Systemy operacyjne

Windows 10 - dwie duże aktualizacje w tym roku potwierdzone

przeczytasz w 1 min.

W tym roku system Windows 10 zostanie solidnie zaktualizowany dwa razy. Warto więc zabezpieczyć się zawczasu.

W okolicach kwietnia Microsoft udostępni użytkownikom systemu Windows 10 aktualizację Creators Update, która wprowadzi sporo świeżości. Na kolejną dawkę nowości nie będzie trzeba czekać aż tak długo – gigant z Redmond potwierdził, że jeszcze przed końcem tego roku rozpocznie się proces wdrażania kolejnej dużej aktualizacji.

O tym, że system operacyjny Microsoftu zostanie w 2017 roku poważnie odświeżony dwukrotnie mówiło się już wcześniej, ale dopiero teraz amerykański producent potwierdził tę informację, publikując graficzne przedstawienie rozkładu jazdy od premiery „dziesiątki” do roku 2018:

Windows 10 aktualizacje

Na razie nie wiadomo jeszcze co konkretnie zostanie wprowadzone w drugiej tegorocznej aktualizacji. Niemal pewne są jednak dwie nowości – po pierwsze, „people bar”, czyli nowy sposób na proste utrzymywanie kontaktu ze znajomymi i współpracownikami; po drugie, Project NEON, czyli nowy język wzornictwa.

Pomimo zapewnień Microsoftu, że stara się dopiąć wszystko na ostatni guzik, historia nauczyła nas, że obie aktualizacje mogą wraz z nowymi funkcjami przynieść też nowe problemy. Dlatego warto zawczasu przygotować sobie pendrive'a naprawczego Windows 10 – o tym, jak najprościej go stworzyć możecie przeczytać w newsie Pendrive naprawczy Windows 10. Jak stworzyć - najprostszy sposób.

Źródło: The Verge, OnMSFT. Foto: Microsoft

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  5
  Po problemach z anniversary update w dniu premiery nowych dużych update'ów będę blokować Windows Update, i poczekam tak z 3-4 tygodnie na opinie oraz listę problemów.
  • avatar
   Balrogos
   -2
   A kiedy windows 10 wyjdzie z wersji beta?
   • avatar
    kladiator
    -8
    Niech Windows 11 będzie wyglądał i działał identycznie jak siódemka, ale żeby obsługiwał DX12. Będzie hit sprzedażowy :P