Telewizory

(Droższy niż mieszkanie) telewizor Samsung Micro LED debiutuje w Polsce

przeczytasz w 1 min.

Jest droższy niż niejedno mieszkanie w naszym kraju. Kosztuje mniej więcej tyle, co BMW serii 7 czy Porsche Panamera. Nowy telewizor Samsung ze 110-calowym wyświetlaczem Micro LED to jeden z najdroższych telewizorów na rynku. Jeśli cię stać, to możesz już sobie go sprawić.

Telewizor w cenie dobrego auta. Co oferuje Samsung Micro LED 110"?

Co w sobie ma ten nowy telewizor Samsung, że jego cena wynosi 675 tysięcy złotych? Cóż, „najdoskonalszy ekran, który powstał z myślą o użytkownikach domowych” – tłumaczy producent. Faktycznie, nie tylko to, że jest olbrzymi (ma 110 cali), ale też (a właściwie: przede wszystkim) został wyposażony w wyświetlacz Micro LED, a więc aktualnie najlepszą znaną nam technologię. 

Micro LED bierze wszystkie atuty paneli OLED, eliminując równocześnie wszystkie ich wady. Tak można by to określić w największym skrócie. Dzięki temu, że każdy piksel na ekranie jest reprezentowany przez pojedynczą, indywidualnie zarządzaną diodę, technologia ta jest w stanie zaoferować nieskończony kontrast i doskonałą czerń. Nieorganiczna konstrukcja pozwala w dodatku osiągnąć bardzo wysoką jasność, a 20-bitowa głębia i 100% pokrycie gamy DCI oznacza niezwykle wierną reprodukcję barw. 

Samsung Micro LED TV

Ten niezwykły wyświetlacz otoczony jest przez ultrasmukłą ramkę. Słowo „ultrasmukła” nie jest przesadzone, bo ekran zajmuje dokładnie 99,99% całego frontu. Do tego znalazło się jeszcze miejsce dla konkretnego, 100-watowego systemu audio w formacie 6.2.2, dzięki czemu dźwięk nie odstaje jakością od obrazu. 

Jedna jedyna wada Micro LED-a sprawi, że go nie kupisz

Na dobrą sprawę technologia Micro LED ma tylko jedną wadę. Jest nią szalenie wysoka cena. Widać to zresztą po tym telewizorze: 110-calowy Samsung Micro LED kosztuje 675 tysięcy złotych, a przypomnijmy, że – cytując producenta – mówimy tu o urządzeniu dla użytkowników domowych. 

Źródło: Samsung Polska

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Silver
  3
  Ciekawe ile rocznie tego sprzedadzą :) co jednocześnie nie zmienia faktu, że tacy klienci nie istnieją. Tylko mimo absurdalnej ceny ujmą jest, że oferuje 4K zamiast min 8K.
  • avatar
   gofish
   2
   Taka cena, a ramki brak :-) absurd
   • avatar
    kalkulatorek
    1
    Czepiacie się.
    Auto za 3 mln złotych jest lepsze od tego za 500 tys. zł ??? NIE
    A ilu facetów ma mokre sny żeby tylko w takim usiąść ???
    Ten telewizor kosztuje blisko 6 razy więcej od swojego odpowiednika firmy LG - tamten kosztuje 119 000 zł. I jest lepszy nawet.
    Ale oba produkty nie są adresowane do kowalskiego. To luksusowy towar dla elity. Dwa to produkt ( i LG i Samsung ) mający podkreślić pozycję firmy na rynku. A nie przynieść miliony.
    • avatar
     pawluto
     -3
     A teraz rozbieżmy go na części i zobaczmy jak samsung robi ludzi w konia...
     • avatar
      Erikson83
      -4
      Dla kogo to niby ? Niech se to w buty wsadzą...
      • avatar
       MaxDamageDA
       -4
       Idealne, żeby oglądać trzeci sezon egzorcysty :P
       • avatar
        Warmonger
        -11
        20-bitowa głębia to jest coś, gdy ludzkie oko rozpoznaje niecałe 24 bitów (10 milionów barw).
        • avatar
         Kasuja Wpisy Automatem
         0
         taka cena nie ma sensu. ale cena mnie mocno dziwi. w wielu sklepach są reklamy ledowe, gdzie w wersji mini mamy panele led o konstrukcji zbliżonej do ulicznych / estradowych wyświetlaczy segmentowych LED. skąd oni wzięli tak koszmarne ceny???? tyle to kosztują prototypy a nie sprzęty w powszechnej sprzedaży.