomiast prezydent Zełenski komentuje, że atakowanie cywilnych celów jest „absolutnym złem, absolutną głupotą”. Dlaczego natomiast w ogóle doszło do ataku? Najpewniej zawiódł system obrony antyrakietowej lub - co bardziej prawdopodobne - nie było go w zasięgu przelotu rakiety.

Źródło: Ukrinform

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jerry3m
  18
  Co nie zmienia faktu że ruscy to zwierzęta nie przystosowane do życia w cywilizowanym świecie. Należy ich izolować i exterminować
  • avatar
   Endriu
   4
   W zawodówce i technikum znienawidziłem rosyjski, bo był przymusowy, a w niższych szkołach miałem bardzo dobre oceny z angielskiego. W chwili obecnej nienawidzę już całego ich narodu, po prostu rzygam jak słyszę zdania wypowiadane w ich języku.
   • avatar
    NiemenCrystal
    1
    Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
    https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/
    • avatar
     olaf_
     0
     Z jaką prędkością lecą te pociski, że przy takim klatkarzu filmu ich nie widać?
     • avatar
      Goldengecko
      -12
      A może na przekór innych portali Benchmark pokarze materiały z sukcesów Rosyjskiej Armii
      • avatar
       scooby
       -15
       Ja rozumiem ze w Benchmarku macie problem z newsami i ich jakoscia, ale co to powyzej ma wspolnego z tematyka portalu!?? Zmiencie sobie nazwe na bzdura.pl i bedzie w sam raz... poza dwoma moze trzema redaktorami to sa sami badziewiarze bez ladu, skladu i sensu.
       • avatar
        pawluto
        -30
        Na nagraniu nie widać momentu uderzenia więc równie dobrze mogło to być wysadzenie budynku kultury by potem zwalić winę na rosjan...
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Portal o iT, który zajmuje się wojną.
         • avatar
          myszka91
          0
          Są już w końcu te nagrania ze zbrodniami które dopuszcza się Rosja w tym konflikcie, bo ze strony Ukraińskiej jest takich nagrań bardzo dużo, a o Rosjanach to tylko można poczytać, a nie zobaczyć na własne oczy.
          • avatar
           grizzly
           0
           Jakiś czas temu Rosjanie ostrzelali szpital ginekologiczny. Ta sama retoryka w mediach. Potem się okazało, że w szpitalu nie było pacjentów ani personelu, za to stacjonowały tam azowskie oddziały armii ukraińskiej.