• benchmark.pl
 • Strefy
 • Kontrola paszportu covidowego w kinie czy galerii? Rząd ma plan na kolejne restrykcje
Strefy

Kontrola paszportu covidowego w kinie czy galerii? Rząd ma plan na kolejne restrykcje

przeczytasz w 2 min.

Posiadacie już paszport covidowy? Wygląda na to, że rząd chce zwiększyć atrakcyjność tego dokumentu, a zarazem samych szczepień.

Paszport covidowy jako przepustka. Tak widziałby to rząd

Chociaż padały już stwierdzenia, że wirus jest w odwrocie, jak chyba każdy zauważył cały czas pozostaje wokół nas. Na początku Unijny Certyfikat Covid był przedstawiany jako dokument dający prawo do swobodnego przemieszczania się w czasie pandemii, głównie pomiędzy państwami. Cały czas zresztą tak zaczyna się jego opis na stronie gov.pl, ale może trzeba będzie go zaktualizować.

W ostatnich dniach najwięcej mówiło się o pomysłach obowiązkowych szczepień w określonych grupach zawodowych czy umożliwienia kontroli paszportów covidowych przez pracodawców (dania im odpowiedniej podstawy prawnej). Najprawdopodobniej to jednak nie wszystko. Bolesław Piecha, poseł PiS i wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia, w programie Gość Radia ZET pokusił się o nieco więcej informacji na temat pomysłów rządu.

„Ta dyskusja trwa, ja jestem gorącym zwolennikiem umożliwienia przedsiębiorcom, usługodawcom również kontroli paszportów covidowych, czyli wejście do galerii, wejście do sklepu, wejście do kina. [...] Sądzę, że paszport covidowy jako przepustka, no nie powiem do lepszego życia, ale do możliwości korzystania z różnego rodzaju instytucji kultury, handlowych usługowych, a również swobodnego wykonywania pracy w przedsiębiorstwach byłby dobrym rozwiązaniem i on wejdzie w życie.”

Za kilka dni w kinach zmniejszone limity obłożenia

Paszportów covidowy interesuje nas z powodów technicznych, bo można korzystać z niego także w formie elektronicznej, o czym zresztą pisaliśmy już nieco szerzej jakiś czas temu.

Bliski jest nam również temat kinowych premier, a tu już za kilka dni pojawią się istotne zmiany. Od 15 grudnia obniżony będzie limit obłożenia w kinach (także w innych instytucjach kultury) do 30% niezaszczepionych, przy jednoczesnym zakazie konsumpcji.

Czy paszport covidowy jako przepustka, jak określił to poseł PiS, jest Waszym zdaniem dobrym pomysłem?

Źródło: Gość Radia ZET, foto: gov.pl

Komentarze

43
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bankaigoku
  30
  Komuniści, zamordyści, totalitaryści. W jakich strasznych czasach przyszło nam żyć, gdzie publiczni bandyci za pomocą zdobyczy technologicznych zmuszają całe masy do swoich urojonych pomysłów. Nie można ulec, trzeba z nimi walczyć, aż do upadłego. Bo inaczej nie cofną się nawet o krok. Wolność i równość wobec konstytucji najwyższą jednostką naszego życia, inaczej całkowicie staniemy się niewolnikami skorumpowanych polityków i powiązanych z nimi ogromnych korporacji.

  „Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm.”- Czesław Miłosz
  • avatar
   pawluto
   18
   To ciekawe jak ma teraz żyć człowiek zdrowy ale nie zaszczepiony...Jak ma zdobyć paszport - i dlaczego jest szykanowany skoro jest zdrowy ???
   Dodatkowo jest niemal pewne że zaszczepieni tak samo zarażają jak niezaszczepieni więć dlaczego nie są testowani zaszczepieni ?
   Wszystko to dowodzi jednemu - Pandemia to jedna wielka lipa !
   Włączcie myślenie a nie jak to stado lemingów w kolejce po szczepienie...
   A dodatkowo znowu - Jak ma żyć normalny zdrowy człowiek który nie posiada smartphona ???
   Nie ma obowiązku posiadać telefon z android czy ios...prawda ???
   • avatar
    KingLee
    12
    Dajemy się robić jak dzieci - testują cyfrowe ID na covidzie, który można w każdej chwili odwołać i zapomnieć. Ale wypracowane metody trzymania tłumów za pysk i kodów pozwalających na normalność zostaną już z nami na zawsze, jeśli będziemy na to pozwalać. Za krytykę władzy, za nieklękanie przed biskupem, za to czy za tamto, wchodzi kontrola i wolność będzie za zasługi, będzie dobrem reglamentowanym dla posłusznych. Ale to nie będzie wolność, tylko jej subsytut - a zapłacisz skanem swojego ID.
    • avatar
     NasHee
     10
     Żeby te szczepienia jeszcze chroniły przez zachorowaniem czy zarażaniem innych to może ciemny lud by te paszporty przełknął, ale teraz to jest robienie sobie jaj z ludzi. Jakie ma znaczenie paszport kiedy i tak zaszczepieni nawet i 3 dawkami dalej przenoszą wirusa i chorują? I niby dlaczego mieliby mieć z tego powodu jakieś ustępstwa? Każdy się szczepi dla siebie i tyle.
     • avatar
      Ciekawski_
      7
      Taka ciekawostka. Ostatnio jakiś idiota z rządu mówił, że przedsiębiorcy chcieliby dostać prawną możliwość kontrolowania swoich pracowników, czy są zaszczepieni. Jeden z członków Konfederacji sprawdził co to za przedsiębiorcy. Okazało się, że to spółki skarbu państwa. Czyli kontrolowane przez polityków.
      Jaja sobie z nas robią. Mam nadzieję, że ludzie się w końcu obudzą i pokażą im gdzie mają ich zamordystyczne pomysły.
      • avatar
       Cinas
       6
       Coś mi się wydaje, że część ciemnego ludu rozważą aborcje naszego rządu metodami tak samo demokratycznymi jak ich rozporządzenia.
       • avatar
        pawluto
        5
        Nagła śmierć dwojga studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Joanna K. i Dawid A. zmarli tego tego dnia, czyli w sobotę 4 grudnia. Obydwoje mieli też tyle samo lat, tj. 21, i byli studentami drugiego roku. Dziewczyna studiowała terapię zajęciową, a chłopak studiował fizjoterapię.Jak się dowiedziała gazeta , niedawno byli zaszczepieni...
        • avatar
         Dragonik
         3
         A wiecie że nie ma w prawie Polskim czegoś takiego jak paszport covidowy?
         • avatar
          FunkyKoval78
          2
          Każda władza totalitarna potrzebuje współpracowników. Tak się składa, że ten system paszportów covidowych ktoś im oprogramował, bo sami tego nie zrobili. Ludzie pracujący w IT są im niezbędni do stworzenia świata totalnej inwigilacji. Bez nas nie osiągną swoich celów. Dlatego musimy nie brać udziału we wszelkich projektach które mogą naruszać naszą wolność. Ktoś wie, która firma to robiła ?
          • avatar
           mrxenomorph
           2
           Paszporty szczepionkowe nie mają uzasadnienia medycznego, naukowego, ani logicznego. Szczepienia nie zatrzymują transmisji wirusa. Ten paszport służy nie zatrzymaniu pandemii tylko kontroli - to wersja 1.0 systemu oceny obywatela. Potem wystarczy dodrukiem wywołać kryzys, banki centralne już pracują nad cyfrowym pieniądzem, a stąd już krótka droga, żeby paszport połączyć z cyfrowym portfelem i zabierać prawa obywatelskie jak się nie zaszczepisz eksperymetalnym preparatem terapii genowej. Nie można dopuścić, żeby uruchomili system paszportów.

           Covida można leczyć np. amantadyną, iwermektyną (pomogła w Indiach) o czym ciekawy wywiad z dr Bodnarem:
           https://youtu.be/S9IX2sPGLNc
           ale elity chcą wprowadzić system kontroli oparty o sztuczną inteligencję, paszporty covidowe więc jest zakaz mówienia o jakichkolwiek (i tanich) lekach.
           • avatar
            Ciekawski_
            1
            Jak tak kochają te paszporty, to niech sobie je wsadzą w 4 litery, a nie bawią się w dyktaturę!
            • avatar
             Ciekawski_
             1
             Jak im tak zależy na zdrowiu obywateli chorujących na c19, to niech w końcu zarekomendują leczenie tej choroby Amantadyną już na pierwszym jej etapie. To zredukuje ilość powikłań niemal do zera. Wiem z własnego doświadczenia, że ten lek działa. Każdemu polecam zaopatrzyć się w niego na wszelki wypadek. Termin ważności jest bardzo długi (kupiony w tym roku do 2026r). Jak sami nie użyjemy, to zawsze można poratować sąsiada czy kogoś innego w potrzebie. Kosztuje śmieszne pieniądze. Coś około 21zł za opakowanie. Na 1 eReceptę można wziąć 3 opakowania.
             • avatar
              Marucins
              1
              Lepiej niech do roboty się wezmą squrwysyny a nie roztrwaniają publiczne pieniądze i zabijają schorowanych ludzi ograniczeniem do szpitali.
              To co się dzieje z ta plandemią to woła o pomstę do nieba - i nikt nie zostanie rozliczony. NIKT!
              • avatar
               xtream
               1
               Segregacja na lepszych i gorszych nigdy nie była dobra.
               • avatar
                luckyboy
                -1
                Do galerii, kina, restauracji nie muszę chodzić - zresztą bywam tam okazjonalnie, więc mi te restrykcje zwisają i powiewają
                • avatar
                 kamishi
                 -3
                 "Kina i galerie", a potem się okazuje, że nie o galerie chodzi, tylko o centra handlowe. Dlaczego warszawiaki na obiekty handlowe mówiąt ak samo jak na wystawę sztuk?
                 • avatar
                  slawp1224
                  -3
                  Mi za bardzo na tym nie zależy żeby chodzić do kina bo ja wszystkie filmy oglądam na cda tam place tylko z 20 zl /msc
                  • avatar
                   gormar
                   -7
                   Jeżeli szczepienie ma umożliwiać wejście ponad 30% limit to jak najbardziej jestem za.
                   • avatar
                    User12
                    0
                    Ciekawie teraz wyglądają scenariusze starych filmów Robocop 1-3.
                    Zbankrutowane miasto, niedofinansowana strajkująca policja, ich nowa odhumanizowana / zaćpana policja działająca wg dyrektyw, prywatne siły wojskowe wysiedlające ludzi, propaganda TV. I nad tym wszystkim korporacja.
                    • avatar
                     KMBak
                     0
                     Jaaaanse. Umrzyj stary dziadu.
                     • avatar
                      wdowa94
                      0
                      Może jeszcze wyrzucą RODO i będą pytać o moje dane osobowe, wymagać posiadania dokumentu lub smartfona xD