Telefony

W 20 sekund wykradają SMSy z iPhone'a

przeczytasz w 1 min.

Mechanizmy zabezpieczające iPhone'a zostały złamane - oficjalnie po raz pierwszy od 2008 roku. Tym razem hakerom udało się dobrać do plików odpowiedzialnych za przesyłanie wiadomości tekstowych.

Podczas tegorocznej imprezy Pwn2Own, przeznaczonej dla "bardziej zaawansowanych w obsłudze komputera", Vincenze Iozzo oraz Ralf Weinmann zaprezentowali swoją nowatorską stronę internetową, która wykrada SMSy z każdego iPhone'a - także te usunięte. Nad magiczną witryną pracowali zaledwie dwa tygodnie.

Po odpaleniu felernej strony internetowej w telefonie przeglądarka się zawiesza, a następnie wszystkie wiadomości przesyłane są na serwer jej autorów. Co więcej - w podobny sposób Vicenze i Ralf są w stanie wykraść książkę kontaktową, zdjęcia i inne istotne dane zapisane w pamięci urządzenia.

Za swoja odkrycie młodzi hakerzy otrzymali nagrodę w wysokości 15 000 dolarów, a szczegółowe informacje na temat luk w zabezpieczeniach urządzenia zostały przesłane do Apple. Przypomnijmy, na arenie telefonów koncern obecnie pracuje nad iPhonem HD oraz metodami alternatywnego płacenia za kawę (co brzmi nieco ironicznie, ale wbrew pozorom może również przyczynić się do rewolucji na rynku cyfrowych płatności).

Źródło: TheNextWeb

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dexterr
  0
  O rany kupę sobie obcisłe spodnie półdamską kurtkę, czerwone trampki, zrobię stojące włosy na żel i będę mógł płacić u starbucksa za kawę swoim wypasionym iphonem. I będę wtedy taaki cool taki metroseksualny, taaaki.... homoseksualny albo... o kurde zawsze mi się mylą pojęcia. Ale i tak iPhone jest najlepszym i najbardziej rewolucyjnym telefonem na świecie...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   phi