• benchmark.pl
 • Gry
 • Przypatrujcie się tej usłudze - xCloud może zmienić sposób, w jaki myślimy o grach
Gry

Przypatrujcie się tej usłudze - xCloud może zmienić sposób, w jaki myślimy o grach

przeczytasz w 1 min.

xCloud to usługa, która ma zmienić sposób, w jaki myślimy o grach. W każdą grę zagramy na każdym urządzeniu, w każdym miejscu na świecie o każdej porze. Taki jest plan, a podczas X019 Microsoft przedstawił kolejne etapy na drodze do jego realizacji.

W ubiegłym miesiącu wystartowały testy usługi xCloud w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Korei Południowej, w których udział mogli wziąć użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem od Android 6.0 wzwyż, po podłączeniu do swoich urządzeń kontrolerów Xbox One. W przyszłym roku nastąpi poważne rozszerzenie testów. 

W 2020 roku xCloud dotrze do Europy. Pad do PS4 na liście kompatybilności

W 2020 roku do testów xCloud przyłączą się użytkownicy z Kanady, Indii, Japonii i Europy Zachodniej. Co więcej, usługa będzie dostępna także na komputerach z systemem Windows 10, a lista obsługiwanych kontrolerów gamingowych znacząco się wydłuży – między innymi o Razer Junglecat, jak również… Sony DualShock 4, czyli pad do PS4. 

xCloud usługa

Do czego zmierza Microsoft? Cel jest taki, by usługa xCloud pozwalała na granie we wszystkie gry z katalogu Xbox One na dowolnym urządzeniu stacjonarnym lub mobilnym, do którego podłączymy praktycznie każdy kontroler wykorzystujący łączność Bluetooth. 

Na szczęście to nie Google Stadia. W usłudze xCloud będzie w co grać

Już dzisiaj natomiast rozszerzony został katalog gier dostępnych podczas testów usługi xCloud. I to poważnie rozszerzony, bo lista tytułów wydłużyła się aż o 50 pozycji, wśród których nie brakuje prawdziwych hitów (to na przykład Tekken 7, Forza Horizon 4, Devil May Cry 5, Sniper Elite 4 i Darksiders III). Już teraz wygląda to dużo lepiej niż w przypadku Google Stadia.

xCloud gry

W przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. Podczas X019 Microsoft zapowiedział pełną integrację xCloud z Xbox Game Pass. Innymi słowy: we wszystkie gry dostępne w katalogu tej subskrypcyjnej usługi będzie można grać na dowolnym urządzeniu. Zapowiadają się naprawdę ciekawe miesiące! 

Źródło: Xbox, Engadget, The Verge

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HardCorak
  0
  Ja tylko jestem ciekaw jak zrobią to "graj gdziekolwiek chcesz". Nawet w sieci lokalnej jest ciężko o strumieniowanie bez opóźnień a co dopiero na mobilkach.
  • avatar
   raffal81
   0
   Dzisiaj czasami mamy problemy grać online, gdzie pingi skaczą jak cholerka, gdzie internet nie zawsze jest stabilny, większość gier wymaga dostępu do internetu. A jeżeli uzależnimy rozgrywkę w 100% od internetu to, hmmmmm no nie wiem nie wiem. To tylko takie przypuszczenia moje, ale czas pokaże.
   • avatar
    xxx.514
    0
    Polska i tak będzie na szarym końcu krajów, w których usługa będzie uruchomiona; a oprócz tego co chwila będzie wyświetlone "gra niedostępna w Twoim regionie". Fajnie, że próbują; ale bez konkretnej sieci przesyłowej - co oczywiście u nas się też nie wydarzy - pomysłu nie da się zrealizować.
    • avatar
     Adrianwo
     0
     Nie pomyśleli o całej UE. Wstyd, panie Nadella!!! WSTYD!!!