• benchmark.pl
 • Gry
 • Warto poczekać dłużej. Odświeżona Mafia wygląda naprawdę dobrze
Gry

Warto poczekać dłużej. Odświeżona Mafia wygląda naprawdę dobrze

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Wprawdzie Mafia: Edycja Ostateczna pojawi się nieco później niż początkowo zakładano, ale odpowiednia jakość może to wszystkim wynagrodzić. Póki co gameplay nastraja bardzo optymistycznie.

Mafia Remake zaprezentowana na fragmentach rozgrywki

W ostatnich tygodniach było dość głośno o Mafia: Trilogy. Mafia II: Edycja Ostateczna i Mafia III: Edycja Ostateczna już zadebiutowały i, delikatnie mówiąc, nie zrobiły wielkiej furory. Od początku największe nadzieje wiązane były jednak z odświeżoną wersją pierwszej części serii. Przede wszystkim dlatego, iż to ona przez większość graczy uznawana jest za najlepszą, a poza tym to właśnie w tym przypadku miało pojawić się najwięcej zmian.

Zwiastuny nie oddawały tego dokładnie, dziś można rzucić okiem na konkretniejszy materiał. To obszerny, 15-minutowy gameplay z komentarzem twórców, który skupia się na przybliżeniu najważniejszych kwestii oraz misji „Wycieczka na wieś”, ale pokazuje też urywki z innych fragmentów zabawy. Co najistotniejsze, całość prezentuje się naprawdę dobrze. Zmiany względem oryginału są ogromne (za wyjątkiem fabuły), aczkolwiek nadal czuć tutaj gęsty klimat będący ogromnym atutem Mafii.

Mafia: Edycja Ostateczna kiedy premiera?

Premiera tego tytułu została nieco opóźniona. Wygląda na to, że kolejnych zmian już nie będzie, w związku z czym można nastawiać się na premierę 25 września.

Mafia: Edycja Ostateczna trafi na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Można nabyć ją oddzielnie lub w ramach wspomnianego pakietu Mafia: Trilogy.

Źródło: Mafia Game

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nie ulega wątpliwości, że będzie sztosiwo. Czekamy :-)
 • avatar
  Tak prawde mówiąc to nie ma tu szału, po prostu troche lepiej wygladająca mafia ale na dzisiejsze standardy to jednak za mało.
 • avatar
  Szczerze ? Lipa jak na dzisiejsze możliwości.
 • avatar
  Wygląda bardzo fajnie. Scena, w której jedzie motorem przez miasto robi wrażenie, sporo detali widać i chyba model jazdy całkiem sensowny. Ale apteczki chyba zastąpili systemem "schowaj się żeby się uleczyć". Archaizm, ale te apteczki sprawiały, że strzelaniny były wyzwaniem i wymagały taktycznego podejścia.