Aplikacje mobilne

TikTok wstrzymuje działania, USA nieprzejednane

przeczytasz w 1 min.

TikTok wstrzymał proces zatrudniania nowych konsultantów, którzy pomogliby mu wdrożyć dyskutowaną umowę dotyczącą bezpieczeństwa ze Stanami Zjednoczonymi. Rząd jest nieprzejednany.

Waszyngton tupie nóżką

Sprzeciw wśród amerykańskich rządzących wobec TikToka rośnie, więc właściciel aplikacji, chiński konglomerat ByteDance zaprzestaje starań w celu utworzenia oddziału United States Data Security. Chińczycy już od trzech lat usiłują przekonać Waszyngton, że dane osobowe amerykańskich obywateli nie są dostępne do wglądu ani do manipulacji dla Komunistycznej Partii Chin lub innych podmiotów podległych Pekinowi.

TikTok został już zakazany na urządzeniach rządowych, a zarządzenie o całkowitym usunięciu aplikacji z amerykańskiego rynku jest szeroko dyskutowane. Stanowisko USA wymusza, póki co na ByteDance zbycie TikToka na rzecz podmiotu, który nie będzie miał powiązań z nieprzyjaznymi dla Stanów rządami, jeśli apka ma pozostać  na rynku.

Umowa bezpieczeństwa ze Stanami Zjednoczonymi

Program, którym TikTok starał się przekonać USA do współpracy, obejmował zatrudnienie zewnętrznego monitora, inspektora kodu źródłowego i trzech audytorów. Wśród nich jeden zajmowałby się bezpieczeństwem cybernetycznym, a jeden pilnowałby usunięcia danych użytkowników USA z serwerów TikToka po migracji do urządzeń Oracle. Stanowiska te byłyby opłacane przez TikToka, ale podlegałyby wyznaczonym urzędnikom z USA.

Na początku grudnia zostały wysłane zapytania ofertowe dotyczące potencjalnych kandydatów, jednak pod koniec miesiąca TikTok poinformował osoby ubiegające się o stanowiska, że proces rekrutacji został wstrzymany. Decyzja o tym, czy będzie on wznawiany, została odroczona do końca stycznia. ByteDance ma nadzieję, że do tego czasu USA podejmie ostateczną decyzję odnośnie przyjęcia umowy bezpieczeństwa.

Źródło: Reutersi 

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ruffriders1988
  25
  Tego gówna powinni zakazać również w UE, srik srok zżera już zżarte mózgi ludzi dorosłych a z dzieci robi niedojebane mózgowo ameby...
  • avatar
   sn00p
   23
   Jeśli nawet ktoś nie lubi USA to teraz ma konkretny argument żeby polubić ten kraj. TIK TOK to rak i najgorszy syfilis w jednym.
   • avatar
    Hasta-la-vista-baby
    11
    TikTok to największy rak 21 wieku, a za nim podąża Facebook...
    • avatar
     BariGT
     4
     Po co komu dane osobowe typa który zjada kostki toaletowe albo ludzi którzy to oglądają? XD Reszta sobie poradzi VPNami
     • avatar
      stanczyk
      2
      Jak Was czytam, to się zastanawiam czy wszystkie polskie dzieci to sieroty z domu dziecka ???
      Bo to rodziców zasran...ym obowiązkiem jest wychowywać swoje dzieci.
      Tłumaczcie swoim młodym dlaczego to syf. A i nie zwalajcie na to iż wychowywać ma szkoła, ta ma nauczyć iz 2 x 2 = 4 NIE wychowywać. Wy, rodzice to macie robić !!!!
      • avatar
       Szwejk
       2
       Serio, kto to jest ten TikTok?
       • avatar
        SerwusX
        1
        Mało tego, rząd powinien mieć nieograniczony wgląd do tego, co robią obywatele, a także kształtować to, jak myślą. Powinno wprowadzić się system oceny obywateli i np. przydzielać i odbierać im punkty za wszystko co robią. A jako, że rząd i Jedyna Słuszna Partia wiedzą, co jest najlepsze dla obywateli, dlatego istnienie innych partii powinno być całkowicie zakazane.
        Brzmi znajomo? A nie, czekaj...
        Do wszystkich fanów zamordyzmu: może jednak niech rodzice decydują o kontrolują, co mogą oglądać ich dzieci.
        • avatar
         Kasuja Wpisy Automatem
         1
         Elon, kup tego tiktoka i jeszcze fejszbóka :)
         • avatar
          Janisz
          -5
          Może i Ten Tik Tok to syf, ale nie większy niż FB (chyba trudno będzie o większe szambo w dziejach), a działania amerykanów pokazują że nie o żadne bezpieczeństwo chodzi - tak jak z HUAWEI tylko i WYŁACZNIE O KASĘ - nie znoszę zakłamanych szuj - niech powiedzą wprost, a nie ściemniają o wrogich rządach... Lost tego tiok toka i innych podobnych bezsensownych serwisów mam głęboko gdzieś, wk...a mnie tylko zakłamanie...
          HUAWEI mi szkoda - robili najlepsze telefony...
          • avatar
           Emisariusz_
           -5
           Ale wysryw 40 letnich przegrywów w komentarzach :D
           • avatar
            Adrianwo
            0
            ZABIĆ XI JINPINGA i już!