Ciekawostki

Spotify ma nową funkcję, którą w pełni docenisz za rok

przeczytasz w 1 min.

Spotify swoim użytkownikom oferuje ciekawą opcję - każdy wielbiciel muzyki ma teraz szansę wybrać utwory na podstawie zadanych pytań, a następnie zamknąć je w wirtualnej butelce. Listę będzie można ponownie sprawdzić dopiero za rok.

Kapsuła czasu Spotify

Spotify to bez wątpienia jeden z najlepszych muzycznych serwisów streamingowych. Działa na każdym urządzeniu, zapewniając bogatą bibliotekę utworów oraz możliwość komponowania własnych playlist. W serwisie pojawiła się ostatnio nowa funkcja, która pozwala na stworzenie nietypowego zestawienia piosenek. Playlist for the Future pozwala na przygotowanie krótkiej listy utworów, opartej na odpowiedziach na trzy lub więcej pytań. Będzie ona przechowywana do stycznia 2024 roku.

Wiemy, że masz kilka piosenek, które oddają Twój nastrój. Nowe interaktywne doświadczenie w aplikacji rejestruje to, kim jesteś muzycznie w tej chwili, a następnie pozwala ponownie odwiedzić rok później twoje muzyczne ja z 2023 roku.

Aby stworzyć swoją kapsułę czasu, należy najpierw wybrać formę, w jakiej playlista ma się znajdować. Może to być np. pluszak, zwyczajna butelka czy śniadaniówka.

Spotify - kapsuła czasu

Następnie trzeba odpowiedzieć na kilka pytań, wybierając odpowiedni utwór.

Spotify pytania do playlisty

Po potwierdzeniu wybranych utworów (jest to ostateczne - playlisty nie można później edytować!) Spotify zamknie je w kapsule na cały rok.

Jak wam się podoba nowa funkcja Spotify? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: spotify

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chrispata
  3
  Tak jak większość rozrywkowych cyfrowych atrakcji, mainstrimowa muzyka stała się zwykłym gównem którego normalny człowiek nie jest w stanie słuchać.
  Nie pomaga nawet to ze większość piosenek jest coraz krótsza. Nie tak dawno standardem czasu trwania radiowego utworu było około 3:30, pozniej już było 3:00, pozniej już 2:30 a teraz coraz częściej widzę po 2:10.
  Co te gwiazdki w różowych i zielonych włosach chcą mi wcisnąć. Pełnoprawna piosenkę czy tylko demo na szybko sklecone w Fl Studio?
  • avatar
   zack24
   2
   Funkcja fajna i przypomina mi składanki, które początkowo roiło się na kasetach, a później na cd-r. Szkoda, że jak tu kolega chrispata nadmienił, coraz więcej guana w świecie muzyki. W tej sytuacji faktycznie można odkorkować listę po roku i porównać jak się pozmieniało.