• benchmark.pl
 • Gry
 • Six Days in Fallujah jednak się pojawi. Twórcy chcą pokazać trudny wojny, ale unikają polityki
Gry

Six Days in Fallujah jednak się pojawi. Twórcy chcą pokazać trudny wojny, ale unikają polityki

przeczytasz w 2 min.

Anulowana ponad 10 lat temu gra Six Days in Fallujah ostatecznie doczeka się premiery. Twórcy chcą zaserwować graczom dobrą strzelankę, która nie będzie uciekała od trudów wojny.

Six Days in Fallujah, czyli powrót do wojny w Iraku

Ostatnie wzmianki na temat Six Days in Fallujah to tak naprawdę rok 2009, bo właśnie wtedy ogłaszano rezygnację z całego projektu. Taką decyzję podjęło między innymi Konami, a była ona pokłosiem licznych kontrowersji, a nawet głosów sprzeciwu ze strony żołnierzy i polityków (przede wszystkim brytyjskich i amerykańskich). Wszystko dlatego, iż twórcy mieli zamiar przedstawić wojnę w Iraku, a przede wszystkim bitwę o Faludżę z perspektywy prawdziwych historii żołnierzy, ale i irackich cywilów.

W minionym tygodniu ogłoszono, że Six Days in Fallujah jednak się pojawi. Pracami nad grą zajmuje się studio Highwire Games, a premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku na PC oraz konsolach (nie sprecyzowano, na których).

Six Days in Fallujah bez politycznych komentarzy

Wydaniem Six Days in Fallujah zajmie się Victura. Peter Tamte, CEO tej nowej firmy, podkreśla, że nie zmieniły się tu główne założenia co do fabuły i rozgrywki, chociaż z racji upływu lat cały projekt wygląda teraz inaczej od strony technicznej. Wspomniane podejście do tematu ma sprawiać, że Six Days in Fallujah lepiej przybliży bardzo trudny temat, jakim bez wątpienia jest wojna oraz walki toczone w mieście.

Chociaż ważną częścią historii ma być fakt, iż żołnierze muszą wykonywać decyzje polityków, sami twórcy nie zamierzają prezentować tu jakichkolwiek manifestów. To też spotyka się z krytyką, tym razem jednak głos zabierają przede wszystkim inni twórcy. Niektórym nie podoba się takie podejście i wprost stwierdzają, że tego typu gra z natury jest polityczna i nie powinno się od tego uciekać. Zgadzacie się?

Źródło: SixDaysGame, @corybarlog

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stalkerpl
  2
  biedni, przestraszeni amerykanscy wojacy wchodzą do irackiego domu a tam zły terrorysta próbuje ich zabić i jeszcze zasłania się biednymi cywilami ale zabijamy tylko złego terroryste, cała prawda o tej wojnie
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Już widzę jak to będzie wyglądało w dzisiejszych czasach poprawny politycznie crap, gra nie wyszła 12 lat temu bo był zgrzyt zębów że temat jest jeszcze zbyt świeży zbyt mało czasu minęło od tej bitwy. To teraz zobaczymy zakłamaną wersję tej bitwy gdzie amerykanie np: nie używali bomb uranowych oraz zapalających wypełnionych środkami zapalającymi (białym fosforem oraz napalmem). Teraz zobaczymy poprawny politycznie chłam gdzie dzielni amerykańscy żołnierze niosą demokrację, gdzie nie zginął żaden cywil.
   • avatar
    Chiczkok
    1
    Politycznie poprawiona gierka czyli tandetna fabuła która będzie trwać max 2h, jak Epic Store za kilka lat da ją za darmo to może na jeden dzień ściągnę
    • avatar
     Ahura
     0
     budowanie takiej świadomości od zawsze