Gry

Podano nowe dane o sprzedaży Cyberpunk 2077, jest nieźle

przeczytasz w 1 min.

Sprzedaż Cyberpunk 2077 przekroczyła 20 mln egzemplarzy. CD Projekt i CD Projekt RED mają powody do zadowolenia. Tym bardziej, że wynik może zostać jeszcze mocno poprawiony.

Oficjalny wynik sprzedaży Cyberpunk 2077

Hype na Cyberpunk 2077 był ogromny. I chociaż cały projekt zwrócił się już po przedsprzedaży i 8 mln zamówień, premiera nie wywołała wyłącznie pozytywnych emocji. Ogólna jakość gry była przez wielu krytykowana, szczególnie dotknęło to wersje na konsole poprzedniej generacji. Niebezpodstawnie, na co zareagowało nawet Sony, które na jakiś czas usunęło Cyberpunk 2077 z PlayStation Store. Kolejne miesiące i kolejne aktualizacje zauważalnie poprawiły sytuację, aktualnie zwłaszcza na mocniejszych platformach trudno mieć większe zastrzeżenia.

Biorąc przy tym pod uwagę kilka innych kwestii, nie dziwi, że systematycznie przybywa chętnych na zakup gry. Wedle najnowszego komunikatu, Cyberpunk 2077 znalazł już 20 milionów odbiorców.

20 mln egzemplarzy i będzie więcej

Nie tylko w poprawie jakości gry należy upatrywać czynników, w wyniku których Cyberpunk 2077 ma przed sobą perspektywę kolejnych udanych miesięcy. Graczy przyciągać może także znacznie niższa cena, a dodatkowo sporym magnesem okazała się premiera Cyberpunk: Edgerunners na Netflix. Serial znacząco zwiększył zainteresowanie grą, o czym wprost mówią także sami twórcy.

CD Projekt odbija się na giełdzie, CD Projekt RED szykuje dodatek

Notowania spółki CD Projekt na giełdzie wprawdzie pozostają dalekie od rekordów, ale w końcu można mówić o wyraźnym odbiciu się od dna. CD Projekt RED natomiast wydaje się już skupiać nie na łataniu Cyberpunk 2077, ale na jego rozbudowie. Ostatnio zaprezentowano pierwszy zwiastun obiecująco zapowiadającego się fabularnego rozszerzenia Phantom Liberty.

Jesteście w gronie nabywców Cyberpunk 2077?

Źródło: Cyberpunk 2077

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jozek23
  3
  Nieważne jakiego gniota wydasz i tak zarobisz
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   czy Redzi są na GPW, czy są na jakiejś giełdzie zagranicznej? bo giełda PL cienko przędzie, a USD po 5zyla. jeśli Redzi są zarejestrowani w PL, niech lepiej uciekają z biznesem za granicę. te wszystkie rozwalające łady wszystko zaorają.

   jeśli chodzi o CP77, to wcale nie jest gniot, ale hype sprawił że grę kupili ci, którzy tego typu produkcjami tak naprawdę nie są zainteresowani.
   druga sprawa, skoro producenci konsol zawiedli, to Redzi zupełnie niepotrzebnie zdecydowali się na portowanie na kolanie CP77 na starsze konsole. Przez to dużo stracili, bo zamiast sprzedawać tę grę po 200zł, sprzedają po ok. 100zł.
   • avatar
    Alfred
    0
    Dzisiaj bardzo się odbił, tylko -6,75% :], ale za ostatnie kilka dni prawie +10%.