Smartfony

Pierwsze egzemplarze iPhone'ów 14 Pro zjechały z linii produkcyjnej

przeczytasz w 1 min.

Do premiery iPhone’ów serii 14 zostało co najmniej siedem miesięcy, ale na ich temat wiadomo już niemal wszystko. Dziś pojawiły się informacje o tym, że rozpoczęła się próbna produkcja modelu 14 Pro co oznacza, że etapy projektowania i rozwoju zostały już zakończone.

Testowa produkcja iPhone’ów 14 Pro rozpoczęta

Według raportu, który opublikowany został w serwisie Taiwan Economic Times, producentem najnowszych smartfonów Apple serii Pro będzie właśnie firma Foxconn, jeden z głównych dostawców Apple. Modele z niższej półki montowane będą w fabrykach firmy Luxshare.

Celem uruchomienia testowej produkcji jest między innymi weryfikacja możliwości spełnienia wymagań standardów narzuconych przez klienta na późniejszym etapie, którym jest produkcja seryjna. W trakcie tego procesu można także zidentyfikować problemy oraz potencjalne problemy i je wyeliminować. Co więcej, zazwyczaj określana jest także wydajność produkcji oraz parametry niezbędne do monitorowania i sposób ich monitorowania.

Taki proces nie rozpoczął się jeszcze w przypadku dwóch tańszych smartfonów marki Apple, które zaprezentowane zostaną jesienią. Oznacza to, że prace nad tymi urządzeniami nie są jeszcze tak zaawansowane jak w przypadku modeli Pro.

iPhone 14 prototyp

iPhone 14 Pro - specyfikacja

Według dotychczasowych doniesień, nowe smartfony marki Apple będą różnić się od swoich poprzedników. Wyglądem nawiązywać mają do iPhone’ów 4, 4s oraz 5. Z tylnej części obudowy zniknie „wyspa”, na której umieszczone są obiektywy, a grubość urządzeń ulegnie zwiększeniu.

Co więcej, Apple zrezygnować ma z modelu mini, a w ofercie znajdą się dwa smartfony z wyświetlaczem o przekątnej 6,1 cala oraz dwa z wyświetlaczem, którego wielkość to 6,7 cala.

Mówi się także o tym, że przynajmniej w przypadku modeli Pro firma zrezygnuje z notcha. Zamiast tego w wyświetlaczu znajdzie się niewielki otwór, w którym umieszczony będzie obiektyw aparatu oraz kamera TrueDepth do obsługi Face ID.

iPhone 14 bez notcha

Pojawiły się także doniesienia o tym, że modele Pro wyposażone będą w 8 GB pamięci RAM.

Źródła: MacRumors, 9To5Mac, Grafiki: ConceptsiPhone/YouTube

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  x7nofate3
  -7
  8gb Ramu, maskara androidy mają juz po 18GB Ramu a nie 8.apple niech się schowa
  • avatar
   Gnom_Z_Piany2
   0
   o jeny.... już szykuję palety aby kupić na zapasssss.......