Systemy operacyjne

Nowa aktualizacja Windows 10 wstrzymana. Tak, powoduje mnóstwo problemów

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
40 komentarzy Dyskutuj z nami

Najnowsza aktualizacja Windows 10 2004 może do was tak szybko nie dotrzeć. Microsoft postanowił ją wstrzymać. A właściwie to był do tego zmuszony – tak, przez problemy.

Kolejna aktualizacja Windows powoduje problemy. Czy to się kiedyś skończy? 

Aktualizacja Windows 10 2004 wprowadza wiele nowości. Ułatwia parowanie urządzeń Bluetooth i aktywację logowania bez hasła, zwiększa funkcjonalność aplikacji Twój Telefon, dodaje obsługę DirectX 12 Ultimate, wzbogaca Menedżera Zadań o informacje dotyczące temperatury GPU, a także poważnie zwiększa wydajność. Niestety powoduje też mnóstwo problemów, dlatego właśnie Microsoft postanowił zablokować jej instalację na wielu urządzeniach. 

Microsoft cichutko przyznał, że nowa, majowa aktualizacja Windows 10 (20H1) powoduje wiele różnych problemów – od pętli restartów, przez niemożliwość podłączenia dodatkowych urządzeń przez Bluetooth, po niedziałające głośniki. Gigant analizuje te zdarzenia i przynajmniej na pewien czas postanowił zablokować automatyczne pobieranie i instalowanie tej paczki.

Aktualizacja Windows 10 2004 blokowana na wielu komputerach

Aktualizacji do Windows 10 2004 można dokonać ręcznie, wymuszając ją. Nie będziemy jednak do tego zachęcani – wręcz przeciwnie: wchodząc w panel aktualizacji w Ustawieniach, dostrzeżemy ostrzeżenie, by tego nie robić, bo nasze urządzenia mogą nie być jeszcze gotowe na powitanie tych wszystkich nowych funkcji. I my się do tego ostrzeżenia dołączamy – jeśli możecie poczekać, to poczekajcie na swoją kolej.

Windows 10 aktualizacja blokada
Taki komunikat wyświetla się na komputerach, które nie są jeszcze gotowe na Windows 10 2004.

Blokując aktualizację i wyświetlając takie komunikaty, Microsoft bardzo dobrze zareagował na pojawiające się problemy. Za to zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Niestety marne jest to pocieszenie, bo to kolejna aktualizacja Windows 10, która nie przebiega tak, jak powinna.

Źródło: The Verge, Digital Trends

Czytaj dalej o Windows 10: 

Komentarze

40
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NasHee
  22
  Szok i niedowierzanie...
 • avatar
  MokryN
  9
  Zainstalowałem na trzech komputerach (jeden i7 4790, drugi 3900x, laptop z i7 8xxx) chodzi jak marzenie. Moze mam szczęście? Na 3900x powiedział mi ze nie jest gotowy... to go "ręcznie" zainstalowałem i śmiga.
 • avatar
  6
  Tak czytam o tych wszystkich błędach przy aktualizacjach Windows i stwierdzam, że chyba mam ogromne szczęście, bo dotychczas chyba tylko raz przez kilka lat miałem jakikolwiek problem z łatkami. Po tej najnowszej wręcz komp zaczął lepiej chodzić. :D
 • avatar
  guru43
  4
  Mam zainstalowaną tą aktualizację na 2 PC i 2 laptopach i nie zauważyłem żadnych problemów.
 • avatar
  Draghmar
  2
  Większość tych błędów była znana przed wypuszczeniem aktualizacji - trzeba było czytać "known issues", które MS wypuścił. Także newsa dla newsa.
  Idę o zakład, że ogrom zgłaszanych problemów pojawia się na instalacjach, które zostały wymuszone, co zdecydowanie MS odradzał.
 • avatar
  kalkulatorek
  1
  Skoro mikromiękki się przyznaje do błędu to aż się boję pytać co toto robi. Pali CPU ? Eksplodują lapki ???? Kurde a to przecie idealny system... ;P
 • avatar
  erystr
  1
  U mnie na lapku Ryzen 7 3750H + Vega 10 + 1660Ti wszystko działa bez problemu :) System sam instalowałem jako aktualizację z 1909 z pobranego obrazu ISO :)
 • avatar
  pawluto
  1
  A wczoraj pisaliście że wspaniała aktualizacja i że komp szybciej działa...hahahahahaha
 • avatar
  Erikson83
  1
  A to już nie zwiększa wydajności ? Ja tam nie mam problemów
 • avatar
  sopotek
  1
  z palca zainstalowałem toto i hula bez problemów
 • avatar
  Lostarien
  1
  Mam 10 od samego początku jak tylko była dostępna do pobrania i w sumie tylko raz miałem błąd podczas instalacji aktualizacji jakieś 2 lata temu i cały system od nowa musiałem wgrać ale przyspieszyło to tylko format dysku który i tak miałem zrobić.
 • avatar
  kombajn
  0
  Jedyne co przychodzi mi do głowy w tej "niecodziennej" sytuacji:
  https://zapodaj.net/images/ac402b7994302.jpg
 • avatar
  Lord_Krecitsqa
  0
  Mam ustawione automatyczne pobieranie.
  Od lat. I nie przejmuję sie tym wcale.
  Jest to jest nie ma to nie ma :)
 • avatar
  Obiektor
  0
  moj brat ma gtx 1660 bez super i ti i ma problem ja mam ti i nie mam problemu. moze chodzi o graficzki
 • avatar
  pptaszek
  0
  Aktualizacja systemu Windows 10 z maja 2020 r. już wkrótce. Ta aktualizacja jest udostępniana zgodnym urządzeniom, ale Twoje urządzenie nie jest do końca na nią gotowe. Gdy urządzenie będzie gotowe, zobaczysz aktualizację dostępną na tej stronie. W tej chwili nie są wymagane żadne działania.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  EEEE NAAPRAWDEEEEE -nie tak dawno była mega wydajność https://www.benchmark.pl/aktualnosci/wyzsza-wydajnosc-za-darmo-nowa-wersja-windows-10-zwieksza-osiagi.html
  Zmieńcie zawód a portal Benchmark.pl zamknijcie.Naj wiarygodniejszym portalem komputerowym jest PUREPC.
 • avatar
  RAQ73
  -1
  dobrze że nie korzystam już od lat z tego badziewia jakim jest system windows......
 • avatar
  KENJI512
  -6
  U mnie wszystko działa. Może niektórzy mają stare, wolne kompy, które są bardzo zaśmiecone różnymi rzeczami i innymi elementami, nie reinstalując systemu co 3-4 lata, stąd takie problemy?
 • avatar
  StaryZgred
  -12
  I on chce szczepionkę na Coronavirusa wypuścić? Idź pan w ch**j.
 • avatar
  Auriell
  0
  U mnie na jednym z komputerów przy automatycznej aktualizacji był festiwal BSOD. Drugi nie chciał się aktualizować, bo wyskakiwał w trakcie błąd. Na trzecim kompie po aktualizacji Chrome co chwila 'gubi' ustawienia i muszę się wszędzie od nowa logować i akceptować ciasteczka.
 • avatar
  tulika
  0
  Nie, no... Normalnie aż żal mi się ich robi... Jak się muszą czuć jak od lat im się ciągle wszystko nie udaje?

  Może czas na większe zmiany w kierownictwie, bo jak widzimy słabo się uczą na błędach i dalej nie są w stanie zorganizować nic sensownego...
 • avatar
  m4tekt
  0
  Na każdym portalu głośno, że każda aktualizacja zamienia PC w ruinę a tymczasem na moich 3 pc o zupełnie odmiennej konfiguracji, wszystko działa dobrze. Łącznie miałem może z 2 razy bluescreeny ale przy OC Ryzena 7.
 • avatar
  xmexme
  0
  MS traktuje urzytkowników jak testerów
  testerzy pobrali, zaintabulowali, zgłosili, teraz MS może przejść do drugiego etapu czyli poprawianie kodu.
 • avatar
  Marucins
  0
  Znowu ten sam cyrk.
  Ja p***le. Czy oni są tam przytomni!?
 • avatar
  mulder.20
  0
  Działa bez problemów