Laptopy

Uczniowie sprawdzili nowe laptopy od rządu. Sprzęt wkrótce trafi do 4-klasistów

przeczytasz w 1 min.

Już niedługo do uczniów klas 4. trafią laptopy z rządowego programu „Laptop dla ucznia”. Ministerstwo Cyfryzacji jednak już teraz zorganizowało pokazową lekcję, w której dzieci pogłębiały swoją wiedzę o cyberzagrożeniach i zdrowych cyfrowych nawykach.

Rządowy program „Laptop dla ucznia” to nowość, która pojawi się od nowego roku szkolnego – uczniowie klas 4. szkoły podstawowej otrzymają za darmo laptopa, który będzie mógł być wykorzystywany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych, talentów i zainteresowań. Ministerstwo Edukacji prowadzi kampanię, która ma być inspiracją dla rodziców i nauczycieli podczas wykorzystania nowego sprzętu.

Uczniowie sprawdzili nowe laptopy

Ministerstwo Cyfryzacji zaprosiło 12 dzieci, które uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się w cyfrowym świecie. Warto dodać, że zajęcia prowadzili eksperci NASK, więc mówimy o kompetentnych ekspertach.

Lekcja odbyła się z wykorzystaniem laptopów, takich samych jak te, które już jesienią trafią do czwartoklasistów w całej Polsce – na zdjęciach można rozpoznać m.in. model ASUS ExpertBook B1502CBA, który już mieliśmy okazję przetestować w redakcji.

Lekcja z laptopami dla 4-klasistów
Uczniowie wykorzystali laptopy, które od września będą przekazywane czwartoklasistom

Wiemy, że to dopiero początek takich zajęć. W przyszłości planowane są kolejne warsztaty, w ramach których dzieci dowiedzą się m. in. czym jest wizerunek w sieci, co wchodzi w jego skład oraz czym jest cyfrowy ślad i w jaki sposób go po sobie zostawiamy.

Rządowe laptopy niedługo trafią do uczniów

Przy okazji warto wspomnieć, że Ministerstwo Edukacji jest w trakcie rozstrzygania przetargów na dostawy laptopów (przetargi mają być rozstrzygnięte do I połowy września, a komputery będą dostarczone jeszcze tej jesieni). Ministerstwo podało listę modeli, które trafią do uczniów. Co ważne, sprzęt będzie objęty 3-letnią gwarancją w systemie door-to-door.

Źródło: Ministerstwo Edukacji

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  15
  ZA NASZE PIENIĄDZE.
  • avatar
   zbyt64
   10
   Laptopy będą, nauczycieli zabraknie.
   • avatar
    Dexterr
    9
    Od września będzie brakować ok 40tys nauczycieli ale za tą będą laptopy dla niektórych uczniów, chyba tylko po to żeby ich użyc na pustej czarnkowej łepetynie. Nikomu chyba w tym kraju nie dało się tak upodlić nauczycieli jak partii rządzącej.
    • avatar
     michael85
     4
     Rząd kupi za pieniądze rodziców. Kto się jeszcze na to nabiera że oni coś dają?
     • avatar
      WacławPigorzyn
      -1
      Nazywam się Wacław Pigorzyn. Jestem międzynarodowej sławy ekspertem od kryptowalut. chciałbym ci dzisiaj opowiedzieć o tajnej aplikacji o której nikt nie mówi s dziki której zarobisz miliony pln!
      Otoc jest to aplikacja Crypto Com na IOS i Androida. S najlepsze jest to dzięki tej aplikacji bezpiecznie kupisz kryptowaluty takie jak Bitcoin, etherum bnb, xrp, Solana, atom Cosmos, Shib inu, dogecoin, Cro, Polygon Matic i setki innych kryptowalut!
      Zarejestruj się s mojego reflinka, przejdź proces KYC, dodaj swoją kartę kredytowa i zamów minimum czerwona kartę Ruby a dostaniesz na start az 25$ w kryptowalucie Cro na pierwsze lukratywne i niezykle dochodowe inwestycje !!!!
      Jeszcze rok temu byłem zwyklem studentem informatyki a dzisiaj jestem szanowanym biznesmenem spotykający się z sama śmietanka towarzyska a nawet ze światowymi przywudcami jak John Biden prezydent USA którego spotykałem w zeszły czwartek!
      Daj se szanse na lepsze życie i zostan milionerem już dziś!!!
      To jest muj link! Klikaj jak najszybciej bo nie ma czasu! W tym właśnie momencie! Pamiętaj ze setki, tysiące chcą tego linku!!!! KLIKAJ TERAAAAAAAAZZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      https://crypto.com/app/jjey2xxs9c
      • avatar
       dolph
       0
       Dlaczego art. nie oznaczony jako sponsorowany? Promujecię tą patologię za free? Co za dno...
       • avatar
        fonzie
        0
        Grunt żeby pozwalały na płynną naukę w Fortnite ,CS:GO i Minecraft.
        Reszta opcjonalnie może się przycinać.
        • avatar
         piomiq
         0
         "nowe laptopy od rządu. "
         Rząd nie wydał na to swoich pieniędzy, zatem NIE SĄ ONE OD RZĄDU, a od nas wszystkich, bo to z naszych podatków idzie!!!
         • avatar
          piomiq
          0
          Po co poprawiać warunki pracy nauczycieli, dawać im zachęty, promować ich pracę?
          Przecież lepiej,a w zasadzie łatwiej rozdać laptopy. To jest najłatwiejsze i tyle ten rząd potrafi!

          Witaj!

          Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
          Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

          Połącz konto już teraz.

          Zaloguj przez 1Login