Ciekawostki

Lifestylowa telewizja dla graczy - VTV ruszy jesienią

przeczytasz w 2 min.

VTV to nowa telewizja internetowa, mająca łączyć w sobie tematykę elektronicznej rozrywki, elektronicznego sportu i (w dużej mierze także elektronicznego) lifestylu. Tworzą ją ludzie z doświadczeniem i… niemałymi ambicjami.

VTV to gamingowa telewizja internetowa

Lifestylowo-gamingowa telewizja internetowa VTV ma być równie rewolucyjna jak MTV cztery dekady wcześniej. Takich porównań nie boją się nawet sami twórcy, a jednym z nich jest Wojciech Krzemień z ponad 20-letnim doświadczeniem w mediach i marketingu. To, co MTV zrobiła dla muzyki, VTV ma zrobić dla gier, e-sportu i szeroko rozumianego współczesnego lifestylu. 

Oczywiście nie jest to pierwsza próba stworzenia telewizji dla graczy. Sam pamiętam jak po nocach oglądałem Hypera (który jednak nadawał tylko przez kilka godzin dziennie i to głównie powtórki), a kilka lat temu ruszył przecież Polsat Games (na którym jednak też więcej niż samych gier jest anime i rozmaitych magazynów naukowych czy rozrywkowych). VTV ma wypełnić tę lukę, ale też trzeba patrzeć na ten kanał nieco inaczej – przede wszystkim ze względu na to, że będzie działać tylko w Internecie. 

Kanał Gamingowy

Na dobrą sprawę to wszystko wygląda mi raczej jak gamingowo-lifestylowa odpowiedź na Kanał Sportowy, który w krótkim czasie zdołał zgromadzić na YouTubie ponad półmilionową społeczność. Podobnie jak w tamtym przypadku magnesem mają być twarze i nazwiska. Wśród prowadzących pojawią się między innymi (raper) Pono, (profesjonalny e-sportowiec) Veggie, (uczestniczka Top Chef) Adriana Marczewska czy (utytułowana DJ-ka) Praktyczna Pani. Lista ma być znacznie dłuższa. W ramówce znajdują się programy na tematy wszelakie, talk-show i teleturnieje, a także transmisje z najważniejszych wydarzeń e-sportowych, 

Początkowo odbiór VTV będzie bezpłatny. Przychody będą generowane przez lokowania produktów, treści sponsorowane i reklamy tradycyjne, a także przez dobrowolne wpłaty widzów. Nie wcześniej niż po roku telewizja przejdzie na model subskrypcyjny z abonamentem w wysokości kilkunastu-kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Wróżysz sukces temu projektowi? Zamierzasz dać mu w ogóle szansę?

Źródło: VTV, WirtualneMedia, informacja własna

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yamaraj6
  9
  Chyba się spóźnili z 10 - 15 lat teraz nikt do kogo ten kanał jest skierowany (młode pokolenie) już chyba nie ogląda telewizji.
  • avatar
   Kenjiro
   1
   Telewizja dla osób, które chcą oglądać treści wg swojego pomysłu, a nie zgodnie z ustalonym z góry porządkiem. Poza tym trąci już sam pomysł na płatny abonament, gdy bezpłatnych i świetnych treści jest mnóstwo.
   • avatar
    energysnakePL
    -1
    BIeda... będzie kolejna klapa.To nie te czasy kiedy "Joystick" panował w TV
    • avatar
     cyna76
     -1
     kolejny kontener na reklamy
     • avatar
      Konto usunięte
      -12
      To nie wypali, bo Tusk wrócił do kraju i tata nie da oglądać telewizji tylko cały czas będzie włączony TVN :(