Filmy / seriale / VOD

Powstaje film o katastrofie Titana OceanGate. To akt oskarżenia wobec mediów

przeczytasz w 1 min.

Trwają prace nad pełnometrażowym filmem pt. "Salvaged", upamiętniającym tragedię ofiar wyprawy do wraku Titanica na pokładzie łodzi podwodnej Titan. Jeden z twórców wypowiedział się na temat zdarzenia w mocnych, oskarżających słowach.

Salvaged – powstanie film o katastrofie Titana OceanGate

Amerykańskie studio produkcyjne MindRiot Entertainment pracuje nad filmem, poświęconym tragedii, jaka dotknęła w tym roku pasażerów łodzi podwodnej Titan firmy OceanGate. Przypomnijmy, że ekspedycja do wraku Titanica zakończyła się implozją statku i śmiercią wszystkich przebywających na jego pokładzie, w tym samego dyrektora przedsiębiorstwa. 

Jak twierdzą twórcy, “Salvaged” ma być hołdem ku ich pamięci oraz szansą na rozliczenie się z odpowiedzialnymi za dezinformację mediami. Podążając za słowami jednego z nich, Jonathana Keaseya:

Tragedia Titana to kolejny przykład na to, jak działające 24 godziny na dobę media rujnują życia tak wielu ludzi, skazując ich bez należytego procesu. Nasz film nie tylko odda honor wszystkim osobom związanym z podwodną tragedią i ich rodzinom, ale będzie też okazją do poruszenia makroproblemów, pozostających w związku z naturą współczesnych mediów. Liczy się tylko prawda. Świat ma prawo znać prawdę, a nie lubieżną przynętę wepchniętą nam do gardła przez tych, którzy szukają swoich pięciu minut sławy. Życie nie jest czarno-białe. To skomplikowane. Zawsze chodzi o niuanse.

Film ma nakreślić szerszy kontekst tragedii Titana, ukazując również zdarzenia poprzedzające katastrofę i te, które nastąpiły po niej. 

Salvaged – twórcy filmu o tragedii Titana

Za tytułem stoją Justin MacGregor i wspomniany już Jonathan Keasey, którzy przygotowali jego scenariusz. Współpracują oni z E. Brianem Dobbinsem ("Grown-ish", "My i wy", “Blackening”) w roli producenta. 

Początkowo dało się słyszeć plotki, że w powstanie filmu zaangażowany będzie James Cameron – reżyser “Titanica”. Ten jednak szybko zdementował je jako “obraźliwe”.

Równolegle MindRiot Entertainment pracuje nad dokumentem w odcinkach, poświęconym tragedii Titana.

Źródło: Deadline

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  przemoc06
  3
  Typ hejtuje media, które chcą się wybić tematem na tragedii, żeby mieć swoje 5 minut, a sam ma już scenariusz i chce nagrać film ledwo 4 miesiące po tych wydarzeniach. Ale powiedzieć można wszystko, byle hajs się zgadzał...
  • avatar
   Sander Cohen
   2
   Czyli jak sie dorobić na tragedii kilku matolow którzy wydali gruba kasę zeby popłynąć w samobójcza wyprawę. Dziękuje bardzo za taka rzetelność wizjonera.
   • avatar
    Adames
    0
    Mam nadzieję, że to będzie nowe dzieło Pani Holland: "Głęboka Granica."
    • avatar
     WacławBombardier
     -9
     Nazywam się Wacław Bombardier jestem międzynarodowej sławy ekspertem rynku kryptowalut. Chciałbym ci dzisiaj opowiedzieć o aplikacji Crypto Com na IOS i andruta dzięki której rozpoczniesz przygodę z fascynującym rynkiem kryptowalut i zarobisz nawet miliony pln!
     A najlepsze jest to ze dzięki tej aplikacji kupisz bezpiecznie Bitcoin, Ethereum, BNB, xrp, solana, Matic, cosmos, dogecoin, shiba inu, Ada, polkadot i setki innych kryptowalut!!!
     Zarejestruj się z mojego reflinka, przejdź proces KYC, podepnij kartę kredytowa i zamow minimum czerwona kartę Ruby a otrzymasz az 25$ zupełnie ZA DARMO!!!!! TAK ZA DARMOCHĘ!!! Zrob to teraz w tym właśnie momencie bo nie ma czasu!!! Czas to pieniądz!!!
     Inwestuj w kryptowaluty, wymieniaj, graj na dźwigni i ciesz się ogromnym rynkiem kryptowalut już dzis!!!! KLIKAJ TERAZ!!!!

     https://crypto.com/app/jjey2xxs9c
     • avatar
      vacotivus
      0
      Ciekawe, że Cameron uznał plotki o jego udziale w produkcji za obraźliwe. Czyżby wiedział coś niezbyt pochlebnego o jakości projektu? Czy nie pasował mu przekaz twórcy?

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login