Aplikacje mobilne

Będzie limit na TikToku. Dziennie 60 minut na rozrywkę

przeczytasz w 1 min.

Zmiany dotyczą przede wszystkim najmłodszych użytkowników TikToka. Aplikacja narzuci limit dziennego korzystania z aplikacji wszystkim osobom, które nie ukończyły 18 roku życia.

Najmłodsi użytkownicy TikToka będą mogli domyślnie korzystać z tej popularnej platformy społecznościowej maksymalnie 60 minut w ciągu dnia. To – według właścicieli platformy – ma przyczynić się do równowagi pomiędzy życiem realnym a światem wirtualnym.

TikTok chce, aby najmłodsi ograniczyli korzystanie z aplikacji

Platforma do dzielenia się krótkimi materiałami wideo cieszy się ogromną popularnością już od kilku lat. Dziś TikTok znajduje się na liście najpopularniejszych aplikacji zarówno w sklepie Google Play, ale też Apple AppStore. Tak duże zainteresowanie wymaga nie tylko tego, aby producent zadbał o jakość dostarczanych narzędzi niezbędnych do śledzenia treści oraz ich tworzenia, ale także minimalizacji negatywnych zjawisk wśród użytkowników, którzy spędzają w aplikacji wiele czasu – mówi oficjalny komunikat platformy.

Właśnie dlatego TikTok ogłasza wprowadzenie funkcji, która włącza ograniczenia czasowe dla najmłodszej widowni. Konta należące do osób poniżej 18 r.ż. będą mieć odgórnie narzucony dzienny limit 60 minut na konsumowanie treści. Po tym czasie użytkownik zostanie poproszony o podanie hasła, aby dalej korzystać z aplikacji.

Są też nowości dotyczące kontroli rodzicielskiej

Funkcja Parowania rodziny zyska z najnowszą aktualizacją trzy nowości przeznaczone dla rodziców i opiekunów najmłodszych użytkowników TikToka. W ramach zmian pojawi się m.in. możliwość wprowadzenia precyzyjnych dziennych limitów w zależności od dnia tygodnia, ustalenie harmonogramu powiadomień (wstrzymanie wyświetlania notyfikacji w zależności od wieku), blokowanie wybranych tagów lub słów kluczowych oraz dostęp do szczegółowej analizy treści, które ogląda dziecko w specjalnym pulpicie nawigacyjnym.

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  5
  60 minut? To o 60 minut za długo!
  • avatar
   Soullavie
   2
   To będzie tak samo działało jak na stronach p*rno
   • avatar
    Quenser
    2
    No i co z tego jak taki dzieciak wejdzie przez wyszukiwarkę na tiktoka nie logując się.... albo zrobi sobie konto +18 pffff śmiech na sali
    • avatar
     Mrmbr
     2
     Założą konto na fałszywe dane... Szkoda strzępić ryja
     • avatar
      PerfectDAY
      1
      "Konta należące do osób poniżej 18 r.ż. będą mieć odgórnie narzucony dzienny limit 60 minut na konsumowanie treści. Po tym czasie użytkownik zostanie poproszony o podanie hasła, aby dalej korzystać z aplikacji."

      Co to niby za limit jak po wpisaniu hasła licznik się zeruje. Już lepiej było dać 2 godziny dziennie, ale bez możliwości przedłużania czasu hasłem.
      • avatar
       maluszek88
       1
       W końcu się coś ruszyło w kwestii niszczenia skupienia u młodych ludzi i sztucznego pompowania endorfin filmikami przez cały dzień.
       • avatar
        malyperelka
        0
        Obecnie Tik Tok jest passe ponieważ jego rodowód oraz niejasne wybryki spowodowały masową deinstalacje z telefonów służbowych.