Systemy operacyjne

Windows 10X z wybudzaniem jak w smartfonie

przeczytasz w 1 min.

Laptopy z Windows 10X mają pod wieloma względami przypominać smartfony – mają być mobilne, bezpieczne i sprzyjające wielozadaniowości. Okazuje się, że będą się też wybudzać podobnie do nich.

„Smartfonowy” tryb gotowości w Windows 10X – Modern Standby

Przeciętny laptop potrzebuje kilku sekund, żeby się wybudzić, a gdy śpi, to nie łączy się z siecią, więc nie docierają do ciebie ani aktualizacje, ani powiadomienia. Modern Standby to rozwiązanie, które to zmienia i oferuje praktycznie „smartfonowe” wybudzanie – wygląda na to, że będzie częścią systemu Windows 10X, którego premiera jest planowana na przyszły rok, a konkretnie na okres między marcem a czerwcem.

Zatem już wiosną na rynku powinny zadebiutować laptopy, które będą się wybudzać natychmiastowo, na bieżąco będą wyświetlać powiadomienia o e-mailach czy wpisach w mediach społecznościowych i będą też pobierać aktualizacje w tle. Oczywiście w trybie gotowości będą pobierać zdecydowanie mniej energii. Informacja na ten temat pojawiła się w dokumentach z microsoftowego centrum wsparcia technicznego. 

Windows 10X – jeszcze nie wiemy, czy to rewolucja, ale zapowiada się ciekawie

Modern Standby to nie jedyna nowość szykowana na premierę systemu Windows 10X. Wśród innych znajdują się: uproszczone menu Start, nowy Eksplorator plików, niezawodne aktualizacje sterowników czy też interfejs sprzyjający wielozadaniowości. 

Źródło: Windows Latest, MSPowerUser

Czytaj dalej o Windows 10: 

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mrosi
  2
  Hmmm...
  Windows Mobile uśmiercony. Czy identycznie będzie z kolejnym systemem dla "mobilków"...?
  • avatar
   bankaigoku
   2
   Oni chyba nie umieją się uczyć na błędach.
   • avatar
    4tob.tobe
    0
    Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę 0nline w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię

    www.workreviews10.com
    • avatar
     ralwaysalon
     0
     Zostań w domu Mama z Nowego Jorku podzieliła się sekretem, w jaki sposób była w stanie zarabiać 2500 $ tygodniowo z pracy online zaledwie 3 tygodnie po utracie starej pracy ... Dowiedz się, jak TUTAJ workreviews10.com
     • avatar
      rasiaknorris1
      0
      Windows XX, Windows XXX