Laptopy

“It’s not a bug, it’s a feature!” w wydaniu Apple

przeczytasz w 1 min.

Dobrze znane w środowisku technologicznym powiedzenie okazuje się być idealnym opisem żywotności baterii urządzeń pracujących z układem Apple M1 - przynajmniej według pracowników Apple.

Pracownicy Apple nie wierzyli, że bateria w ich urządzeniach jest aż tak wydajna

Bob Borchers, który w Apple zajmuje stanowisko wiceprezesa ds. marketingu w jednym z ostatnich wywiadów mówił o wrażeniach z korzystania z MacBooka opartego o układ Apple M1 pod względem optymalizacji zużycia energii. Jego zdaniem wydajność akumulatora jest fenomenalna. "Na początku myślałem, że wskaźnik baterii jest zepsuty, a później usłyszałem śmiech Tima [Cooka] w tle, który stwierdził, że tak powinno być" - mówił Borchers.

MacBooki z układem Apple M1 zapewniają użytkownikom wyjątkowo wysoką wydajność, ale też żywotność baterii.

Naładowany do 100% akumulator MacBooka pozwalał Borchersowi korzystać z przeglądarki internetowej przez 16 godzin i 25 minut. Wartość tę porównano do wyników osiąganych przez modele z podzespołami Intela, które wynosiły maksymalnie 10 godzin i 21 minut.

Apple może pracować nad komputerem gamingowym

Oprócz pochwał dotyczących układu M1, Borchers zdradził, że Apple w przyszłości może planować wejście na rynek gier - pomóc ma w tym przygotowanie własnego komputera dla graczy. To dość odważna teza, ale w świetle panującej obecnie popularności gier wideo - wydaje się być rozsądnym ekonomicznie zagraniem ze strony Tima Cooka.

Choć urządzenia Apple (może poza iPhone’ami) nigdy nie były przeznaczone głównie do rozgrywki, być może w ciągu najbliższych kilku lat zostanie nam zaprezentowany komputer do gier z logo nadgryzionego jabłka.

Jakie są Wasze wrażenia z korzystania z MacBooków z M1 i co sądzicie w możliwości zaprezentowania komputera gamingowego Apple? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: imore.com

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lester77
  38
  Mam pewne wątpliwości co do użycia hasła “It’s not a bug, it’s a feature!” Zazwyczaj jest ono używane kiedy coś działa inaczej niż wszyscy się spodziewali (czytaj, nie działa jak powinno, ale palimy głupa). Kiedy coś działa lepiej niż zakładano, to chyba jednak nie bug. Tak wiem, autor nawiązuje do "zepsutego" wskaźnika baterii, ale IMO błędnie.
  • avatar
   zack24
   5
   Gamingowy laptop ajpla? No i w co będzie się na tym grało?
   • avatar
    DeviLevi
    4
    Spokojnie jeszcze rok i pierwsi użytkownicy zaorają dyski. Ciekawy jestem czy serwisy będą chciały taki dysk wymienić (przylutowany) i ile to będzie kosztować :)
    • avatar
     xxx.514
     4
     Apple i "gejming" już to widzę - kupienie gry pod appla +300% do ceny, chcesz zmienić konfigurację przycisków - zapłać, brak zmian ustawień grafiki jak w konsoletach, w połowie gry - ciach, zapłać; życzę powodzenia i zaczynam szukać popcornu, żeby popatrzeć na taki cyrk
     • avatar
      Barubar24
      2
      Tylko iPhony mają mało pojemną baterię, poza tym kiepskiej jakości.
      Już nawet Sony zrozumiał, że pakowanie do fonów małych baterii jest po prostu głupie.
      • avatar
       kombajn
       1
       Nic od Appla nie mam i nawet z zainteresowaniem patrzyłem na te nowe procesory. No ale wczoraj kumpel przyszedł wściekły na cały świat. Powiedział że mu iPhone zdechł i jest nie do naprawy. Może go sprzedać tylko na części. Jak spytałem co się stało to myślałem że się przesłyszałem albo mam coś z uszami -iPhone uległ nieodwracalnemu uszkodzeniu.... bo się przegrzał. Nie no doskonały przykład inżynierii. Najwyższa półka. Mucha zdycha z wrażenia - zanim usiądzie.
       • avatar
        Yosar
        1
        Ehem.. porównywanie się do intela w kwestii prądożerności, to jak porównywanie się do najgorszego ucznia w klasie i czerpanie satysfakcji z tego, że jest ktoś gorszy. Akurat w x86 teraz to układy AMD są tymi lepszymi jeśli chodzi o czas życia baterii (przewaga procesu 7nm TSMC robi swoje).

        Całe to porównanie jest z czapy, bo ile rdzeni ma ten M1 i jaka jest ich wydajność? Czas życia baterii jest dość odwrotnie proporcjonalny do mocy procesora (czyli też np. ilości i jakości rdzeni, czy nawet ustawionego budżetu energetycznego).
        Bo tak to porównuijąc te 16 godzin to pryszcz w porównaniu z moim smartfonem. Tylko ja procka w tym smartfonie nie porównałbym jednak do M1.

        Także nie ma to jak się samemu poklepywać po pleckach.
        • avatar
         anglik666
         0
         Już kiedyś próbowali, Apple Pipin
         • avatar
          MarioA
          -4
          No nie ma co ukrywać, to coś posiada najlepszy stosunek wydajności do pobieranej mocy. Już teraz wydajnościowo jest wśród najlepszych CPU stosowanych w laptopach a pobiera kilka razy mniej watów. Jakby tak zwiększyć TDP do stosowanych w Intelu to wydajnościowo mógłby przebić wszystko co jest obecnie na rynku. Ale nie o to chodzi. Miło jest pracować na budżetowym sprzęcie, którego wydajność dorównuje najlepszym za kilka razy większą cenę. W dodatku mogę pracować na aku dłużej, laptop jest zimny (nie posiada w ogóle wiatraków - mowa o MacBooku Air). Niezły kompromis. Zastanawia mnie jego następca czyli M2 - czy będzie wydajniejszy o parę procent jak to bywa u Intela czy też około 50% jak to jest w mobilnych układach serii A. Przewiduje się tak po środku, więc dosyć szybko układy M wyprzedzą wydajnościowo nawet desktopowe bestie pobierające ponad 100W.
          • avatar
           bIeblebleble
           -10
           A jakie są w ich urządzeniach baterie? AA, AAA, R20, R14?
           • avatar
            maziarzek
            0
            "Jakie są Wasze wrażenia z korzystania z MacBooków z M1"
            buahaha! Przecież biedaki z benchmarka siedzą na starych kompach kupionych na allegro i na pirackich windowsach.
            • avatar
             tomeks41
             0
             Tytuł jak z "Pudelka"
             • avatar
              WardedMan
              0
              Będąc posiadaczem MacBook Pro M1 jestem bardzo miłe zaskoczony żywotnością tego komputera na jednym naładowaniu. Apple zrobiło kawał dobrej roboty. Co zaś się tyczy komputera gamingowego od Apple… wydaje mi się, że to tylko spekulacje i Apple w to nie pójdzie.
              • avatar
               MasnyEryk
               0
               O nie za dużo trzyma, musimy osłabić baterie i dać do sprzedaży powerbanka 2000mah za 10000zł